20 Tick Rate (Apex) vs 64 Tick (CS:GO) Rate

APlusMath

Decapat
Apex Legends'ta 20 tick Rate, CS:GO 64 tick Rate'den çok daha iyi.
Apex'te merminin ıskalanması, merminin sayılmaması gibi bir olay pek olmuyor. Bazen çok ama çok nadir, kapıyı kapatır kapatmaz vurulmalar oluyor. CS:GO'da ise, adamın üstüne o kadar kurşun sıktım, kaç tanesi geldi, nasıl 1 tane kurşun isabet etmiş! Diyorum her oyunda neredeyse. Apex'i toplamda 1000 saate yakın oynadım. Vuruş hissiyatını demiyorum. O konuda zaten Apex inanılmaz iyi. Ben tick Rate olayında, sayılmayan mermilerin, kaybolan verilerin olayını söylüyorum.
Nasıl oluyor bu durum arkadaşlar? Acaba Apex'teki 20 ticket Rate'yi yükselttiler mi? Nasıl oluyorda 20 ticket Rate, 64 ticket Rate'den daha iyi oluyor? Açıklarsanız sevinirim.

Ölçü birimi farklı olabilir ama CS:GO da şuanki en büyük problem tickrate değil sv-rate değerleri resmi sunucuların, 10Ms üstüne çıkıyor sv-rate, tavuğa 6 mermi sıkıyorum tavuk kıpkırmızı oluyor ama ölmüyor mesela, rakibe sıkınca da genelde 5. mermide vurduğum adama 15 mermi spray atmış oluyorum.
Zaten tickrate olayını hissetmek için 144Hz+ monitör gerekiyor, 60-75Hz bir ekranda 64tick darboğazı yaşamak çok zor.

Ölçü birimi farklı olabilir ama CS:GO'da şu anki en büyük problem tickrate değil sv-rate değerleri resmi sunucuların, 10ms üstüne çıkıyor sv-rate, tavuğa 6 mermi sıkıyorum tavuk kıpkırmızı oluyor ama ölmüyor mesela, rakibe sıkınca da genelde 5. mermide vurduğum adama 15 mermi spray atmış oluyorum.
Zaten tickrate olayını hissetmek için 144hz+ monitör gerekiyor, 60-75Hz bir ekranda 64tick darboğazı yaşamak çok zor.

Hocam benim monitör 144Hz 1ms. İki oyundada 144FPS'yi aliyorum. Şimdi bu mermi kaçırma daha çok sv-rate ile mi alakalı? Apex 20 tick rate'miş öğrenince şok oldum, inanamadım çünkü her kurşunu hissettiriyor.

Hocam benim monitör 144Hz 1ms. İki oyundada 144FPS'yi aliyorum. Şimdi bu mermi kaçırma daha çok sv-rate ile mi alakalı? Apex 20 tick rate'miş öğrenince şok oldum, inanamadım çünkü her kurşunu hissettiriyor.
144Hz monitör varsa 64tick eksikliğini hissedersiniz, en iyi deneyim için düzgün bir 64tick topluluk sunucusunda deneyin, FACEIT sunucuları hem 128tick hem de iyi sv-rate olduğu için iyi bir kıyas olmaz.

Peki hocam şunu soracağım. Apex'te 20 ticket Rate ama CS:GO'dan daha az mermi kaçıyor.
Ölçü birimi farklı olabilir, belki de Apex'in 20tick dediği CS'deki 128tick e denk olabilir, birde Apex çok daha yeni bir oyun, oyun motoru ve netcode i iyiyse daha az tickrate ile daha güzel işler başarıyor olabilir.

Ölçü birimi farklı olabilir, belki de Apex'in 20tick dediği CS'deki 128T.C.'e denk olabilir, bir de Apex çok daha yeni bir oyun, oyun motoru ve netcode i iyiyse daha az tickrate ile daha güzel işler başarıyor olabilir.

Çünkü hocam Warzone'da mesela 12 tick. Eğer 60 T.C.'te CS:GO gibiyse, 12-20 T.C.'te oyun oynanmazdı. Bence dediğiniz çok mantıklı. Oyun motoru vb şeylerden 20 tick Rate 128'e denk geliyor olabilir.

Geri
Yukarı