200 TL Fare Önerisi

Sadece sensör değil, her şekilde daha iyidir. Siz ne olarak daha iyi buldunuz G402'yi söyleyin biz de öğrenelim. Profesyonel olmadığınızı iddia etmedim. Sadece sırf böyle olduğunuz için her şeyi biliyormuş gibi gibi davranıyorsunuz ama aslında donanım bilginiz zayıf. Bana saldırarak konu sahibine yardım edemezsiniz. Mantıklı bir argüman sunun da görelim.

Sadece sensör değil, her şekilde daha iyidir. Siz ne olarak daha iyi buldunuz G402'yi söyleyin biz de öğrenelim. Profesyonel olmadığınızı iddia etmedim. Sadece sırf böyle olduğunuz için her şeyi biliyormuş gibi gibi davranıyorsunuz ama aslında donanım bilginiz zayıf. Bana saldırarak konu sahibine yardım edemezsiniz. Mantıklı bir argüman sunun da görelim.
Benim sadece bahsetmek istediğim olay bu iki mouse gerek tutuş biçimleri olsun gerek boyutları olsun gerek hitap ettikleri oyun tarzları olsun birbirlerinden farklı. Arkadaşımız G402 almaya karar verdiyse el ölçülerine ve mouse tutma şekline uygun olan mouse G402 modelidir. Bu durumda G402 modelinden tamamen farklı olan mouse önermek bana saçma geldi. Gerginliği uzatmaya gerek yok. Kalbinizi kırdıysam özür dilerim.

G402 değil G403 aldığını belirtmiş ki tasarımları farklı. İkisi de benzer kitle aslında ama MM530 FPS oyuncularına daha yönelik. Tek eksisi fingertip tutuşta tökezler. Fingertip ise G402 daha doğru olur ama başka alternatifler de var. Siz de o konuda biraz haklısınız.

G402 değil G403 aldığını belirtmiş ki tasarımları farklı. İkisi de benzer kitle aslında ama MM530 FPS oyuncularına daha yönelik. Tek eksisi fingertip tutuşta tökezler. Fingertip ise G402 daha doğru olur ama başka alternatifler de var. Siz de o konuda biraz haklısınız.
Dostum arkadaşın almak istediği mouse G402 G403 değil. Arkadaş G402 almaya karar verdiyse el ölçüleri buna uygundur. MM530 gerek boyut gerek tutuş şekli olarak G402 modelinden farklıdır.

Evet. Daha önce G403 kullandığını belirtmiş. Ben de diyorum ki G403 rahat oldu diye 402 de rahat olacak demek değil. Farklı olmadığını söylemedim zaten. Kişinin elde deneyip almaya karar verdiğini sanmam.

MM530 pek çok yönden G402'den üstündür. Bu fiyata PMW3360 veya türevi sensör bulunduran başka fare bilmiyorum. İncelemeler de çok olumlu. Eliniz palm gripse MM530 öneririm.
Çok iddialı bir markanın olmasa da Trust GXT188 Laban'da aynı sensör var hemde daha ucuz fiyata. Sömestr indirimleri gibi bir şey yapmıştı Gameekstra yanında ince mousepad ile 90TL'ye aldım ve ciddi anlamda beni şaşırtan bir ürün oldu. Şuan ki satış fiyatı 120TL civarında sanırım. Çin pazarının ünlü üreticilerinden Delux'da da aynı sensörlü ürün var ama onu bu karşılaştırmanın içine dahil etmek mantıksız olacaktır.

CM MM530 ile CM MasterMouse Pro L aynı sensörü barındırıyor tek farkları MM530'un Türkiye'ye yeni giriş yapması ve bana göre ergonomisinin daha düzgün olması. Onunda tasarımı "Cougar Surpassion" ile aynı ama neyse o konuya da girmeye gerek yok.

Son düzenleme:
Hepinize teşekkür ederim önerileriniz için
Corsair harpoon 100 liraya düştüğü için corsair harpoon aldım. Tutuş şeklim palm grip sıkıntı çeker miyim ? Hemde mousepad alacağım aklımda Qck mousepad var
buda mouse linki :
Corsair Gaming Harpoon Rgb Mouse - n11.com
Mesaj otomatik birleştirildi:

Elime ulaştı gerçekten canavar gibi bir mouse :D
Önerileriniz için tekrar hepinize teşekkür ediyorum

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı