200 TL Intel i7 2600 Sisteme Anakart Tavsiyesi

Oğuzhan Habil

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bir bilgisayarım vardı zamanında Casper'dan alınmış olan, şimdi anakartım ve RAM'lerim yandı. Bu sebepten yenilerini alacağım. 150-170 TL arası bir anakart önerir misiniz? Güç kaynağım ise düşük olması lazım, 250 W arası bir şey.
Casper'dan alınma PC oldugu için şu an tek iyi diyebilcegim işlemci, bir de 8 GB RAM almayı planlıyorum anakart ile uyumlu olabilecek.
  • İşlemci: Intel i7 2600
Ekran kartı Radeon 6510 fakat ekran kartını ileriki vakitlerde yükselteceğim. Ona göre de bir anakart yazarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynı soket yapisina sahip 1155 PIN Intel i7 3770 işlemci var. Ancak Türkiye'de bu soket yapısına sahip yalnız H61 anakartlar kalmis. Onların da en iyisi Asus H61m-pro Lga 1155 H61 Ddr3 2 Intel Anakart - n11.com hem USB 3.0 desteği var hem de PCI-E 3 desteği var ancak SATA 3 (6 GB) yok SATA 2 (3 GB) var. Ama bu anakart 200 lira. Daha ucuz bir anakart istiyorsan H61 anakart diye ara bulursun.

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Benim bir sorum olacak, yeni bir anakart almayı düşünüyorum. Bütçem az çok 200 TL civarında. Intel i7 2600 3.4 GHz (1155) soket işlemci kullanıyorum. ASUS H61 serisinden veya herhangi uyumlu bir anakart onerir misiniz?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı