200-300 TL Oyun Kumandası Önerisi

Merhaba, bir gamepad almayı düşünüyorum. PC'de bazı oyunları gamepad ile oynamak istiyorum. Bütçem 200-300 TL civarı. Bu ürünü almayı düşünüyorum:

Öneriniz var mı, iyi midir bu ürün?

Merhaba FIFA oynuyor musunuz? Eğer FIFA için ise Pusat almayınız. Şu an dünyada hiçbir kol Xbox One kolunun yerini tutamaz. Sıfırı 900 lira ben 2 yıl olmadı 200'e almıştım beyaz One S kolu. Dediğiniz kolu da kullandım yeğende var. Xbox 360 kolunu kullanıyoruz halen. Logitech F310 var. F710 aldık sattık. MSI'ın var Pusat'ın aynısı. Bütün kollar çöp Xbox One S kolunun yanında. Özellikle one S'ten sonra çıkan Bluetooth versiyon olan kolu 2. el sorunsuz temiz 350 liradan bulup almanız en doğru seçimdir. Diğer kollarla vakit kaybetmeyin.

Pusat ve MSI kollar Xbox 360 koludur. 360tan evrilerek piyasaya sürülmüş fakat Xbox 360 kolunun büyük eksikleri vardır mesela en önemlisi tetik ve gaz pedal tuşları incedir Xbox One'da kalın parmağınızı saracak şekildedir. Kesinlikle Xbox 360 ayarındaki Pusat kolu tavsiye etmiyorum. FIFA oynanmaz araba yarışı oynanmaz. 10 sene önceki kolun taklidi ve tutuş hissiyatı oyun hakimiyeti çok geride. Hiç düşünmeden Xbox One S beyaz kol ya da başka renk te olabilir. 2. el sitelerden gidip buluşup alınabilir. 400'e rahat bulunuyor 350'ye geçen hafta kuzen aldı. Eski versiyon Xbox One fat kasanın kolu ile karıştırmayın o kolda Bluetooth yoktur.

Logitech F710 almaya çalışın.

Çok güzel kol kablolusu ile şu an mario vs oynuyorum pes içinde iyi ama o kolla FIFA'da bana yenilirsiniz :D.
Merhaba, bir gamepad almayı düşünüyorum. PC'de bazı oyunları gamepad ile oynamak istiyorum. Bütçem 200-300 TL civarı. Bu ürünü almayı düşünüyorum:

Öneriniz var mı, iyi midir bu ürün?

Tetik ve pedal tuşları Xbox One'da parmağa oturuyor. Pusat ve 360 aynı zaten onda rahatsız o tuşlar. Hissiyat olarak da kötü. Normal oyunlarda fark etmezsiniz fakat oyun kontrolünü elinde tutmanız gereken oyunlarda çok farkediyor. Son fotoda series X'in kolu. Type-C olmuş ve biraz güncellenmiş. Sadece RT lt tuşları değil tutuş hissiyatı ele oturma açısından da çok ciddi fark var.

Dosya Ekleri

• pusat.png
    pusat.png
    87,8 KB · Görüntüleme: 44
  • 360.jpg
    360.jpg
    97 KB · Görüntüleme: 45
  • ones.png
    ones.png
    187,3 KB · Görüntüleme: 43
  • resim_2020-12-14_144346.png
    resim_2020-12-14_144346.png
    111,5 KB · Görüntüleme: 44
Uzun süredir Logitech F710 kullanıyorum. Sektörde, bana göre Microsoft'un XBOX kontrolcüsünden ve PlayStation 5'in kontrolcüsünden sonra en iyi oyun koludur. Yıllar oldu ilk piyasaya gireli ama hala mükemmel ve üstüne yok bence. Temiz ikinci el bulması da kolay aslında. Sıfırı biraz pahalı.

Geri
Yukarı