200 Hz monitörde FreeSync Premium yok

Twunky3

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 3600 //// XFX RX 6600 XT //// B450M S2H //// 2X8 GB RAM 3600MHZ
Arkadaşlar bu görsel kafamı karıştırdı. Ben Valorant'ı daha akıcı bir şekilde oynayabilmek için 200 Hz bir monitör siparişi verdim. Monitörün özelliklerinde FreeSync var yazıyor ama premium olan değil dümdüz FreeSync olanı yani. Ama bu fotoğrafta FreeSync premiumun 120 Hz ve üzerisini desteklediğini söylüyor. Bu standart FreeSync'in 120 Hz'den fazlasını gösteremediği anlamına gelmiyor mu? Öyleyse neden FreeSync premiumu olmayan 200 Hz bir monitör yaptılar? Ben şimdi 200 Hz bir monitör aldığım halde 120 Hz'den fazlasını alamayacak mıyım?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-08-12 003851.png
    Ekran görüntüsü 2023-08-12 003851.png
    428 KB · Görüntüleme: 33
Arkadaşlar bu görsel kafamı karıştırdı. Ben Valorant'ı daha akıcı bir şekilde oynayabilmek için 200 Hz bir monitör siparişi verdim. Monitörün özelliklerinde FreeSync var yazıyor ama premium olan değil dümdüz FreeSync olanı yani. Ama bu fotoğrafta FreeSync premiumun 120 Hz ve üzerisini desteklediğini söylüyor. Bu standart FreeSync'in 120 Hz'den fazlasını gösteremediği anlamına gelmiyor mu? Öyleyse neden FreeSync premiumu olmayan 200 Hz bir monitör yaptılar? Ben şimdi 200 Hz bir monitör aldığım halde 120 Hz'den fazlasını alamayacak mıyım?
Hocam ben monitörümü 2020 de aldım 144hz ve freesync var sıkıntısız kullanıyorum ve freesync de çalıştığını ispatladım monitörün kendi fps sayacından yani120 hz üstünde de freesync var

Game booster GB-2420CF​

Benim anlamadığım olay madem monitörde 200 Hz özellik var o zaman neden FreeSync premium özelliği eklememişler?

Hocam siz hatayı VA panel bir monitör almakla yapmışsınız. Hele Game Booster marka bir monitör alarak.

Hocam siz hatayı VA panel bir monitör almakla yapmışsınız. Hele Game Booster marka bir monitör alarak.
Hocam Panel Manel Marka gibi bir takıntım yok sadece FreeSync olayını anlamaya çalışıyorum

Acaba olay şu mu:

FreeSync Premium olmadan da 200 HZ alacaksın ama Görüntü Yırtılması yaşanacak

Hocam panel manel marka gibi bir takıntım yok sadece FreeSync olayını anlamaya çalışıyorum.

Acaba olay şu mu:

FreeSync premium olmadan da 200 Hz alacaksın ama görüntü yırtılması yaşanacak.

Hocam premium u bilmiyorum ama hem AMD hem NVIDIA'yı da destekliyor.

Hocam FreeSync varsa herhangi bir yırtılma olmaz ve evet 200 Hz in hepsini alabilirsiniz.
Hocam ama Fotoğrafa baktığında FreeSync Premiumun 120 HZ ve üzerisini desteklediğini söylüyorsa Premiumsuz olanı 120 HZden fazlasını desteklemediği anlamına gelmez mi

Yeni konular

Geri
Yukarı