Çözüldü 200 Mbps internette Twitch sürekli donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hollowpoint

Decapat
Selam;
Başlıkta da belirttiğim gibi 200 Mbps internete sahibim ancak Twitch üzerinden izlediğim birçok yayın her 4 saniyede bir donmakta. İnternet kullanımını izlediğimde ise Twitch açık ve 1080P60 seçili iken 10Mbps'yi hiçbir zaman geçmiyor sanki Twitch darboğaz yapıyor gibi.
İnternet hızımı speedtest.net, Fast ve TurkNet üzerinden ölçtüğümde her sitede farklı değerler alıyorum.
Bu sorunumu nasıl çözebilirim?
Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    26,8 KB · Görüntüleme: 66
  • 2.jpg
    2.jpg
    28,8 KB · Görüntüleme: 49
  • 3.jpg
    3.jpg
    34,7 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Selam;
Başlıkta da belirttiğim gibi 200 Mbps internete sahibim ancak Twitch üzerinden izlediğim birçok yayın her 4 saniyede bir donmakta. İnternet kullanımını izlediğimde ise Twitch açık ve 1080P60 seçili iken 10Mbps'yi hiçbir zaman geçmiyor sanki Twitch darboğaz yapıyor gibi.
İnternet hızımı speedtest.net, Fast ve TurkNet üzerinden ölçtüğümde her sitede farklı değerler alıyorum.
Bu sorunumu nasıl çözebilirim?
Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Başlat kısmına CMD(komut istemi) yazıp yönetici olarak çalıştır şunu yaz.
Netsh int tcp set global autotuninglevel = normal
Bende aynı sorunları yaşıyordum bu kod ile çözdüm hocam 24 Mbps internete sahibim 1080p olarak 4-5 yayın arkada açık olmasına ragmen 0 takılma bu kod sayesinde film izlerkenki takılma sorunuda düzeldi.
Reis benim anlatacağım şey bir çözüm olmasa da, sorun konusunda yardımcı olabilecek bir bilgi olarak yazıyorum. Herhangi bir yayına girdiğin zaman Gelişmiş -> Video İstatistikleri bölümünden az çok sorunun neyden kaynaklandığı konusunda yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Onun da fotosunu atarsan kendi internetinden mi yoksa twitch den mi onu bilirler.

Twitch içerisindeki ayarlardan bahsediyorsanız herhangi bir kısıtlama ayarı yaptığımı hatırlamıyorum. Eğer biraz daha açık yazabilirseniz nereden bakabileceğim ile ilgili kontrol edip geri dönüş yaparım.
Hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız onun üzerinden kontrol edeceksiniz.
Ayrıca Windows üzerinden tarifeli baglabti açık olabilir, buradaki konu kısıtlama ile alakalı. Sizde bu ayar açıksa kapatın. Redirecting.
Herhangi bir çerez program açık olduğu için olabilir.

Hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız onun üzerinden kontrol edeceksiniz.
Ayrıca Windows üzerinden tarifeli baglabti açık olabilir, buradaki konu kısıtlama ile alakalı. Sizde bu ayar açıksa kapatın. Redirecting.
Herhangi bir çerez program açık olduğu için olabilir.
Tarifeli bağlantı kapalı. Ayrıca tarayıcıyı da kontrol ettim ve herhangi bir kısıtlama görünmüyor. Farklı tarayıcılarda da durum aynı şekilde her 4-5 saniyede bir, 3 saniyeliğine donuyor ve devam ediyor.

Tarifeli bağlantı kapalı. Ayrıca tarayıcıyı da kontrol ettim ve herhangi bir kısıtlama görünmüyor. Farklı tarayıcılarda da durum aynı şekilde her 4-5 saniyede bir, 3 saniyeliğine donuyor ve devam ediyor.
YouTube, (deneme amacıyla) nonolive üzerinden kontrol eder misiniz?

Peki hangi internet servis sağlayıcısını kullanıyorsunuz? Belki sorun onlardan kaynaklanıyordur.

YouTube, (deneme amacıyla) nonolive üzerinden kontrol eder misiniz?
Youtube'da (canlı yayınlarında) hiçbir problem yok. Nonolive'da da bulabildiğim en iyi kalite 720p ancak onda bile internet kullanımım 22 mbps'lere kadar çıkıyor ve hiçbir sorun olmadan izleyebiliyorum.

Peki hangi internet servis sağlayıcısını kullanıyorsunuz? Belki sorun onlardan kaynaklanıyordur.
Superonline kullanıyorum

Geri
Yukarı