200 TL egzoz fan önerisi

witicieen

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba, görselde gözüken fan türünden ancak 3 pin girişli olmayacak sadece diğer girişli olacak şekil de resimde gözüküyor ancak onun adı ne tam bilmediğimden yazamadım. Bağlantısı 3 pin tarzı değil bağlantılı şekil de olacak maximum 100 TL ile 200 TL arası egzoz kasa fan önerisi lütfen. 120mm olmalı. Sanırım bağlantının adı 4 pin bağlantı (molex) olarak geçiyor.

1643744425789.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Egzoz fanını çok kaliteli almak zorunda değilsiniz şu ürün bence işinizi görür 3 pin özelliği var ama siz molex olanı bağlarsınız çok önemli bir konu değil.

Egzoz fanını çok kaliteli almak zorunda değilsiniz şu ürün bence işinizi görür 3 pin özelliği var ama siz Molex olanı bağlarsınız çok önemli bir konu değil.

Bu Molex dediğinim şey resimdeki bağlantı gibi mi 3 pin değil bağlantısı olmamalı ama.

Bunu alın derim.

Alfais 4598 Sata Power To Fan Çevirici 4 Port Y Pin PWM Çoklayıcı Splitter Fan Kablosu : Amazon.com.tr: Bilgisayar yanına da şöyle bir şey al derim kullanırsın.

Bunu alın derim.

Alfais 4598 Sata Power To Fan Çevirici 4 Port Y Pin PWM Çoklayıcı Splitter Fan Kablosu : Amazon.com.tr: Bilgisayar yanına da şöyle bir şey al derim kullanırsın.

Molex bağlantılı olması lazım 3 pin girişli değil. 3 pinlik giriş şu anda egzoz fanım var fan hızı ayarlanmıyor 2048 RPM de çalışıyor son devirde. Bana Molex lazım bağlantısı

Molex bağlantılı olması lazım 3 pin girişli değil. 3 pinlik giriş şu anda egzoz fanım var fan hızı ayarlanmıyor 2048 RPM de çalışıyor son devirde. Bana Molex lazım bağlantısı.

Molex bağlantısı demek son hızda çalışması demektir tam olarak ne istiyorsunuz anlamış değilim açıkçası.

Anakart üzerinden ayar yapabilmek mi istiyorsunuz attığım fanı alın 4 pin PWM girişi var anakarta bağlar BIOS üzerinden kontrolünü sağlarsınız.

Molex bağlantısı demek son hızda çalışması demektir tam olarak ne istiyorsunuz anlamış değilim açıkçası.

Anakart üzerinden ayar yapabilmek mi istiyorsunuz attığım fanı alın 4 pin PWM girişi var anakarta bağlar BIOS üzerinden kontrolünü sağlarsınız.

Benim PWM girişleri dolu anakartta kule tipi soğutucu kullanıyorum Dark Frezer X128 model onun 2 tane fanına PWM'ler bağlı benim aradığım model bağlantısı şöyle olmalı 3 pin ya da pin değil. Aşağıdaki giriş gibi olması lazım.

1643747279583.png

Benim PWM girişleri dolu anakartta kule tipi soğutucu kullanıyorum Dark frezer X128 model onun 2 tane fanına PWM'ler bağlı benim aradığım model bağlantısı şöyle olmalı 3 pin ya da pin değil. Aşağıdaki giriş gibi olması lazım.

Eki Görüntüle 1291864

4 pin olsa da 3 pin girişine takılabilir, ayrıca siz fan hızı ayarlamak istiyor musunuz istemiyor musunuz anlamadım.

Alfais 4354 Flexa P5 5 Port Çıkışlı Pwm Fan Çoklayıcı Çoğaltıcı 4 2 Pin Splitter Kablosu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe şöyle bir çoklayıcı kablo ile PWM fanları da takabilirsiniz.

4 pin olsa da 3 pin girişine takılabilir, ayrıca siz fan hızı ayarlamak istiyor musunuz istemiyor musunuz anlamadım.

Alfais 4354 Flexa P5 5 Port Çıkışlı Pwm Fan Çoklayıcı Çoğaltıcı 4 2 Pin Splitter Kablosu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe şöyle bir çoklayıcı kablo ile PWM fanları da takabilirsiniz.

Fan hızını ayarlamak istiyorum ama ayarlanmıyor BIOS üzerinden Chassis Fan 2 Speed kısmında ki 2048 RPM ben ellemeden dokunmadan otomatik olarak o devirde çalışıyor.

D59A851B-592B-4910-96A4-D12ABE92CB37.jpg

Fan hızını ayarlamak istiyorum ama ayarlanmıyor BIOS üzerinden chassis fan 2 Speed kısmında ki 2048 RPM ben ellemeden dokunmadan otomatik olarak o devirde çalışıyor.

Eki Görüntüle 1291869

Bakın Molex üzerinden bağlantıda hızını ayarlayamazsınız çünkü sadece artı ve eksi güç girişi var tam hıza dönecek, 3 Pin'de ayarlama yapılabilmesi gerek ama ben de çözemedim onun derdini.

Ben size diyorum ki attığım fanı alın Alfais 4354 Flexa P5 5 Port Çıkışlı Pwm Fan Çoklayıcı Çoğaltıcı 4 2 Pin Splitter Kablosu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe yanına da bunu alın.

Anakartınız ne bilmiyorum ama tahminimde B450M Pro 4 gibi geliyor BIOS tasarımı yüzünden, üzerinde 2 tane PWM girişi var. Çoklayıcı ile soğutucu fanlarını tek bir yerde bu fanı ise diğer yerde toplarsınız kullanırsınız.

Geri
Yukarı