200-300 TL arası ekran kartı tavsiyesi

Burada Sapphire'e biraz daha ön yargılı davranılıyor. Başka bir yerde Amd alacaksan Sapphire alacaksın diyorlar. R9 390x'in Nitro modeli yok. Zaten olmaması da gerekiyor. Nitro biraz daha kötü Tri-x'e göre. Yüksek ekran kartlarında Tri-x modelini kullanıyorlar. Ne anlamda nefret duyuyorsunuz?

Performans konusunda arkadaşımın strix modelinden geride kalıyor ve başıma bir sürü ısınma sorunu çıkarıyor. Yetmez mi? Ön yargı değil bu çoğu kullanıcının ortak problemi. Herkesin şikayet etmesi yetmez mi?

Biraz abarttınız önceden bende Sapphire kullanıyordum, tamam diğer firmalar kadar iyi değil ama aynı ürüne 100 TL daha vermek doğru bir karar olmaz. Hem bütçesiyle bir PSU'da alır.

Biraz abarttınız önceden bende Sapphire kullanıyordum, tamam diğer firmalar kadar iyi değil ama aynı ürüne 100 TL daha vermek doğru bir karar olmaz. Hem bütçesiyle bir PSU'da alır.
O konuda haklısın. Ama ne bileyim, arkadaşımın asus u daha iyi performans verince kazıklanmış gibi hissediyorum.

Ben şuana kadar Nitro modelinden şikayet eden görmedim. Tamam diğer markalara göre biraz daha sıcak çalışıyor olabilir ancak düşük kartlarda ne kadar sorun çıkarabilir?

temp.jpg

Bunlar zaten giriş seviyesi ekran kartları olduğu için üst seviye kartlar kadar aralarında FPS farkı olmaz. Üst seviyede kullanılan bileşen kalitesi güçlendiği için overclock imkanı da artıyor. Bunlarda FPS farkı 3-4 iken en fazla, üst seviyelerde 10-12'ye kadar çıkabiliyor.

Sapphire bütçe sorunu olunca ucuz fiyata alınacak bir markadır. Ama fırsat varken her zaman başka marka alınmalı. Tabi bu dediğim daha üst modeller için geçerli. 200-300 tl ekran kartı için markasına bakmak pek de mantılı değil. Sonuçta o seviyedeki kartlar tek fanlı standart modellerdir. Önerime gelirsek bütçeyi birazcık aşabilirsen bu;
MSI GT740 GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı
Yok arkadaş aşmam en fazla 300 tl ise de bunu öneriyorum kardeşim;
Asus R7 250 OC DDR3 2GB 128Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı
Fiyat ve performans bakımından r7 250 öneririm ama uyumluluk bakımından gt740 daha iyidir. Nvidia' nın o kartlarında şimdiki gibi yeni teknolojiler olduğunu sanmam. Hangisini ucuza ve uyguna bulursan onu al.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı