200 TL'ye Bluetooth kulaklık önerisi

lProfessoRl

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,
Öncelikle bütçem maksimum 200 hadi iyi kulaklıksa 220 civarına kadar çıkabilirim. Ses kalitesine önem veririm ve beni yarı yolda bırakmayacak şarjı uzun bir kablosuz Bluetooth kulaklık arıyorum. Kulak içi kulaklık (hani silikon gibi ucu varya onlardan) önerebilir misiniz? Çevremde JBL, Xiaomi, Huawei, Samsung, Philips, Lenovo gibi markalar kullananlar var. Benim bilmediğim sesi kaliteli ve şarjı uzun giden elbet başka markalar da vardır. Siz hangi kulaklıkları önerirsiniz? (Kullanımı: %95 müzik için kullanırım.)

Merhaba,

Bu konuda size tavsiyem stok bir kulaklık kullanarak birikiminizi artırıp Sony serisi kulaklıklara bakmanızı öneriyorum. Bunun sebebi ucuz yoldan alınan kulaklıklar donanımsal olarak pek sağlıklı olmuyor ve sizi ciddi anlamda yarı yolda bırakacaktır. Hem finansal hem de duygusal bağlamda sorunlar yaşayabilirsiniz.

Tavsiye etmiyorum :)
Öyle demeyin bence. :)
Ben altmıştan fazla kulaklık kullandım ve emin olun ki o pahalı olanların büyük bir kısmı fiyatını hak etmiyor. 2021 yılında hala bağlantı kopmalarına, Micro-USB girişlerine ve eski nesil Bluetooth sürümlerine sahip "marka" kulaklıklar mevcut.
Sony'nin pahalı ürünlerini de kullandım (WF-1000XM3 ve adını hatırlayamadığım "giriş seviyesi" ANC'li kulak üstü modellerden iki tane) ve size iyi oldukları yönünde katılıyorum, ancak fiyatlarını hiçbir şekilde hak etmiyorlar...

Öyle demeyin bence. :)
Ben altmıştan fazla kulaklık kullandım ve emin olun ki o pahalı olanların büyük bir kısmı fiyatını hak etmiyor. 2021 yılında hala bağlantı kopmalarına, Micro-USB girişlerine ve eski nesil Bluetooth sürümlerine sahip "marka" kulaklıklar mevcut.
Sony'nin pahalı ürünlerini de kullandım (WF-1000XM3 ve adını hatırlayamadığım "giriş seviyesi" ANC'li kulak üstü modellerden iki tane) ve size iyi oldukları yönünde katılıyorum, ancak fiyatlarını hiçbir şekilde hak etmiyorlar...
buradaki asıl amaç fiyattan ziyade ürünün üretilmiş olup kalite bazını değerlendirip uzun yıllarca kullanmaktır

buradaki asıl amaç fiyattan ziyade ürünün üretilmiş olup kalite bazını değerlendirip uzun yıllarca kullanmaktır
Haylou'nun GT1 modelini iki yıla yakın, ismini söylemediğim birçok kulaklığı da üç yıldan fazladır kullanmaktayım. JBL'in giriş seviyesindeki Bluetooth'lu kulaklığı üç ay sonrasında, Sennheiser'ın CX (Bluetooth) serisinden Apt-X destekli 600 TL'lik kulaklığı da yedi ay sonra bozuldu. Her ne kadar o problemde kronik problem olsa da 600 TL'lik bir ürünün sebepsiz yere bozulması normal bir şey değil.
O ürünler pazarlama ve reklamlar sayesinde bu kadar çok satıyor...

Xiaomi'nin kablosuz Bluetooth kulaklıkları hakkında ne düşünüyorsunuz? 150-200 TL bandında olanlar meşurdur hep görüyorum. Bu söylediklerinize göre kalitesi nasıl sizce?

Haylou'nun GT1 modelini iki yıla yakın, ismini söylemediğim birçok kulaklığı da üç yıldan fazladır kullanmaktayım. JBL'in giriş seviyesindeki Bluetooth'lu kulaklığı üç ay sonrasında, Sennheiser'ın CX (Bluetooth) serisinden Apt-X destekli 600 TL'lik kulaklığı da yedi ay sonra bozuldu. Her ne kadar o problemde kronik problem olsa da 600 TL'lik bir ürünün sebepsiz yere bozulması normal bir şey değil.
O ürünler pazarlama ve reklamlar sayesinde bu kadar çok satıyor...
Dostum sadece sony ve asus diyorum gerisi zaten kimliği belirsiz olarak üretiliyor artık çin devi her soluk aldıkca bir donanım üretmektedir. Sizlere tavsiyem bilmediğiniz ve her pahalı ürünün de uzun vadelerce hizmet etmeyeceğini hatırlatmak istiyorum burdaki neden büyük markalar daha stabil ve oturaklı üretim sağlıyorlar karar ve seçimler sizlere kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı