200 TL'ye Termal Macun Önerisi

Biraz arastirirsan internette sivi metal ile pumpout yasayan insanlarin varoldugunu gorursun. Laptoplar icin phase change material oneriliyor. Laptop ureticilerinin %90'i phase change material kullaniyorlar.
Fabrikasyon olarak sıvı metal uygulayan üreticiler (örneğin ASUS) mühendis yerine marangoz mu çalıştırıyor?

Ek olarak, ingilizce ifade kullanınca daha bilgili görünmüyorsunuz.

Fabrikasyon olarak sıvı metal uygulayan üreticiler (örneğin ASUS) mühendis yerine marangoz mu çalıştırıyor?

Ek olarak, ingilizce ifade kullanınca daha bilgili görünmüyorsunuz.
Al bakalim bu Asus fabrikasinda yapilmis bir likit metal uygulamasi, benim babam marangoz ama emin ol daha iyi surer o macunu. Fazla kucumsememek lazim.

67b80bc18f6727f2cd6fd449f803f780.jpg

Al bakalim bu Asus fabrikasinda yapilmis bir likit metal uygulamasi, benim babam marangoz ama emin ol daha iyi surer o macunu. Fazla kucumsememek lazim.

Eki Görüntüle 1401898
Samanlıkta iğne arar gibi sorun yaşayan birisini bulmuşsunuz, helal olsun.

İlgili konu:

Ayrıca, sıvı metal uygulamasını yapacak konu sahibi kulak çöpüyle sürecek zaten. Agresifliğe lüzum yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Samanlıkta iğne arar gibi sorun yaşayan birisini bulmuşsunuz, helal olsun.
Biraz arastirma kulturun biraz iyi niyetin olsaydi Advantage Edition laptoplarin DOA rateini coktan ogrenmis olurdun. Samanlikta igne aramadim ve sadece Advantage modellerinde degil her modelinde bu sorunlar yasaniyor. Hatta bu forumda konusu da var. Pumpout diye tam da buna deniyor. Istersen Bestbuy sitesini ac da Asus Advantage modellerinin sikayetlerini oku.

"Biraz arastirma kulturun biraz iyi niyetin olsaydi..."
Buna ayıracak vaktim olduğu kanısına nasıl vardınız? Ki emin olun araştırma yapmayı sizden de öğrenecek değilim. İyi niyetli olduğunuzdan olsa gerek her karşınıza çıktığımda her mesajıma bir yanıt verme peşinde oluyorsunuz sanırım.

Buna ayıracak vaktim olduğu kanısına nasıl vardınız? Ki emin olun araştırma yapmayı sizden de öğrenecek değilim. İyi niyetli olduğunuzdan olsa gerek her karşınıza çıktığımda her mesajıma bir yanıt verme peşinde oluyorsunuz sanırım.

Yanlış bilgi yayiyorsun duzelteni de azarlamaya calisiyorsun. Seninle ne isim olur ne alakam, yanlisini duzelttim sadece. Amacim senin gibi bir insanla ugrasmak degil ogrenmeye calisan bir insana yardimci olmak.

Yanlış bilgi yayiyorsun duzelteni de azarlamaya calisiyorsun. Seninle ne isim olur ne alakam, yanlisini duzelttim sadece. Amacim senin gibi bir insanla ugrasmak degil ogrenmeye calisan bir insana yardimci olmak.
Yanlış bilgiyi söyler misin? Hangisiymiş o yanlış bilgi? Doğru kullanıldığında sıvı metalin pump-out etkisi yapmadığı mı?

Yanlış bilgiyi söyler misin? Hangisiymiş o yanlış bilgi? Doğru kullanıldığında sıvı metalin pump-out etkisi yapmadığı mı?

Dogru kullanilmasiyla uzaktan yakindan alakasi yok bu da yanlış bilgi. Olay termal blogun kusursuzlugu ve basinciyla alakali, oyle yoldan gecen termal blogu bakir olan adama sivi metal onerilmez once bunu bil. Seninle resmen vakit kaybediyorum.
Arctic MX-4 2020 En Yüksek Performanslı Termal Macun 4 gr (AR-ACTCP00002B) | Teknobiyotik

https://www.hepsiburada.com/thermal...ek-performansli-termal-macun-p-HBCV0000064BOH

COOLER MASTER MASTERGEL PRO THERMAL MACUN R3 fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

İşlemcimim 100 dereceleri görmesi, ekran kartımım da 90+ dereceleri görmesi üzerine termal macun aramaya başladım. Bütçe maksimum 200 TL. 5 aydır termal macun arayışındayım. Hangi macunu önerirsiniz? Pump-out effect olmazsa daha iyi olur. Başka bir öneriniz varsa yazın.

@Sir Benjamin @erengore @BreWerS başka aklıma gelmedi :).

Tavsiyem riske girip alttaki phase change macunlardan bir tanesini kullanman. Rastgele bir macun kullanirsan degistermeden once aldigindan degerlerden daha kotulerini alirsin %90 ihtimalle. %10 ihtimal icin masrafa girmek istiyorsan sen bilirsin.

Son düzenleme:
Dogru kullanilmasiyla uzaktan yakindan alakasi yok bu da yanlış bilgi. Olay termal blogun kusursuzlugu ve basinciyla alakali, oyle yoldan gecen termal blogu bakir olan adama sivi metal onerilmez once bunu bil. Seninle resmen vakit kaybediyorum.
Siz cidden içerisinde galyum bulunan sıvı metal karışımı alüminyum ile mi kullansın, bakır ile hiçbir tepkimeye neden olmamasına rağmen kullanmasın mı diyorsunuz? Gerçekten söylemleriniz garip, asıl sizin biraz araştırma kültürüne ihtiyacınız var.

Geri
Yukarı