2000 - 2500 TL Bilgisayar Toplama

Deathern

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben bu yaza doğru bir bilgisayar toplamak istiyorum. Ama aklıma takılan bir kaç soru var.
ATX kasaya MicroATX anakart takılırmı, bir sıkıntı çıkar mı?
ddr4 anakarta DDR3 RAM takılır mı ?
DDR4 ile DDR3 RAM arasıdna ne farklılıklar var bu sisteme hangisi uyar?
Bu sisteme 500w yeterli olur mu ?

Pkjm8N.png

DDR4 anakart'a DDR4 ram alman lazım DDR3 takılmaz.
ATX kasalara da istediğin boyutlarda anakart takabilirsin bir sorun teşkil etmez.
500w bu sistem icin yeterli ama senin yerinde olsam kasayla psu yu ayri alirim ve psu'yu 80+ sertifikali alirim.

Sistem iyi satın alabilirsiniz. DDR4 anakarta DDR3 RAM takılamaz ve arasındaki farklar DDR4ün daha performanslı çalışması ve DDR3den biraz saha az güç harcaması.

Zaten gösterdiğiniz yer olan Vatan'da 8 GB 2133 MHz bir Kingston HyperX modül ram 182 TL civarında. Bazooka 4 RAM yuvası barındıran bir anakart. Şimdi RAM'inizi tek olarak alıp daha sonra aynısından bir tane daha ekleme yaparak çift kanalı kullanabilirsiniz. Yani pek bir bütçe istemeyecek DDR4 RAM almanız.

R7 370 yerine Ram, İşlemci, Ssd den kısıp R9 380 zorlanmalı bence.

Not: Bunlar şahsi görüşümdür. Sadece forumlardan ve incelemelerden yola çıkılarak fikrimi ortaya koydum. Yanlış olma ihtimali tabi ki bulunmaktadır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı