2000-2500 TL AutoCAD İçin Dizüstü Bilgisayar Önerisi

Ysfcry

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
AutoCAD, matlab, photoshop kullanılacak bir dizüstü bilgisayar almayı planlıyorum. Fiyat aralığı 2000-2500 TL. Önceliğim Freedos olması.

Aklımda bir seçenek var ancak işlemci ve ekran kartı kafamı karıştırmıyor değil. İçinde SSD bulunması da güzel bir seçenek yapıyor onu.

Lenovo V310 80T30124TX i5-7200U 8GB 1TB R5 M430 15. 6 Freedos

Attığın laptop da benim seçeneklerim arasındaydı zaten.

İşlemci ve ekran kartı daha güçlü olmasına rağmen elemiştim. Sebebi ise tercih ettiğim laptop da ssd ve çift batarya özelliği vardı. Hala kararsızım.

Windows konusunda sıkıntı yok, Windows 10 64 bit uefi kurulum yapılacak zaten.

Tercihim olan laptopun bu sürümünde ssd yokmuş ve 2. batarya kutu içinde gelmiyormuş. Bende arkadaşın yukarıda önerdiği bilgisayarı almaya karar verdim.

Bu işten para kazanacaksın bu işler için i7 6700hq minimum bi gtx 960 da ekran kartı lazım 2000 e alacağın bilgisayarlar işini görmez bende bu işi yapıyorum u serisi pişmanlıktır

Dediğin doğrudur mutlaka ancak bu bütçede en iyi randımanı alacak laptopu bulduğumu düşünüyorum. Dediğin tarzda laptoplar benim bütçemden birkaç tık daha fazla. Üniversite de kullanılacak zaten. 2-3 yıl sonra daha sağlamı mutlaka alınır.

Dediğin doğrudur mutlaka ancak bu bütçede en iyi randımanı alacak laptopu bulduğumu düşünüyorum. Dediğin tarzda laptoplar benim bütçemden birkaç tık daha fazla. Üniversite de kullanılacak zaten. 2-3 yıl sonra daha sağlamı mutlaka alınır.
Sen ileride SSD takarsın ve benim laptopu al gitsin bak İş/Render performansı iyi bende de İ7 4510U var ama söylemek isterim sana İ7 7500U çok iyi bir işlemcidir testini yaptım benim işlemcinin 2 katı işini fazlasıyla görecektir. Sana aslında 3.000 TL'ye Monster tavsiye edecektim fakat bütçen 3.000 TL olmadığı için tavsiye etmedim.

Sen ileride SSD takarsın ve benim laptopu al gitsin bak İş/Render performansı iyi bende de İ7 4510U var ama söylemek isterim sana İ7 7500U çok iyi bir işlemcidir testini yaptım benim işlemcinin 2 katı işini fazlasıyla görecektir. Sana aslında 3.000 TL'ye Monster tavsiye edecektim fakat bütçen 3.000 TL olmadığı için tavsiye etmedim.
İlgin için teşekkürler hocam. Bu alacağım bilgisayara eğer takılıyorsa HDD ve 8 GB RAM takmayı da düşünüyorum ileriki senelerde.

İlgin için teşekkürler hocam. Bu alacağım bilgisayara eğer takılıyorsa HDD ve 8 GB RAM takmayı da düşünüyorum ileriki senelerde.
Takabilirsin tabii ki neden takmayasın? Bak eğer SSD takmak gibi niyetin varsa bütçeni 3.200 TL yapıp Monster Abra A5 al bence biraz daha bekle onlardan birini al çünkü o fiyata M.2 Slotlu, DDR4'lü bir laptopu zor bulursun bak Monster al gitsin kapat konuyu. :D

Takabilirsin tabii ki neden takmayasın? Bak eğer SSD takmak gibi niyetin varsa bütçeni 3.200 TL yapıp Monster Abra A5 al bence biraz daha bekle onlardan birini al çünkü o fiyata M.2 Slotlu, DDR4'lü bir laptopu zor bulursun bak Monster al gitsin kapat konuyu. :D
Keşke bekleme gibi zamanım olsa ancak ablam yaklaşık 10 gün sonra şehir dışına gidecek. Laptop onun için. Bütçe arttırma gibi bir durum pek söz konusu değil. :(

Keşke bekleme gibi zamanım olsa ancak ablam yaklaşık 10 gün sonra şehir dışına gidecek. Laptop onun için. Bütçe arttırma gibi bir durum pek söz konusu değil. :(
O zaman size önerdiğim o laptopu alın, bütçe arttırma şansınız olsaydı efsane laptop tavsiyesi verirdim fakat siz mümkün değil dediğiniz için edemiyorum :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı