200 FPS'de oyun akıcı değil

baglo29

Femtopat
Daha fazla  
75Hz monitör var DisplayPort ile bağlı G-Sync falan açık oyunda V-Sync'de açık FPS'im 200 kasıyor hissiyatı veriyor drop falan hiçbir şey yok.

75Hz monitör var DisplayPort ile bağlı G-Sync falan açık oyunda V-Sync'de açık FPS'im 200 kasıyor hissiyatı veriyor drop falan hiçbir şey yok.

V-Sync açık ise nasıl 200 oluyor monitörun kare hızına sabitlemesi gerekmiyor mu 75 sabit alman lazım.

Çok tartışmıssınız anlamadım şimdi soruyorum monitörüm 75Hz FPS sınırını 75emi sabitleyeyim akıcı olması için sınırsız mı yapayım NVIDIA ayarlarından g-syncem açık.

Evet tek yapman gereken şey bu tüm sorunun çözülecek eminim.

Yazmadan edemedim.
Fps 240, 60 hz monitör ile Fps 240, 240hz monitörü yan yana koyduğunuzda görsel olarak görebileceğiniz 1 saniyedeki kareler yani akıcılık 240hz monitörde daha fazla olurken, oyun ile oyuncu arasındaki verinin iletim hızı(gecikme)ikisinde de eşit olmaktadır. Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi edinmek isteyen varsa LinusTechTips youtube kanalında Shroud ile yapılan bir monitör testi videosu vardı onu izleyin.

Aynı sorun bende de vardı. Sizde var mıydı? Bilmiyorum ama drop bile giriyordu bana, CFG ile çözdüm Berk rip tepenin CFG'sini alarak deneyebilirsin Twitch hakkında kısmında kendisi paylaşıyor.

B arada konudan

Aynı sorun bende de vardı. Sizde var mıydı? Bilmiyorum ama drop bile giriyordu bana, CFG ile çözdüm Berk rip tepenin CFG'sini alarak deneyebilirsin Twitch hakkında kısmında kendisi paylaşıyor.

Konudan Alakasız Gümüşhaneli misin?

Son düzenleme:
Çok tartışmıssınız anlamadım şimdi soruyorum monitörüm 75Hz FPS sınırını 75emi sabitleyeyim akıcı olması için sınırsız mı yapayım NVIDIA ayarlarından G-SYNCem açık.
oyun akici degilderken hareket ederken mouse takiliyor olabilie mousede sorun varsa durdugun yerde akici gozukecektir

Konuda hala bilgisizce 75hz ekranda maksimum 75 fps görebilirsin gibi saçmalıklar yazılmaya devam edilmiş. Verdiğiniz bilgi doğru olsa da tekrar söylüyorum akıcılık sadece monitör hz değeri ile alakalı değildir. Eğer ingilizceniz varsa konuda daha önce attığım videoları izleyerek bilgi edinebilirsiniz. Nedendir Türkçe kaynaklarda konu sadece mönitörün hz değerine indirgeniyor. Dolayısıyla, 75 Hz ekranda 200 fps almak ile 75 fps almak arasında fark olacaktır birçok senaryoda.

Geri
Yukarı