200-350 TL kromatik mızıka önerisi

yami sukehiro

Decapat
merhaba, bir süredir mızıkaya ilgi saldım. Çalması eğlenceli bir enstrümana benziyor. Almak istiyorum ama bir bilene sorayım dedim. Forumlara vesaire baktım ama kromatik mızıka önerisi bulamadım. 200-350 TL arası fiyat performans ürünü kromatik mızıka önerir misiniz?

Merhabalar hocam. Yeni başlayacaksanız kromatik değil diatonik mızıka öneririm. Kromatik mızıka hem çalınması normalden bir tık daha zor, hem de platformlarda içerik sayısı az olan bir mızıkadır. Tek başına öğrenmeniz çok zor. Alıp iki gün sonra kenara atmayın, paranıza yazık olur. Önerim kromatikten vazgeçip diatonik almanız. Mızıkaların bir de tonları vardır. Do majör mızıkalar en çok kaynağı bulunan ve orta bir ton çıkaran mızıkalardır. Size iki mızıka öneririm.

-Hohner Special 20 Do Majör Diatonik Mızıka
-Hohner Blues Band Do Majör Diatonik Mızıka
Special 20 modeli Blues Band modelinden daha pahalıdır. Aynı marka olmasına rağmen kalite farkı vardır. Bütçenize uygunsa Hohner Special 20, değilse Hohner Blues Band almanızı tavsiye ederim.

Merhabalar hocam. Yeni başlayacaksanız kromatik değil diatonik mızıka öneririm. Kromatik mızıka hem çalınması normalden bir tık daha zor, hem de platformlarda içerik sayısı az olan bir mızıkadır. Tek başına öğrenmeniz çok zor. Alıp iki gün sonra kenara atmayın, paranıza yazık olur. Önerim kromatikten vazgeçip diatonik almanız. Mızıkaların bir de tonları vardır. Do majör mızıkalar en çok kaynağı bulunan ve orta bir ton çıkaran mızıkalardır. Size iki mızıka öneririm.

-Hohner Special 20 do majör diatonik mızıka.
-Hohner blues band do majör diatonik mızıka.
Special 20 modeli blues band modelinden daha pahalıdır. Aynı marka olmasına rağmen kalite farkı vardır. Bütçenize uygunsa hohner Special 20, değilse hohner blues band almanızı tavsiye ederim.

Anladım hocam. Önerileriniz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı