200 TL'ye HP Omen 600 alınır mı?

OzanOzceylan

Kilopat
Herkese merhaba. Malum, evdeyiz ve çevrimiçi oyun oynuyoruz. Sanırım 5 yıl önceydi Logitech G300S fare almıştım. İlk aldığımda araştırma yapmamıştım, sensörü sanırım çok kaliteli değil. Benim de 150-200 TL arası bütçem var. Bu fiyat aralığında yine aynı markanın logitec G102 Prodigy faresini buldum. Fiyat olarak arattığım da ise HP omen 600 oyuncu faresine denk geldim. Bunların hangisinin sensörü daha kalitelidir? Araştırma yaptım ancak sensör sıralaması şeklinde bir şeyler göremedim. Arada yaklaşık 30 TL fark var. Siz olsanız hangisi tercih edersiniz?

HP Omen 600: https://www.hepsiburada.com/hp-1kf75aa-omen-by-hp-600-12-000-dpi-oyuncu-mouse-p-HBV000008HST3

Logitech G102 Prodigy: Logitech G102 Prodigy Optik Oyuncu Mouse

Düzenleme: Sensör bilgileri

Hp Omen 600: PWM3360 sensörünü kullanıyor.
Logitech G102: Mercury sensörünü kullanıyor.

Ayrıca baktığım birkaç sitede Logitech'in G303/403/502 modellerinde kullandığı PWM3366 sensörlerinin PWM3360 sensörleri ile çok benzer olduğunu gördüm.

Son düzenleme:
Omen 600 hakkında pek bilgi verilmemiş kendi sitesinde. Fakat kablo hariç her bakımdan G102 daha üstündür diye düşünüyorum.

Oyun için HP markasından uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Omen, Pavilion vb. markalarla pazara girmeye çalışsalarda ürünleri fiyatına göre kalitesiz. Bunun yerine Steelseries veya Logitech mouselara bakabilirsiniz.

Oyun için HP markasından uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Omen, Pavilion vb. markalarla pazara girmeye çalışsalarda ürünleri fiyatına göre kalitesiz. Bunun yerine Steelseries veya Logitech mouselara bakabilirsiniz.
Cevabınız için teşekkür ederim. Sitesinde yeterli bilgi ve inceleme bulamadığımdan dolayı şüpheyle yaklaşıp almadım. Onun yerine Rival 3 aldım. Profesyonel oyuncu değilim. Uzun süre kullanırım.

Geri
Yukarı