2000-2500 TL arası telefon tavsiyesi

Daha fazla  
Herkese hayırlı günler. Alnak istediğim telefonun ekranı benim için çok önemli, note 5 büyüklüğünde bir telefon olmasını istiyorum. Telefonu video, sosyal ve oyun oynamak için alacağım kamerası pek de önemli değil orta-üst düzeyde olması yeterli benim için. Benim bulduklarım telefonlar bunlar;

1. Xiaomi Mi 6 (ekranından dolayi aklımı çok karıştırdı kendisi note 5' e göre)
  2. Xiaomi Mi Note 2 (Bu telefonda da note 5 ile performans kıyaslaması videosunu izledim 10 tane uygulama açıyor arkadaş en sonunda 1. uygulamaya gittiğinde örneğin oyun kaldığı yerden açarken note 5 de, bu telefon o oyunu en baştan açıyor bu problem sinirimi bozdu, doğrusu birde telefonun arka kamera şekli bu kadar kötü olamazmış)
  3. S7 Edge (Hayranım bu telefona fakat Xiaomi nin gölgesinde kalması canımı sıktı)
  4. LG G6 (Çok güzel ekranı var performansı hakkında pek bilgim yok)
  5. Xiaomi mi 6 Plus (Bonus olarak bunu düşündüm. Satışı olsa direk hiç düşünmeden bu telefonu alırdım ne zaman çıkar bilgisi olan varsa yazarsa çok memnun olurum çok araştırdım bir bilgi bulamadım)

Arkadaşlar kısacası almak istediğim telefon Mi 6 ama ekranı beni üzer diye korkuyorum keşke Mi 6 Plus olsa da alsam diyorum okullar açılmasına kadar bekleye bilirim Mi 6 Plus ı ama bu süreç de Türkiye' ye de gelmesi gerekiyor.

2600-2700 TL'ye 32 GB iPhone 6S bulunuyor. Alınabilir diye düşünüyorum. Çok büyük telefon önermiyorum. Tablet değil telefon alıyoruz.
Bu telefonlar varken neyine 6S öneriyorsun anlamadım gitti. Hocam bence siz Xiaomi Mi 6 yada S7'den vazgeçmeyin bu ikisi sizi üzmez. He illaki büyük ekran istiyorsanız Xiaomi Mi Note 2 alın direkt.

2600-2700 TL'ye 32 GB iPhone 6S bulunuyor. Alınabilir diye düşünüyorum. Çok büyük telefon önermiyorum. Tablet değil telefon alıyoruz.
Benim şuanki telefonum S3 Mini. Bu telefonu alırken özellikle küçük telefon istedim o zaman S4 vardı minisi yoktu minisi olsa onu alıcaktım sonra baya pişman oldum yine böyle olmasını istemiyorum. Note 5 in boyutunun ideal olduğunu düşünüyorum arkadaşımda var kullandım bir süre gayet yeterliydi telefon gerek video izleme olsun gerek oyun oynarken ki hissi olsun gayet hoşuma gitmişti.

Birde söyle bir husus var babamın şuanki telefonu HTC One M8 onun büyüklüğü de gayet iyi Xiaomi Mi 6 bu telefondan daha büyük müdür acaba, ekran gövde oranı falan?

Benim şuanki telefonum S3 Mini. Bu telefonu alırken özellikle küçük telefon istedim o zaman S4 vardı minisi yoktu minisi olsa onu alıcaktım sonra baya pişman oldum yine böyle olmasını istemiyorum. Note 5 in boyutunun ideal olduğunu düşünüyorum arkadaşımda var kullandım bir süre gayet yeterliydi telefon gerek video izleme olsun gerek oyun oynarken ki hissi olsun gayet hoşuma gitmişti.

Birde söyle bir husus var babamın şuanki telefonu HTC One M8 onun büyüklüğü de gayet iyi Xiaomi Mi 6 bu telefondan daha büyük müdür acaba, ekran gövde oranı falan?
Onu bilmiyorum valla ama şunu söyleyebilirimki s3 mini boyutundan sonra hem s7 hemde mi6 senin için iyi olacaktır. Ama mi6 almak istiyorsan durma al hemen.

Xiaomi'lerde 800 Bant olmuyor. Buda telefonun çekimini etkiliyor. Telefonda 4G genelde bazı alanlarda çekmiyor. Çünkü Türkiye'deki operatörler genelde 800 MHz bant üzerinden aktarma yapıyor. Mesela benim arkadaşta Mi5S var. 4G kullanamıyor. Genelde 3G'de telefon ancak bazı açık alanlarda çekiyor. İkiniz aynı operatör kullanıyoruz. Bende ZTE Axon 7 var. Bendeki telefon 4G Full çekiyor. İnternet hız testi yaptık. Sonuç yerlerde bunun dışında güzel telefon garanti ile ilgili sorunun olmazsa donanım olarak diyecek laf yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Xiaomilerde 800bant olmuyor. Buda telefonun çekimini etkiliyor. Telefonda 4g genelde bazı alanlarda çekmiyor. Çünkü türkiyedeki operatörler genelde 800mhz bant üzerinden altarma yapıyor. Mesela benim arkadaşta mi5s var. 4g kullanamıyor. Genelde 3g de telefon ancak bazı açık alanlarda çekiyor. İkiniz aynı operatör kullanıyoruz. Bende zte axon 7 var. Bendeki telefon 4g full çekiyor. İnternet hız testi yaptık. Sonuç yerlerde bunun dışında güzel telefon garanti ile ilgili sorunun olmassa donanım olarak diyecek laf yok.
"Xiaomi mi 6'da 4.5G sorunu var mı?" Adli bir video var youtube da gayet iyi idi internet performansı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı