200-250 TL Gaming Klavye

Klavyenin Türkçe olması benim için çok önemli. Aslında tüm tuşların yerini ezberim her yazıyı klavyeye bakmadan ezbere hızlı yazıyorum fakat evdekilere uymuyor bu yüzden türkçe almayı düşünüyorum. Aslında yine SS alarak Arctis 7 ile set yapabilirim ama İngilizce alsam mı bilemedim.
Siz bilirsiniz ben de aynı sorunu yaşıyor gibiydim ama 1 hafta olmadan alıştı benimkiler. :D

Klavyenin Türkçe olması benim için çok önemli. Aslında tüm tuşların yerini ezberim her yazıyı klavyeye bakmadan ezbere hızlı yazıyorum fakat evdekilere uymuyor bu yüzden türkçe almayı düşünüyorum. Aslında yine SS alarak Arctis 7 ile set yapabilirim ama İngilizce alsam mı bilemedim.
Evdekilerde elbet alışır. O kadar extreme bir olay değil zaten. Alışamazsa bile gidip AliExpress'ten veya bir yerden tuş alıp takarsın.

Benim anlıyamadığım bunu Türkçe kullanacağım zaman orada ki noktalama işaretleri Türkçe harflere dönüşecek. Oradaki noktalama işaretleri nereye gidecek ? Yani nasıl kullanacağım?
Klavyeniz fiziksel olarak aynı yazılımsal -nasıl desem bilemedim- olarak değişecek. Örneğin kalvyede < ve > tuşlarına basacaksınız fakat ö ve ç olarak yazacak.

Klavyeniz fiziksel olarak aynı yazılımsal -nasıl desem bilemedim- olarak değişecek. Örneğin kalvyede < ve > tuşlarına basacaksınız fakat ö ve ç olarak yazacak.
Öğrendim ki Türkiye ye önem verip Türkçe mekanik klavyeyi getiren marka Logitech. Logitech G413 Türkçe yapmışlar. Fakat 600 TL.Şimdilik Cooler Master ı alacağım. İlerleyen zamanlarda 500 600 TL param olursa G413 e yükseltebilirim. Teşekkürler hepinizin ilgisi için.

Öğrendim ki Türkiye ye önem verip Türkçe mekanik klavyeyi getiren marka Logitech. Logitech G413 Türkçe yapmışlar. Fakat 600 TL.Şimdilik Cooler Master ı alacağım. İlerleyen zamanlarda 500 600 TL param olursa G413 e yükseltebilirim. Teşekkürler hepinizin ilgisi için.

Masterkeys Lite L bu bütçede iyi bir tercih olacaktır. Türk kullanıcılara bizde önem veriyoruz. :) Getirdiğimiz tüm mekanik klavyeler bu zamana kadar Türkçe tuş dizilimi ile geldi. Masterkeys Lite L modelimiz de Türkçe.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı