200-250 TL arası mekanik klavye önerisi

FrontPage.

Kilopat
Makaleler
3
Selam arkadaşlar. Sistemi kurduk yardımlarınızla, şimdi sıra en son parçaya geldi. Evet bana bir klavye lazım :) Mekanik klavyeler anladığım kadarıyla tepki süreleri kısa, seri yazmaya imkan veriyor ve çıkarıp temizlenebilir oluyormuş. Hoşuma gitti. Mesleğim gereği de 10 parmağım birazcık iyidir sanırım iyi ikili oluruz. Elimde şu an internet kafeden aldığım 10 liralık 2.el Ctrl tuşu zor basan klavyeden yazıyorum.

RGB olması şart değil, olursa güzel olur.
Anahtar çeşitleri var sanırım kırmızı ve siyah daha düşük tepki süreli böyle bir model daha uygun olur benim için sanırım.
Aşırı sesli olmamalı.

Eğer Ankara içi 2.el temiz satan varsa onlarıda düşünebilirim ve bu bütçe az derseniz yakını fiyata sahip olanlarıda önerirseniz sevinirim. Hepsiburada'da indirim var, alayım bir şey.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bütçeye sıfır olarak bulmak zor hocam sadece 2-3 seçenek var mekanik olarak. İsteklerinize göre kırmızı switch bir mekanik klavye tercih etmeniz gerekmekte.

2. elide düşündüğünüze göre benimde çok sevdiğim Logitech G710+ klavye var. Oyuna yönelik biraz ama mekanikler zaten genellikle oyuncuya yönelik oluyor.

Sıfırlarda ise Gamepower Warlock kırmızı switch
James Donkey 610 kırmızı switch seçenekleri var.

Teşekkürler öneriler için @rtakak steam onlineım.
@200749 Steelserieslere özellikle bakıyorum çünkü masam küçük ve öyle fazla tuş olmasına gerek yok makro veya diğer tür oyunları oynamıyorum. Merak ettiğim bu steelseriesler TÜrkçe karakterler yok dışarıda satılmıyor mu bu tuşlar alsam taksam falan? M400 ve M100 buldum bölgemde 2 tane 2.el onları değerlendirebilirim cevaplarına göre.

O klavye hakkında fikriniz var mı hocam bugün onu almayı düşünüyorum almazsam Logitech G413 alacağım.
Aşağı yukarı 4-5 yıldır MSI oyuncu laptopu kullanıyorum hiç sorun yaşamadım, garantiye bile gitmedi. Bu yüzden o markaya güvenim tam. Klavyesini hiç kullanmadım ama onun da kaliteli olduğunu düşünüyorum. Üstelik kullandıkları Cherry MX en kaliteli switchlerden birisi. Hatta en iyisi bile diyebiliriz. İnşallah ben de birkaç ay içerisinde sistem toplayacağım, eğer bu fiyatlarda olursa kesinlikle bu klavyeyi alırım. Logitech G413 de güzel klavye, üstelik bir problem olduğunda Logitech ile iletişime geçtiğinizde ürünün sıfırını yolluyorlar. Forumda birkaç arkadaş bu konu hakkında deneyimlerini paylaşmıştı onlara bakabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı