2000-2500 Monitörsüz PC Toplama

Egemen Demirkan

Kilopat
Daha fazla  
Ben yazın bir oyun bilgisayarı toplamak istiyorum. Ama PC'de ekran kartı, RAM, işlemci ve anakart ve PSU olacak. Diğer bileşenler bende bulunmakta yardımcı olursanız teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 2400G + B350 chipset bir anakart ile apu sistemi toplayabilirsiniz. Apu istemezseniz de i3 işlemcilere yönelip en fazla gtx 1050 kullanabilirsiniz. Büçenize göre bence apuya gidin.

Ryzen 2400G + B350 chipset bir anakart ile apu sistemi toplayabilirsiniz. Apu istemezseniz de i3 işlemcilere yönelip en fazla gtx 1050 kullanabilirsiniz. Büçenize göre bence apuya gidin.
Bu bilgisayarı uzun süreli kullanacağım için APU'yu kullanmamam lazımmış onu bilmiyordum bu yüzden APU tercih etmeyeceğim. APU suz bir sistem nasıl yapabiliriz?

Konuyu yazın açmanı öneririm şimdi ne önersek boş yaza kadar fiyatlar ne olur bilinmez hangi ürün indirime girecek hangi ürün $ yüzünden fırlayacak.

Sinerji Value Serisi (Asus) Pentium G4560/8GB/1TB/GTX1050(2GB)
Monitörünüz AMD freesync destekliyorsa RX 560 alabilirsiniz GTX 1050 yerine.
Genelde "monitörsüz" ifadesi kullanıldığı anda anlıyorum ki düşük bütçesi var ve monitörü de sıradan Full HD. Ondan 1050 önerdim.
Bu bilgisayarı uzun süreli kullanacağım için APU'yu kullanmamam lazımmış onu bilmiyordum bu yüzden APU tercih etmeyeceğim. APU suz bir sistem nasıl yapabiliriz?
Apu niye uzun süreli kullanılmasın dostum, APU bakımı yapıldığı sürece iyi de bir hızaşırtma ile seni yıllarca götürür. Tabi yine de evet bir dezavantajı her zaman oldu APU'nun. İ3 + GTX 1050 o zaman senin için en iyi seçenek olur. APU kullanıyorsanız RAMleriniz de sağlam olmalı hem. Performans kaybı yaşarsınız aksi takdirde.
Ayrıca i3 yerine g4560+gtx 1050ti kombosu tercih edilebilir. Onu belirtmeyi unutmuşum.
İ3 alınırsa bütçede artan para kalırsa yine gtx 1050ti'a gidilebilir.

Son düzenleme:
Yazın konu açınız. O zamana kadar değişen bir çok şey olacaktır.

Şu an bir sistem toplamamız bir şey ifade etmeyecektir.

Genelde "monitörsüz" ifadesi kullanıldığı anda anlıyorum ki düşük bütçesi var ve monitörü de sıradan Full HD. Ondan 1050 önerdim.

Apu niye uzun süreli kullanılmasın dostum, APU bakımı yapıldığı sürece iyi de bir hızaşırtma ile seni yıllarca götürür. Tabi yine de evet bir dezavantajı her zaman oldu APU'nun. İ3 + GTX 1050 o zaman senin için en iyi seçenek olur. APU kullanıyorsanız RAMleriniz de sağlam olmalı hem. Performans kaybı yaşarsınız aksi takdirde.
Ayrıca i3 yerine g4560+gtx 1050ti kombosu tercih edilebilir. Onu belirtmeyi unutmuşum.
İ3 alınırsa bütçede artan para kalırsa yine gtx 1050ti'a gidilebilir.
Pentium serisinin 2020 de geçerliliği biticekmiş diye duymuştum şöyle yasam olur mu

MSI GeForce GTX1050 Ti 4GT OC 4GB GDDR5 128Bit Nvidia DX12 Ekran Kartı 967 TL
Nanokatalog 8 GB 3000 MHz Ram 400 TL
AMD Athlon X4 950 Soket AM4 3.5GHz 2MB Önbellek 65W 28nm İşlemci 266 TL
MSI B350M PRO-VD PLUS AMD Çipset Soket AM4 DDR4 3200MHz(OC) VGA DVI Anakart 349 TL
Cooler Master MasterWatt Lite 600W 80 Plus Aktif PFC 120mm Fanlı PSU 288 TL
Toplam 2270 TL etti bu güzel olur mu?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı