Dual boot için 1TB SSD tavsiyesi

Hocam iş için kullandığım diskte şimdi düzenim var, Linux kurunca bayağı uğraşmam gerekecek. LoL ve Valorant'ı da oynamak istediğim için ikisini de Windows kurayım diye düşünüyordum.

Oyun oynamak istediğinizde gene Windows kullanırsınız. İş için eğer Linux uygunsa Linux kullanırsınız. Eğer Linux işiniz için yeterli değilse veya Windows daha iyiyse o durumda da dediğim gibi iki farklı kullanıcı oluşturun. Boş yere iki tane Windows Root'u diskte yer kaplamasın.

Öncelikle herkese iyi günler diliyorum. Bilgisayarıma Dual boot yapmayı düşünüyorum, ikisi de muhtemelen Windows olacak fakat biri sadece oyun şu an mevcut SSD ise yazılım vesaire için duracak. Belirli bir bütçem yok ama 980 Pro veya 990 Pro gibi pahalı SSD'ler almayı düşünmüyorum sadece oyun için. Daha uygun fiyatlı önerilerinize açığım.

Dual Boot'u 256 GB'lik SSD'de de yaparsın. Ayrıca Dual boot genelde Linux'a geçmek isteyen insanların başvurduğu bir yöntem ve ben de dahil birçok kişi sonra tamamen Linux'a geçiyor. 2 Windows yapma isteğinizi çözemedim. SSD önerisi olarak genelde 990 Pro pek alınmaz. 980 Pro 1TB iyi bir seçenek.

Oyun oynamak istediğinizde gene Windows kullanırsınız. İş için eğer Linux uygunsa Linux kullanırsınız. Eğer Linux işiniz için yeterli değilse veya Windows daha iyiyse o durumda da dediğim gibi iki farklı kullanıcı oluşturun. Boş yere iki tane Windows Root'u diskte yer kaplamasın.
Disklerin ikisi de 2TB hocam, çok yer sorunum yok dediğim gibi benim iş diskime erişmesin yeterli. Onun için iş için kullandığım diski şifreleyeyim. Umarım bu kadar uğraşa rağmen yine de iş diskime erişip oradan da ekran görüntüsü almaz.

Dual Boot'u 256 GB'lik SSD'de de yaparsın. Ayrıca Dual boot genelde Linux'a geçmek isteyen insanların başvurduğu bir yöntem ve ben de dahil birçok kişi sonra tamamen Linux'a geçiyor. 2 Windows yapma isteğinizi çözemedim. SSD önerisi olarak genelde 990 Pro pek alınmaz. 980 Pro 1TB iyi bir seçenek.
Dual boottan vazgeçtim hocam ikinci bir diskim daha var onu sadece oyun için kullanacağım. Sadece kernel düzeyindeki hile önleme yazılımlarının benim şu an iş için kullandığım diske erişmesini istemiyorum ama Linuxa da şu an boş vaktim olmadığı için geçmek istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı