200 TL ekran kartı önerisi

Merhaba kart bugün geldi sürücülerini vb kurdum FurMark testini 15 dakika kadar yaptım herhangi bir sıkıntı ortaya çıkmadı 21-23 FPS aldı. Max 68 dereceye çıktı fan hızı %44 oldu. Bir sorun yok ancak kartın performansını nasıl test edebiliriz?

Değerler normal oyun testi yapın MSI Afterburner kurun yukarıda değerler kısmından FPS değerlerini görebilirsiniz mesela CS:GO testi falanda yapabilirsiniz sıcaklık çok iyi sıkıntı yok hayırlı olsun şimdiden dediğim gibi oyunlarda uzun bir test yapın 1-2 saat kadar ekranda gitme falan olmaz ise kart sağlamdır zaten.
Oyun testi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Değerler normal oyun testi yapın MSI Afterburner kurun yukarıda değerler kısmından FPS değerlerini görebilirsiniz mesela CS:GO testi falanda yapabilirsiniz sıcaklık çok iyi sıkıntı yok hayırlı olsun şimdiden dediğim gibi oyunlarda uzun bir test yapın 1-2 saat kadar ekranda gitme falan olmaz ise kart sağlamdır zaten.
Peki ikinci el olduğu için performans düşüşü gibi bir problem olur mu? Aldığım kişi termal macunu göndermeden önce yenilediğini söyledi. FPS testi yaparken neyi baz almalıyım. Bir de bilgisayarımda halihazırda yüklü olan The walking dead 3 oyunu ve MSI afterburner ile test ettim kartı, düşük ayarlarda işlemci kullanımı %80 ekran kartı %50 oluyor ve sabit 60 fps veriyor Vsync kapalı neden sabit anlamadım. Yükseğe aldım bu sefer %80 %80 oldu ancak bu seferde 30 fps sabit. ETS2 de de aynı şekil. Darboğaz olup olmadığını anlayamadım konuda belirtmiştim işlemcim Q8200. Şimdi CSGO iniyor onda da test edeceğim.

Hocam ben de yakın zamanda 150 TL'ye HD5750 almıştım. Q9400 ile beraber gayet stabil kullanabiliyorum. OC yapma şansınız varsa hiç değilse 2.66GHz'in üstüne çıkarmayı deneyebilirsiniz.

Peki ikinci el olduğu için performans düşüşü gibi bir problem olur mu? Aldığım kişi termal macunu göndermeden önce yenilediğini söyledi. FPS testi yaparken neyi baz almalıyım. Bir de bilgisayarımda halihazırda yüklü olan The Walking Dead 3 oyunu ve MSI Afterburner ile test ettim kartı, düşük ayarlarda işlemci kullanımı %80 ekran kartı %50 oluyor ve sabit 60 FPS veriyor V-Sync kapalı neden sabit anlamadım. Yükseğe aldım bu sefer %80 %80 oldu ancak bu seferde 30 FPS sabit. ETS 2 de de aynı şekil. Darboğaz olup olmadığını anlayamadım konuda belirtmiştim işlemcim Q8200. şimdi CS:GO iniyor onda da test edeceğim.

Eski bir kart olduğu için tam optimizasyon oyunlarda yakalanamaz işlemciniz besleyecektir siz FPS göre ayar yapın oynayın overclock için o platformda sağlam anakart ve soğutucu lazım yani maliyet olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı