2000 - 2200 TL Arası sistem Tavsiyesi

• Dark scorpion 750w
  • Intel Pentium G3258
  • WD Caviar blue 1tb hdd
  • Msi Z97 pc mate anakart
  • Hi-Level 4gb soğutuculu 2000mhz ram
  • Powercolor r9 290 turboduo

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 22947
Ben böyle bir sistem topladım. Hoşunuza giderse alabilirsiniz. İlerde 4 GB ram eklersiniz. @SypeR sizce nasıl bir sistem olmuş? Güç kaynağı yeterli olur mu?
Soğutucu koyacağım diye ekran kartını kısmak ne kadar mantıklı sence? PSU ise yetecektir, sorun yok.

İşlemci tartışması olmamış. i3 fx6300'ten üstün bir işlemci denilebilir. Ha illa yüksek derseniz buyurun:

Eki Görüntüle 22958

Not: Ram sonradan eklenebilir.
400 TL'lik kasa bu bütçe için gereksiz değil mi sizce de?
Şu sistemde karar kıldım, sizce nasıl? Eski bilgisayarımda 750GB hard diskle DvD sürücü var. Onları kullanabilirim di mi? Ayrıca kasayla gelen 600 watt power yeterli olur mu?

ozAO1b.jpg

Ekran kartı bu da olabilir şimdi gördüm. 100 tl daha uygun, farkını anlayamadım ancak.
Dostum niye anlamak istemiyorsun acaba? HDD SATA 3 soketli ise tamam 1TB almana gerek yok. Ama niye 8320'de ısrar ediyorsun? Onu anlayabilmiş değilim.

• Dark scorpion 750w
  • Intel Pentium G3258
  • WD Caviar blue 1tb hdd
  • Msi Z97 pc mate anakart
  • Hi-Level 4gb soğutuculu 2000mhz ram
  • Powercolor r9 290 turboduo
Bu topladığın sistem miydi şimdi?

Forumda AMD kullanıp şikayetçi olanlar var. Alabiliyorsanız @Silinen üye'nin sistemini alabilirsiniz. İşlemciyi değiştirmenize bence şimdilik gerek yok. İ3 4150 kötü bir işlemci değildir ve FX6300'ten daha iyidir.
Kimmiş o? Ne alaka şimdi ya?! Ben HD 7660G (A10-4600M) + HD 7670M D.G. ile çok güzel oyun oynuyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı