2000 - 2200 TL Arası sistem Tavsiyesi

Ancak i3 4150 OC yapılırsa stabil olmaz çünkü unlock bir işlemci değil. Yine de OC yapılır ancak bellek hızları değiştiğinden stabil bir sistem olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
4150 önermiyorum ben asla ve asla. Çift çekirdek olması ve HT'nin bile onu kurtaramamasından dolayı.

Bu sistemi alın.
Toplam: 2152 TL

Haklısınız. i3 4150'ye OC yapılarak ileri de bile iş görebilir.
Ancak i3 4150 OC yapılırsa stabil olmaz çünkü unlock bir işlemci değil. Yine de OC yapılır ancak bellek hızları değiştiğinden stabil bir sistem olmaz.

Nereye OC yapıyorsunuz siz? Anakart H çipset Base clock arttırmaya izin vermiyor ki Asus'un H81 çipsetteki en alt modellerinden biri. İşlemci K serisi değil ki Z'li anakarta takıp OC yapasın. Bellekler zaten 1600'ü geçemeyecek anakart yüzüne. Eee siz neye OC yapacaksınız?

Hocam iyi de ben sadece OC yapılırsa demek istedim. Ben bu arkadaş OC yapacak demedim.

Beyler görüşleriniz için sağ olun tekrardan ancak i3 yetersiz gibi duruyor. Mesela fifa 15'in sistem gereksinimlerine baktığımda bile i5 istiyor. AMD'yi ne konu da kullanıp olumsuz düşünenler var bilmiyorum ama benim önceki masaüstü bilgisayarımın işlemcisi AMD idi ve uzun yıllar kullandım, sorun çıkmadan. Dolayısıyla AMD'li işlemciye olumlu bakıyorum. Zaten işlemci için soğutma da alma düşüncesindeyim.

Ayrıca OC den falan pek anlamam. Stabil hızıyla kullanacağım, yakmayalım işlemciyi şimdi

Bütçeyi de fazladan zorlamamak adına benim topladığım sistemi tavsiye ediyorum. İleride olur da az bir para elinize geçerse bu RAM'den bir adet daha alırsınız 8GB olarak kullanırsınız. Zaten harici ekran kartı güçlü olduğu için ve yeteri kadar vRAM'e sahip olduğu için sistem belleğine yüklenmeyecektir.

Çok teşekkürler. Aslında bütçeyi biraz daha arttırıp AMD FX 8320 modelini alabilirim. 100tl daha oynuyor, bu işlemciyle sizin önerdiğiniz anakart uyumlu mudur acaba?

Bütcene ekleyip rami 8 gb de yapabilirsin keyfine kalmış kolay gelsin.

Buda Advanced Micro Devices olanı

Dostum MP oyunların hepsinde işlemciye çok büyük yük binmektedir.
Bu yüzden işlemciye de önem verilmesi gerekiyor. Bazı arkadaşlar ekrandaki her şeyi ekran kartı yapıyor sanıyorlar..

Bu yüzden işlemciye de önem verilmesi gerekiyor. Bazı arkadaşlar ekrandaki her şeyi ekran kartı yapıyor sanıyorlar..
FX6300 tüm MP oyunların altından kalkabiliyor. Fakat i3'ün hangi modeli olursa olsun yolda kalıyor.

Çok teşekkürler. Aslında bütçeyi biraz daha arttırıp AMD FX 8320 modelini alabilirim. 100tl daha oynuyor, bu işlemciyle sizin önerdiğiniz anakart uyumlu mudur acaba?
Evet uyumludur fakat oyun açısından çok fazla fark yaratmayacaktır elektrik tüketimi dışında. 6300 gayet yeterli. Yalnız sakın 6350 almayın. 95W olan TDP değeri sadece bir gram arttırılmış olan frekans yüzüne 125W'a çıkıyor. Buda uzun oyun seanslarında faturaya yansıyor.

Bütcene ekleyip rami 8 gb de yapabilirsin keyfine kalmış kolay gelsin.

Buda Advanced Micro Devices olanı
K380 model kasaya ne gerek var? G46'nın soğutması yarım yamalak, 500GB HDD oyun için kime yetecek (120GB SSD + 2TB HDD kullanıyorum ve HDD'nin yaklaşık 1TB kurulmuş oyunlarla dolu)?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…