200-300 TL Modem Önerisi

NuteLya

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar.
Vodafone net fiber kullanıcısıyım. 100 Mbps olarak kullanıyorum. Wi-Fi alanı yetersizliği ve ping düşürmek için kendi Superonline modemini değiştirmek istiyorum. Bu yüzden modem önerisi istiyorum. Çok pahalıya kaçmadan 200-300 TL bandında önerilere açığım.

Hocam servis sağlayıcı size kullanıcı adı şifrenizi vermeyebilir önce bunları sorun ya da hiç uğraşmadan köprü yaparakda kullabilirsiniz. Modem olarak 200-300 değilde 360TL bandında şu modemi öneririm.

Keneetic markası bu aralar önde. Ama daha bilindik marka istiyorum derseniz;

Asus Dsl-AC51
Tp-Link Archer Vr300

bu iki modemi öneririm.

Güncel işletim sistemli ve reklam engelleyebildiğiniz açık kaynaklı bir modem keenetic extra DSL almanızı öneririm. TP-Link'te uzak mesafede çekim konusunda sorun yaşayanlar var. Bende keenetic extra DSL'i router olarak kurdum Xbox cihazımla kullanmak ve komuşuya dağıtmak için bağladım çekim konusunda sıkıntı yaşatmıyor.

Güncel işletim sistemli ve reklam engelleyebildiğiniz açık kaynaklı bir modem keenetic extra DSL almanızı öneririm. TP-Link'te uzak mesafede çekim konusunda sorun yaşayanlar var. Bende keenetic extra DSL'i router olarak kurdum Xbox cihazımla kullanmak ve komuşuya dağıtmak için bağladım çekim konusunda sıkıntı yaşatmıyor.
Direk ürün paylaşır mısınız acaba? Dubleks ev sorun yaratıyor bana çünkü modemim.
Hocam servis sağlayıcı size kullanıcı adı şifrenizi vermeyebilir önce bunları sorun ya da hiç uğraşmadan köprü yaparakda kullabilirsiniz. Modem olarak 200-300 değilde 360TL bandında şu modemi öneririm.
Normal modem gibi gözüküyor. Ekstra şöyle üzerinden kolları falan da yok. Dediğim gibi kablosuz pingini düşürüp verimliliği arttıracak mı? Şuan hali hazırda kullandığım modemde kablolu olarak sorunum yok zaten. Ancak evde üst katta yatağımdan sağa dönüyorum wifi kesiliyor sola dönüyorum geliyor :).
Keenetic Extra DSL AC1200 Whole Home Wi-Fi Kablosuz Fiyatı Bu üründen söz ediyorsunuz sanırım. Fiyatı da birazcık bütçemi aşıyor doğrusu almaya değer mi? Şuan odamdan kablolu kablosuz speedtest paylaşayım bakın.
Kablosuz 2G,kablosuz 5G,kablolu sırasıyla.

Dosya Ekleri

• 73816FD5-D83D-4662-8061-4E8000961F59.jpeg
    73816FD5-D83D-4662-8061-4E8000961F59.jpeg
    19,5 KB · Görüntüleme: 24
  • 939D1D0F-005C-49A4-B0D5-4EBC19E07109.jpeg
    939D1D0F-005C-49A4-B0D5-4EBC19E07109.jpeg
    30,2 KB · Görüntüleme: 31
  • D9739281-CC20-4129-B1E8-188F78DE08BE.jpeg
    D9739281-CC20-4129-B1E8-188F78DE08BE.jpeg
    1,1 MB · Görüntüleme: 32
Son düzenleme:
Kullandığınız Superonline modem kablosuz anten bakımından yönlendirilmeyen gömülü antenlerdir, keenetic tarafında 4x5 dBi (yönlenebilir) ve Wireless amplifier sayısı (kablosuz güçlendirici) 4 amplifier ile zayıf kablosuz sinyalleri en iyi seviyede alınır. 5GHz bandında bağlanan cihaz alıcısına bağlı, 867Mbps teorik olarak bağlanır. Ayrıca, Wi-Fi şifreleme türü olarak WPA3-psk ve owe desteğine sahip nadir router ve modemlerdendir.
2.4GHz'de 58 kullanıcıya, 5GHz'de ise 99 kullanıcıya yani toplamda 160 kullanıcıya kadar aynı anda bağlanma imkanı veriyor. Bu özellikler ve sürdürülebilir otomatik güncelleme seçeneklerine sahip fiyatını hakeden bir modem/router olduğunu söyleyebilirim. Bu cihazın birçok kullanım modu bulunmaktadır. Sizin bu üst kattaki kapsama alanı sorunlarını çözebileceğini düşünüyorum, modem/router alacaksanız bu cihazı listenize eklemenizi tavsiye ederim. Bende bu modeli Xbox'a bağlamak ve komşuyla Wi-Fi dağıtmak için kullanıyorum, sıkıntısız kullanıyoruz.

Kullandığınız Superonline modem kablosuz anten bakımından yönlendirilmeyen gömülü antenlerdir, keenetic tarafında 4x5 dBi (yönlenebilir) ve Wireless amplifier sayısı (kablosuz güçlendirici) 4 amplifier ile zayıf kablosuz sinyalleri en iyi seviyede alınır. 5GHz bandında bağlanan cihaz alıcısına bağlı, 867Mbps teorik olarak bağlanır. Ayrıca, Wi-Fi şifreleme türü olarak WPA3-psk ve owe desteğine sahip nadir router ve modemlerdendir.
2.4GHz'de 58 kullanıcıya, 5GHz'de ise 99 kullanıcıya yani toplamda 160 kullanıcıya kadar aynı anda bağlanma imkanı veriyor. Bu özellikler ve sürdürülebilir otomatik güncelleme seçeneklerine sahip fiyatını hakeden bir modem/router olduğunu söyleyebilirim. Bu cihazın birçok kullanım modu bulunmaktadır. Sizin bu üst kattaki kapsama alanı sorunlarını çözebileceğini düşünüyorum, modem/router alacaksanız bu cihazı listenize eklemenizi tavsiye ederim. Bende bu modeli Xbox'a bağlamak ve komşuyla Wi-Fi dağıtmak için kullanıyorum, sıkıntısız kullanıyoruz.
İşimi görecek olan modem bu öyleyse. Ping değerlerimi aşağıya çekecek aynı zamanda da Wi*Fi olarak bizi memnun edecek kapsama ve çekim gücü olarak. Wi-Fi pingini de düşürür öyleyse. Modemin tam linkini atabilir misiniz? Bir de 5Ghz sadece modemin yanında kullanılıyor nerdeyse onun da bu modemle ortadan kalkma gibi bir şeyi söz konusu mu acaba? Yani üst kattan da rahat rahat 5Ghz kullanabilecek miyim?

Wi-Fi sinyallerini gayet iyi çekecektir. Bende şöyle bir test yaptım 2 kat yukarıdaki daireden modemin bulunduğu odaya denk gelecek şekilde 2.4GHz bandında 3 diş bağlantı sağladım, fakat tek ssıd olduğu için 5G'ye elle geçemedim, muhtemelen 5GHz bandında sorun yaşamazdım. Modem TV arkasında duruyor ve arada bayağı eşya ve duvar olmasına karşın 2.4GHz bandında bağlantı stabildi, hızlı internete çıktı. Üst mesajda attığınız linkteki modeldir.

Merhaba üstad, ben de Türknet'e geçeceğim bu ay içinde, 75Mbit 86₺'ye. Önerdiğiniz modem, linkteki modem mi acaba, bir bakabilir misiniz? Alacağım tarife ile sıkıntısız kullanabilirim değil mi?

Merhaba üstad, ben de Türknet'e geçeceğim bu ay içinde, 75Mbit 86₺'ye. Önerdiğiniz modem, linkteki modem mi acaba, bir bakabilir misiniz? Alacağım tarife ile sıkıntısız kullanabilirim değil mi?
Bu ürün Keenetic Air. Router bu, modem değil. Keenetic Extra DSL diye aratın. 430 TL civarında satılıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı