20 yaş altı toplu taşıma kullanımı

Nebulosy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba Antalya'da yaşıyorum İstanbul'a gitmeyi düşünüyorum ve toplu taşıma kullanmaya ihtiyaç duyacağım fakat 20 yaşın altındayım. Toplu taşımayı nasıl kullanabilirim herhangi bir taktiği bir olayı var mıdır? (dershane'ye gidiyorum ediyorum falan desem gibi gibi. Alınır mıyım?) bunun bir izin alınma belgesi vesairesi var mıdır? Kısaca kullanmanın bir yöntemi var mı bilen varsa yazarsa çok yardım etmiş olur.
Ve açıkçası bu kural/yasa çok saçma 20 yaş altı yaşamasın hareket etmesin o zaman yani.

Hocam toplu taşımadan kastınız ne? Minibüs ise bir belge göstermenize gerek yok binmek için. Öğrenci indirimi içim bazı şöförler öğrenci olduğunuzu anlamasına rağmen belge ister, yoksa tam parası ödersiniz.

Arkadaşlar merhaba Antalya'da yaşıyorum İstanbul'a gitmeyi düşünüyorum ve toplu taşıma kullanmaya ihtiyaç duyacağım fakat 20 yaşın altındayım. Toplu taşımayı nasıl kullanabilirim herhangi bir taktiği bir olayı var mıdır? (dershane'ye gidiyorum ediyorum falan desem gibi gibi. Alınır mıyım?) bunun bir izin alınma belgesi vesairesi var mıdır? Kısaca kullanmanın bir yöntemi var mı bilen varsa yazarsa çok yardım etmiş olur.
Ve açıkçası bu kural/yasa çok saçma 20 yaş altı yaşamasın hareket etmesin o zaman yani.
Şehirler arası seheyat için bölgenizde bulunan kolluk kuvvetleri/jandarma'ya başvurun. Olayı bir büyüğünüz ile beyan edin. Sizin için izin belgesi veriyorlar.

@Nebulosy Toplu Taşımayı niçin kullanıcaksınız? Bende senin gibi bu durumdan şikayetçiyim ama yapabilecek bir şey yok. Ailenizin şahsi arabası var mı?
Şahsi arabaları olsa da olmasa da malesef o izin belgesini istiyorlar. Geçerli bir sebep sunarlar ise 1 gün içinde belge onaylanıyor.

Ne için ihtiyaç duyacaksınız? Yani eğer işe falan gidecekseniz izin belgesi ile sorun yaşamazsınız. Dershaneye gidiyorum derseniz sizden belge isteyebilirler.

Gitmem gereken yerler ve buluşmam gereken kişiler var ondan dolayı işle alakalı bir durum yok maalesef. Dershane'ye falan da gitmeyeceğim sadece bahane olarak kullansam işe yarar mı diye düşünmüştüm. Teşekkürler.

Hocam toplu taşımadan kastınız ne? Minibüs ise bir belge göstermenize gerek yok binmek için. Öğrenci indirimi içim bazı şoförler öğrenci olduğunuzu anlamasına rağmen belge ister, yoksa tam parası ödersiniz.

Otobüs, metrobüs, gibi ulaşım araçlarıydı kastım mesela metrobüs ile gitmek istediğim yere gidebiliyorum fakat beni alırlar mı diye şüphe ediyorum yasaktan dolayı.

Şahsi arabaları olsa da olmasa da maalesef o izin belgesini istiyorlar. Geçerli bir sebep sunarlar ise 1 gün içinde belge onaylanıyor.

Şehirler arası seyahat için değil gereken şey dostum zaten uçak ile gideceğim ve yanımda abim(aile bireyi neticede) olacağı için problem olmaz. Kastım şehir içi ulaşım araçlarını kullanabiliyor muyum yoksa almıyorlar mı hiçbirine.

@Nebulosy toplu taşımayı niçin kullanıcaksınız? Bende senin gibi bu durumdan şikayetçiyim ama yapabilecek bir şey yok. Ailenizin şahsi arabası var mı?

Kastım şehirleriçi ulaşım dostum, uçakla seyahat edeceğiz.

Gitmem gereken yerler ve buluşmam gereken kişiler var ondan dolayı işle alakalı bir durum yok maalesef. Dershane'ye falan da gitmeyeceğim sadece bahane olarak kullansam işe yarar mı diye düşünmüştüm. Teşekkürler.

Otobüs, metrobüs, gibi ulaşım araçlarıydı kastım mesela metrobüs ile gitmek istediğim yere gidebiliyorum fakat beni alırlar mı diye şüphe ediyorum yasaktan dolayı.

Şehirler arası seyahat için değil gereken şey dostum zaten uçak ile gideceğim ve yanımda abim(aile bireyi neticede) olacağı için problem olmaz. Kastım şehir içi ulaşım araçlarını kullanabiliyor muyum yoksa almıyorlar mı hiçbirine.

Kastım şehiriçi ulaşımı kullanabilmek dostum. Yanımda aile bireyim varken uçak ile seyahat edeceğim zaten.

Anladım peki o belge nasıl alınıyor ve nereden alınıyor?

Seyahat izni belgesinini e-Devlet aracılığı ile alabilirsin.

Ve dostlar benim kullanmam gereken ulaşım şehir içi otobüs, metrobüs, gibi ulaşımlar. İstanbul'a giderken aile bireyim yanımda olacağı için onda bir sıkıntı yok. Benim farklı bir semte gitmem gerekecek bu yüzden bu toplu taşımayı kullanmam gerekecek ben bunu kullanabiliyor muyum alınır mıyım çünkü 20 yaş altıyım sorun burada.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı