200 bin TL'ye kadar araba önerisi

Seçim sonrasında ne olacağı çok belli değil çünkü 20 senedir aynı iktidar olduğu için emsal olarak hiçbir durum yok. Ben bu arada seçimden sonraki gün bile iktidar değiştiğinde Türk lirasının inanılmaz değer kazanacağını düşünüyorum çünkü bu Türk lirasının değersizliği yurt içi kaynaklı, yani hiç kimse faizi düşüreceğim denilen ortamda elbette senelik birikimlerini korumak için Türk lirasında tutamıyor parasını. Bundan dolayı evet 1 günde bile her şey değişebilir ama ne kadar fazla olur ve sonraki süreç ne olur hiç yaşanmadığı için tahmin etmek güç. 20 seneden önceki iktidarlardan örnek verecek olan varsa 20 sene önceki lojistik ve dünya teknolojisi ile başka bir siyasi konjonktürü karşılaştırmamız imkansız. Şu an haritadan silinen filistin bile gayrisafi yurt içi hasılasını 6 kat artırmış ama doğal bir artış bu, o yüzden kesinlikle bu ekonomik durum ya da başka durumlar çok da iyi değil.

Sadece birkaç dış politika hatanı düzeltmenle bile 3 dolar geriye götürürsün kuru, bu işler böyle yürüyor, saçmalamayın allahınızı severseniz ya, şu an bile belli kişilere hortumlanmasa küçük değişiklikler bile düzelmemize sebep olabilecekken ne demek seçim sonrası ne olacağı çok belli değil demek? Batı tarzı bir hükümet demek yatırımcı demek, yaptırım azalması demek, hortumların kapanması demek. Tek bir tweete piyasa hoplatıyor millet.

Üstelik yakın zamanda araç vergilerinde bir düşüş yaşanmamış mıydı? Orada bile zarar edenler oldu, seçime doğru yaparlar bir çılgınlık, daha da zarar edebilir. Parasını komple altına yatırması bile şuan kıytırık yürüyen vergilerden almasından çok daha kârlı, dünyaya altın dolu bir meteor düşmediği sürece altının piyasası hep yükselecek.

Tuzu kuru da olabilir, ikisinden biri. O kadar gereksiz mesajlar yazıyor ki son yazdığına cevap bile vermek istemedim.

Yaprağın yeri değişti diye yurt dışı piyasası oynayan, dövizi oynayan bir ülkeyiz, gelmiş büyücü müsün siyasetçi misin diyor, adamda zeka yok dostum boşuna anlatma buna bir şey.

Senin hayatın kadar ticaretle uğraştım ve uğraşıyorum, piyasa dalgalanması, siyasi değişimler, verilecek tavizler, Türkiye gibi bir tampon ülkenin yokuş aşağısına izin verilir mi sanıyorsun?

Kıytırık 3/2'si vergi olan aracının üzerine 150.000 lira eklendi diye ne ekonomist, ne de siyasetçi olursun. Ama seçimin kapıda olduğu, 20 senelik bir iktidarın değişmesi ve skandallarla dolu ülkede yatırımın araba olmaz, haberin olsun.

Hakareti işin içine katmasan şaşırırdım. Senin gibi şuursuz heriflere bırak cevap vermeyi selamını bile almam. Malum partili olduğundan da eminim.

Benim yaşım kadar ticaret yapan adam 22 yaşında benimle aynı yaşta. Kendi işimi kurdum senelerdir de işimi yapıyorum. Senin selam verdiğin insan kadar benim müşterim var.

Kıytırık arabadan kimse 150.000 TL kar etti diye sevinmez zaten. 150.000 zarar etmedik diye sevinir.

Sana bundan sonra cevap vermeyeceğim senin yaptığın ticaretten de ne olacağı belli Allah müşterilerine sabır versin.

Son düzenleme:
Hakareti işin içine katmasan şaşırırdım. Senin gibi şuursuz heriflere bırak cevap vermeyi selamını bile almam. Malum partili olduğundan da eminim.

Benim yaşım kadar ticaret yapan adam 22 yaşında benimle aynı yaşta. Kendi işimi kurdum senelerdir de işimi yapıyorum. Senin selam verdiğin insan kadar benim müşterim var.

Kıytırık arabadan kimse 150.000 TL kar etti diye sevinmez zaten. 150.000 zarar etmedik diye sevinir.

Sana bundan sonra cevap vermeyeceğim senin yaptığın ticaretten de ne olacağı belli Allah müşterilerine sabır versin.

Yeni arabalar çıkıyor galerin kapısında dilediğin gibi şuursuzluk yapabilirsin, 150 zarar etmedin ya hani, müşterilerim Türk değil, uluslararası e-ticaret yapıyorum, arabanın kârını günlük kaldırdığım oluyor. Büyücü değiliz ama Ticaretimiz var vesselam. 🙃

Araba fiyatları düşmeyecek, almayı düşünüyorsan paran varsa şimdi al dostum. Honda Jazz'lar gayet güzel, az yakar sorun çıkarmaz. Bulabiliyorsan 2008-2009 ikinci el alabilirsin. Daha eski modelleri sarı sitede daha ucuza bulunabiliyor ama araçları hiç araştırmadım.

Ben bugün 220 bine 2008 clio extreme aldım eski kasa clio 2 oluyor sanırım, tanıdıktaydı geçmişini bildiğim araç olduğu için aldım, 175 bin km'de. İçimden geçen fiesta üzerine biraz daha ekleyip seat leon filandı aslında ama ilk arabam olacağı için hem düşük yakıt tüketimi hem de parçasının ucuz olmasından dolayı aldım. Bence bir an önce ne alacaksanız alın gitsin. geçen sene kuzenim 60 a iş için kullanmalık ford connect aldı şuan 160 bin piyasası. seneye 250 olmayacağının garantisi yok :/

Yeni konular

Geri
Yukarı