2000-2500 TL kablosuz oyuncu kulaklığı önerisi

Logc

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Yurt dışından bir arkadaşım gelecek. Almanya/İsviçre Amazon'dan alabileceğim ve TL karşılığı 2000-2500 arasında olan bir kulaklık tavsiyesi verebilir misiniz? Ben son günlerde aşağıdaki kulaklıkları inceledim ancak bir türlü karara varamadım. Hepsinin avantajları ve dezavantajları mevcut. Deneyimlemiş arkadaşların yardımına, tecrübelerine ve önerilerine ihtiyacım var.

Kullanım amacım: Genelde FPS türü oyunlar oynuyor, müzik dinliyor ve Discord üzerinden iletişim kuruyorum.

Not: Dolby Access halihazırda kullanmaktayım.

Şimdiden değerli yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum.
  • Corsair HS80.
  • Corsair Virtuoso RGB Wireless non-SE ve SE modelleri.
  • SteelSeries Arctis 7
  • Astro A20 Wireless.
  • Logitech G733.

Sevgiler.

Eğer müzik dinlerken bass önemliyse Corsair modellerinin sürücüleri 50 mm olduğu için onlardan biri seçilebilir. Yalnız bir müzik kulaklığı kadar iyi olmaz oyuncu kulaklıkları.

Eğer müzik dinlerken bass önemliyse Corsair modellerinin sürücüleri 50mm olduğu için onlardan biri seçilebilir. Yalnız bir müzik kulaklığı kadar iyi olmaz oyuncu kulaklıkları.
Sürücü boyutunun performansa doğrudan etkisi yoktur. Misal 40mm sürücülü kulaklık 50mm sürücülü kulaklıktan daha iyi performans verebilir.

Söylediğin ürünler içerisinden G733 ve A20 Wireless diğer iki Corsair ürününe göre daha iyi ama ben yine de tam olarak 4 ürünün de bu fiyatı hak etmediği düşüncesindeyim.

Bu ürünlerin arasına Razer Blackshark V2 Pro'yu da eklemeni öneririm. İlgilenirsen incelemem:
Kalite olarak Logitech Pro X Wireless, Corsair Virtuoso, Corsair HS80 ve Razer Blackshark V2 Pro denkler.
Corsair HS80 mikrofonda efsane ama batarya süresi çok düşük.
Corsair Virtuoso da bataryası HS80'den biraz iyi iken Razer Blackshark V2 Pro ve Logitech Pro X Wireless'dan az gidiyor. SE modelinin mikrofonu en kötüsü. SE olmayanının mikrofonu daha iyi. Virtuoso serisinin konforu çok kötü diyorlar. Rahatsız ediyormuş kullananı baskıdan.
Logitech Pro X Wireless'ın mikrofonu Razer'a göre bir tık daha iyi iken müzikte, oyunda ses kasmada ve konforda Razer Blackshark V2 Pro önde.
Dolby Access bende de mevcuttu. Geçen 3.5 MM jack ile bağladım Razer Blackshark V2 Pro'yu. BF5, PUBG ve BF2042'de Dolby Access denedim. Bir sürü ince ayarla kullandım. Razer'ın THX'i ses kasmada ve bunu yaparken sesi doğal tutmada çok çok iyi Dolby Access'den.
Logitech G733 ses kalitesi olarak bunların gerisinde.
Kulaklık satın alırken birçok yerli ve yabancı incelemeler ile kişisel deneyimlerim bu yönde.

Sürücü boyutunun performansa doğrudan etkisi yoktur. Misal 40mm sürücülü kulaklık 50mm sürücülü kulaklıktan daha iyi performans verebilir.

Söylediğin ürünler içerisinden G733 ve A20 Wireless diğer iki Corsair ürününe göre daha iyi ama ben yine de tam olarak 4 ürünün de bu fiyatı hak etmediği düşüncesindeyim.
Sürücü Çapı; Bas seslerinin kalitesinin ölçümü olarak nitelendirilebilir. Çap büyüdükçe bas kalitesi artarken çap ufaldıkça bas kalitesi azalır.

Ben Asus Cerberus kulaklık kullandım onda 60mm sürücüler vardı. Bass çok bariz fark ediyordu, şu anda G733 kullanıyorum aradaki fark çok belli.

Sürücü Çapı; Bas seslerinin kalitesinin ölçümü olarak nitelendirilebilir. Çap büyüdükçe bas kalitesi artarken çap ufaldıkça bas kalitesi azalır.
Bu teorik bilgi. Pratikte her zaman böyle olacak diye bir şey yok.

Kimse Steelseries Arctis 7'yi önermediğine göre onu listeden çıkartabilirim.
HS80 açıkcası tasarım olarak inanılmaz hoşuma gidiyor. Batarya süresi olarak yaklaşık 13 saat civarlarında diye biliyorum.
Virtuoso için konfordan dolayı yakınan insan çok fazla okudum ama ben kafam ve kulaklarım büyük olmadığı için problem yaşayacağımı düşünmüyorum açıkcası. Yani aslında tek problem konfor ise, ses kalitesi ve mikrofon kalitesi iyi ise virtuoso'ya yönelebilirim diye düşünüyorum.

Kimse Steelseries Arctis 7'yi önermediğine göre onu listeden çıkartabilirim.
HS80 açıkcası tasarım olarak inanılmaz hoşuma gidiyor. Batarya süresi olarak yaklaşık 13 saat civarlarında diye biliyorum.
Virtuoso için konfordan dolayı yakınan insan çok fazla okudum ama ben kafam ve kulaklarım büyük olmadığı için problem yaşayacağımı düşünmüyorum açıkcası. Yani aslında tek problem konfor ise, ses kalitesi ve mikrofon kalitesi iyi ise virtuoso'ya yönelebilirim diye düşünüyorum.
Ben Logitech G733 kullanıyorum. Konfor arıyorsan en hafif, rahat kulaklık bu. Mikrofonu da iyi, müzik için pek ideal değil ama yine de üzmez. 1 güne yaklaşık da pili idare ediyor, kullanmadığın an zaten otomatik kapanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı