200-250TL diş fırçası önerisi

Hexa Force

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3-8100 | RX6600XT Speedster Qick 308 8GB | Kingston Fury Beast 2x8GB RAM | 1TB HDD + 120GB SSD | G102 | B930 | DFGT | H2002P | ACER SWIFT 1 | MSI CREATOR Z17
Hayatımda kurduğum en garip başlık. Size üzgün hikayemi anlatarak başlayayım.

Ben çok küçükken yüksek ateşli bir hastalık geçirmişim ve dişlerim o günden sonra sarımtırak olmaya başlamış. Sarı değil beyazda değil gibi bir renk. 4. sınıfa giderken dişlerimden çok sorun çektim sürekli dolgu dolgu dolgu derken okulun yarısını istanbul üniversitesi diş hekimliğinde(çapa) geçirdim. Her gidişimde diş korkumu körükleyecek olaylar oldu. O freze motoru gibi olan minik şeyin dişimi delerken ağzımdan püsküren kanlar, öğrencinin vurduğu uyuşturucu iğnesinin çıkarırken ortasından kırılması, ben acı çekiyorken kafamı oynatıyorum diye gidip öğretmenini çağırması ve adamın alnımdan tutarak dolguya devam ettirmesi gibi dahası olan ve dahasını unuttuğum bir sürü olay var. O günlerden beri dişimi köpek gibi fırçalıyorum. Sabah öğle akşam değil her yemek yedikten sonra her abur-cubur yedikten sonra giderim fırçalarım.

Sakız çiğnerken 2 dişim kırıldı ve biri öyle bir çürüdü ki acısından dayanamayıp doktora gittim. Bana kanal tedavisi olacağımı ve sağ taraftaki aynı dişinde aynı yerden içeriden çürüdüğünü söyledi... Ben günde 5-6 defa dişlerimi fırçalıyorum fırçalamakla kalmayıp gargara, tuzlu su, karanfil gibi etkenleri yapsam da geldi gelecek olan...

Böyle bir kardeşinizim hep bahtım kapalı diş fırçalamaktan o kadar soğudum ki böyle bir alet almazsam fırçalamayı bırakmayı düşünüyorum.

İnstagram reklamları ahhh.
Geçmiş olsun. İyi dayanmışsın
Oral B vitality tavsiye ederim
Aklımda Pro 750 modeli var simsiyah ve çok şık kabı falan var ama D100 modeli ile 100 lira fark varken sence vermeye değer mi? Ucuz olan modelde de sert bastırınca duran özellik varsa bu akşam Vatana giderken eczanelere sorup ucuzsa oradan yoksa vatandan alacağım.
Yani 2 saattir bakıyorum videolarda kimse farklı bir özellik saymadı kimse şu özelliği diye belirtmedi tek farkı şarj LED'i var pahalı olanın.

İnstagram reklamları ahhh.

Aklımda Pro 750 modeli var simsiyah ve çok şık kabı falan var ama D100 modeli ile 100 lira fark varken sence vermeye değer mi? Ucuz olan modelde de sert bastırınca duran özellik varsa bu akşam Vatana giderken eczanelere sorup ucuzsa oradan yoksa vatandan alacağım.
Yani 2 saattir bakıyorum videolarda kimse farklı bir özellik saymadı kimse şu özelliği diye belirtmedi tek farkı şarj LED'i var pahalı olanın.
100 lira farka değeceğini zannetmiyorum.

Bu akşam tanıdık eczaneden alacam D100ü.

Oral B Pro 2009 kullanıyorum. Gayet memnunum. Yalnız dostum günde 3-5 kez diş fırçalamak zannedildiği kadar iyi bir şey değil. Aksine, kötü. Maksimum iki kez fırçalamaya gayret et lütfen.

Önceden günde iki kez fırçalardım. Şu sıralar misvakla tanıştım. Şimdi yalnızca sabahları kahvaltıdan sonra fırçalıyorum. Günün geri kalan kısmında aklıma geldiğince, diş minelerime zarar vermeyecek kadar -genellikle hassas kullanımda üç dakika kadar- kullanıyorum.

Aslında dişlerimiz temiz, ağzımızdaki koku ekseriyetle dilden kaynaklanıyor.

Günde 2-3 defa fırçalamak sağlıklı ancak burada önemli olan etkili fırçalama yapabilmek. Bana kalırsa 250tl ye aldığınız fırça ile 30tl arasındaki fırça arasında pek fark yok. Ara yüzleri temizlemek için diş ipi alabilirsin.

Günde 2-3 defa fırçalamak sağlıklı ancak burada önemli olan etkili fırçalama yapabilmek. Bana kalırsa 250tl ye aldığınız fırça ile 30tl arasındaki fırça arasında pek fark yok. Ara yüzleri temizlemek için diş ipi alabilirsin.
Bunu bende diyordum. 100 liralığı alırım zaten fırça derken çalışan kadınla kısa bir muhabbet sonrası Pro 750 modelinin çok kullanışlı olduğunu gördüm. Pek fark yok değilde 30 liralık fırça değilmiş dedirtecek kadar fark var. Ya abartmıyorum dişlerimin temizlendiğini hissettim .

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı