200 bin TL'ye kadar araba önerisi

ertugrul k

Kilopat
Arkadaşlar ehliyeti alalı çok oldu ama hiç trafiğe çıkmadım alacağım araba ilk arabam olacak. Bütçe en fazla 200 bin TL. Renault symbol modellerine bakıyorum genelde. Köy yoluna falan girebiliyorum bazen. Hangi araçları önerirsiniz?

Bence seçim sonrasına kadar bekle dostum.
Seçim sonrası kim gelirse gelsin değişen bir şey olmayacak. Bugüne kadar şu olacak bu olacak denilen hiçbir şey olmadı.

En kısa zamanda aracını alıp keyfine bak derim. Araç piyasası da kurdan ve enflasyondan bağımsız bir hale geldi. Stok olmadığı için araçlara kimse paha biçemiyor. Dün 200.000'e aldığın araç bugün 230.000 olabiliyor. Ama asla fiyatı düşmüyor. Önümüzdeki en az 6-7 yıl kadar bu fiyatların uygun yerlere geleceğini düşünmüyorum.

Araç tavsiyesine gelirsek taksi çıkması olmayan 2010-2011 1.3 mjet albealar seni uzun süre üzmez. Masrafı az bakımı ucuz olur. Orasını burasını çizdim derdin olmaz. Ayrıca 1.3 mjet motor gerçekten az yakan güzel giden bir motor. Köy yoluna çıkacağım demişsin. Aracın yüksekliği de sedan araçlara göre gayet iyi.

Seçim sonrası kim gelirse gelsin değişen bir şey olmayacak. Bugüne kadar şu olacak bu olacak denilen hiçbir şey olmadı.

En kısa zamanda aracını alıp keyfine bak derim. Araç piyasası da kurdan ve enflasyondan bağımsız bir hale geldi. Stok olmadığı için araçlara kimse paha biçemiyor. Dün 200.000'e aldığın araç bugün 230.000 olabiliyor. Ama asla fiyatı düşmüyor. Önümüzdeki en az 6-7 yıl kadar bu fiyatların uygun yerlere geleceğini düşünmüyorum.

Araç tavsiyesine gelirsek taksi çıkması olmayan 2010-2011 1.3 mjet albealar seni uzun süre üzmez. Masrafı az bakımı ucuz olur. Orasını burasını çizdim derdin olmaz. Ayrıca 1.3 mjet motor gerçekten az yakan güzel giden bir motor. Köy yoluna çıkacağım demişsin. Aracın yüksekliği de sedan araçlara göre gayet iyi.
Hiçbir şey değişmeyecek, 6 7 yıl bu fiyatlar uygun yere gelmeyecek diyecek kadar nasıl bir bilgi birikimin, kesinliğin var bilmiyorum, ya da oto galericisin.

Bende arkadaşa araba almamasını, çok zengin biri değilse bu vergi çöplüğüne katkıda bulunmamasını tavsiye ediyorum.

Hiçbir şey değişmeyecek, 6 7 yıl bu fiyatlar uygun yere gelmeyecek diyecek kadar nasıl bir bilgi birikimin, kesinliğin var bilmiyorum, ya da oto galericisin.

Bende arkadaşa araba almamasını, çok zengin biri değilse bu vergi çöplüğüne katkıda bulunmamasını tavsiye ediyorum.
Seçimden sonrayı bekle diyecek kadar nasıl bir bilgi birikimin var bilmiyorum ya siyasetçisin ya da büyücü.

Senin mantığına göre kola da almayalım vergi çöplüğüne katkıda bulunmamış oluruz.

Bugüne kadar yaptığım her işi de bugün ne alırsan al kârdasın mantığıyla aldım ve çöpten dahi zarar etmedim. Türkiye böyle bir yer gerçeklere alışsan iyi olur.

Ya al-satçısın ya galericisin. Şu an yaprak kımıldamıyor, favorilerimde onlarca araç var satılmıyor ve fiyatları aşağı çekiyorlar.

Ya al-satçısın ya galericisin. Şu an yaprak kımıldamıyor, favorilerimde onlarca araç var satılmıyor ve fiyatları aşağı çekiyorlar.
Sektörde çalışmıyorum ama fiyatların aşağı düşmesi gibi bir durum da görmedim. Kendi aracımın fiyatlarını takip ediyorum ve son 1 yılda üzerine 150.000 TL koydu. Favorindeki araç modeline göre değişir ben ucuz yollu günlük araçlardan bahsediyorum. Arkadaşın istediği gibi.

Tuzu kuru da olabilir, ikisinden biri. O kadar gereksiz mesajlar yazıyor ki son yazdığına cevap bile vermek istemedim.

Yaprağın yeri değişti diye yurt dışı piyasası oynayan, dövizi oynayan bir ülkeyiz, gelmiş büyücü müsün siyasetçi misin diyor, adamda zeka yok dostum boşuna anlatma buna bir şey.

Sektörde çalışmıyorum ama fiyatların aşağı düşmesi gibi bir durum da görmedim. Kendi aracımın fiyatlarını takip ediyorum ve son 1 yılda üzerine 150.000 TL koydu. Favorindeki araç modeline göre değişir ben ucuz yollu günlük araçlardan bahsediyorum. Arkadaşın istediği gibi.

Senin hayatın kadar ticaretle uğraştım ve uğraşıyorum, piyasa dalgalanması, siyasi değişimler, verilecek tavizler, Türkiye gibi bir tampon ülkenin yokuş aşağısına izin verilir mi sanıyorsun?

Kıytırık 3/2'si vergi olan aracının üzerine 150.000 lira eklendi diye ne ekonomist, ne de siyasetçi olursun. Ama seçimin kapıda olduğu, 20 senelik bir iktidarın değişmesi ve skandallarla dolu ülkede yatırımın araba olmaz, haberin olsun.

Bence seçim sonrasına kadar bekle dostum.
Seçim sonrasında ne olacağı çok belli değil çünkü 20 senedir aynı iktidar olduğu için emsal olarak hiçbir durum yok. Ben bu arada seçimden sonraki gün bile iktidar değiştiğinde Türk Lirasının inanılmaz değer kazanacağını düşünüyorum çünkü bu Türk Lirasının değersizliği yurtiçi kaynaklı, yani hiç kimse faizi düşüreceğim denilen ortamda elbette senelik birikimlerini korumak için Türk Lirasında tutamıyor parasını. Bundan dolayı evet 1 günde bile her şey değişebilir ama ne kadar fazla olur ve sonraki süreç ne olur hiç yaşanmadığı için tahmin etmek güç. 20 seneden önceki iktidarlardan örnek verecek olan varsa 20 sene önceki lojistik ve dünya teknolojisi ile başka bir siyasi konjonktürü karşılaştırmamız imkansız. Şu an haritadan silinen Filistin bile gayrisafi yurtiçi hasılasını 6 kat artırmış ama doğal bir artış bu, o yüzden kesinlikle bu ekonomik durum ya da başka durumlar çok da iyi değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı