20 yaş altı sokağa çıkma yasağı biter mi?

İyi ki şu yasaklar var diyorum. Yoksa böyle düşünen kişiler sokağa çıkacak belli.

N'olur sağlığınız için azıcık dişinizi sıksanız? 20 yaşındayım. Hatta ilk yasağa ben de takıldım. Ama ben yasaktan önce bile mart ayında kendimi karantinaya almıştım. O zamandan beri neredeyse hiç adam akıllı sokağa çıkmadım. Gezmedim, tozmadım, yürüyüş bile yapmadım.

Peki ben bunu keyfimden mi yaptım? Hayır. Evde oturmak kadar sinir bozucu bir şey yok fakat sağlığımdan daha önemli bir şey de yok.
Benim demek istediğim. Dışarı çıkalım ama biz maskeye sosyal mesafeye uyduğumuz sürece biraz daha saatin uzamasını istiyorum. Böyle saat 12 ile 7 arası olsa iyi 3 saat kısa bence hazırlanıp dışarı çıkmak bile yarım saat sürüyor.

Benim demek istediğim, dışarı çıkalım ama biz maskeye sosyal mesafeye uyduğumuz sürece biraz daha saat uzasın istiyorum. Böyle saat 12 ile 7 arası olsa iyi 3 saat kısa bence hazırlanıp dışarı çıkmak bile yarım saat sürüyor.
Açıkçası ''Bitse de kurtulsak.'' dediğinizde farklı türlü anlaşılıyor.
Ama bu dediğiniz de haklısınız. 3 saatlik bir zaman dilimi kısa, 5 saatlik falan olmalı gerçekten.

Örneğin 13:00-18:00 veya 12:00-17:00 gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı