2000-3000 TL Akıllı Telefon Önerisi

stillwerise44

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Annem 5 yıldır Samsung Galaxy Core Prime kullanıyor, artık kullanılamaz hâle gelmiş durumda. Aradığımız özellikler çok fazla değil; kamerası bir tık iyi olursa güzel olur. Ekranı geniş olursa daha iyi olur. Sadece Chrome, YouTube gibi uygulamalar kullanır kendisi. Oyun falan hiç oynamaz. Mümkünse bu koşullarda 2000-2500 TL bilemediniz 3000 TL bir telefon arıyoruz. Önerilerde bulunursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bu fiyatlarda Oppo A52 veya Realme 7 alırdım. Bütçeyi arttırabilirseniz Realme 6 Pro veya Samsung Galaxy M51 almanızı öneririm.
Açıkçası 3000 TL barajına yaklaşmaya çok sıcak bakmıyoruz. Dediğim gibi 2000-2800 TL barajında olsa daha iyi olur. Sizce Honor 9X, Realme 6i, Oppo A52, Xiaomi Redmi Note 9, Xiaomi Redmi Note 9S ve Oppo Reno2 Z modelleri arasından hangisini tercih edebiliriz? Muhtemelen en iyisi Reno2 Z ama hangisi fiyat/performans olarak konu başında saydığım özelliklere daha yatkındır?

Açıkçası 3000 TL barajına yaklaşmaya çok sıcak bakmıyoruz. Dediğim gibi 2000-2800 TL barajında olsa daha iyi olur. Sizce Honor 9X, Realme 6i, Oppo A52, Xiaomi Redmi Note 9, Xiaomi Redmi Note 9S ve Oppo Reno2 Z modelleri arasından hangisini tercih edebiliriz? Muhtemelen en iyisi Reno2 Z ama hangisi fiyat/performans olarak konu başında saydığım özelliklere daha yatkındır?
Oppo A52 almanızın mantıklı olduğunu düşünüyorum. Snapdragon 665, 5000 mAh batarya, stereo hoparlör ve FHD ekran gibi avantajları var.

Son bir sorum olacak. Sizce Xiaomi Redmi Note 8 Pro mu, Oppo Reno2 Z mi yoksa Oppo A52 mi tercih etmeliyiz?
Performans önceliğiniz varsa, çok fazla oyun oynuyorsanız Redmi Note 8 Pro, batarya ve stereo hoparlör önemliyse Oppo A52, Arka kamera önemliyse Oppo Reno 2Z öneririm. Kendime alacak olsam stereo hoparlör, batarya, güncellik ve işlemci verimliliği gibi artıları olduğundan Oppo A52 alırdım. Kamerasının başarılı olduğunu düşünüyorum.

Not : Bu benim fikrim, kağıt üstündeki özelliklere, donanıma bakarak konuşuyorum. Bu cihazları kullanmadım. Kesin olarak bunu alın gibi bir şey demiyorum, kullanımda arıza/sorun çıkarır mı bilemem. Ben sadece öneri veriyorum. Diğer üyelerin görüşlerini aldıktan sonra kararınızı verin. :)

Son bir sorum olacak. Sizce Xiaomi Redmi Note 8 Pro mu, Oppo Reno2 Z mi yoksa Oppo A52 mi tercih etmeliyiz?
Performans olarak Note 9S ve Note 8 Pro daha iyi duruyor. Ekran olarak Reno2Z AMOLED, aynı zamanda 8 GB ve 128 GB Depolaması var. Batarya olarak Note 9S ve A52 görünüyor. Sar değeri olarak Note 9S, Reno2Z'de biraz yüksek, Note 9S ve A52 2020 üretimi ve Android 10 ile geliyormuş diğerleri 9 ile geliyor. Ancak Redmi Note serisi pek tavsiye edilmiyor, MIUI arayüz sorunları veya kamera tozlanma mevzusu halen var mı bilmiyorum.

Ben de bir ara çok araştırmıştım. O sıralar 2500 civarına Realme 6 vardı. Annem için onu aldım. Güzel telefon kendisi severek kullanıyor. Ama şu an fiyatı arttı. Bir de hepsiburada daha ucuza satıyordu sonra orada bitince diğer yerlerde daha pahalı satıyor.

Realme 7'de güzel duruyor. Son çıkan telefonları almak güncellik açısından daha iyi olacaktır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı