200 TL SSD Önerisi

Karamelli

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Ben Karamel. 5 yasindaki laptop uma 240 GB'lik SSD HDD takmak istiyorum. Bilgisayar oyunlari ile aram hic yok. Suan elektronik muhendisligi okumaktayim. Bilgisayarim onumuzdeki 2 yil boyunca beni idare etsin ve elektronik ile ilgili programlari calistirabilsin. Benim icin yeterli.

Ssd markalari hakkinda pek bilgim yok. Forumda ssd ile ilgili gecmiste tartisilmis konulari okudum. Genellikle oyun amacli onerilerde bulunulmus. Benim boyle bir amacim olmadigindan bu soruyu sorma geregi duydum.

Bilgisayarim packardbell lm98. Cd rom u sokup. Onun yerine suanki mekanik hdd yi. Ana hdd yerinede SSD takmak istiyorum. Tabiki Windows'u SSD'ye aktarmayi planliyorum. Bilgisayarim sata2 destekliyormus. Yani bu demek oluyor ki alacagim ssd de 550mb/sn gibi rakamlari goremeyecegim?

İnternette 240 GB lik SSD'eri arayinca asagidaki sonuclari buldum. 200 TL civarinda hangi modeli yada modelleri onerirsiniz?

Cruci̇al Bx200 - 240gb 2.5 Sata 540/490 Ssd 855 - n11.com

Kingston Ssdnow Uv300 240gb 550mb-490mb/s 2.5" Sata 3 Ssd 141 - n11.com

Sandisk Plus 240 Gb Sdssda-240g-g25 Ssd 996 - n11.com

Bunlarin aralarindaki farklar nelerdir? SATA 2 bir sistem icin varsa uygun fiyatli onerilerinize acigim.

İyi gunler :)

Selam dostlar.

Ikı hafta icersinde 240gb lik bir ssd alacagim. Bu konu hakkinda herhangi bir fikri olan yokmu? o_O

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı