2000-3000 TL Arası Mini ATX Kasa Toplama

Tunahankcbs

Hectopat
Daha fazla  
Profil Kapağı
1525646323
Merhaba arkadaşlar, şu an elimde daha önceden almış olduğum, Ekran Kartı: iGame GTX 1050 Ti 4GB, Power Supply: High Power Eco HPE-500-A12S 500W var. Bunlara uygun 16GB bellek ve sadece 240GB SSD olan bir mini ATX sistem toplamak istiyorum.

Kendi bulduğum parçalar şu şekilde sizce uygun mu?

kusura bakmayın fazla bilgim yok ama bu anakart bu şekilde bir kasaya sığar mı acaba?
8932731453490.jpg

Estagfirullah ne kusuru. :) Burası bilgilenmek için açılmış bi forum zaten. Genelte bu tip kasalara mini ITX anakartlar sıgar. Tam modeli yazabilirseniz daha iyi yardımcı olabilirim. :)

Teşekkürler :) aklımda şuan model olarak bi kasa yok ama sadece küp kasaları düşünüyorum. Ama anladığım kadarıyla seçtiğim anakart için kasa olarak micro atx kasalara bakmam gerek. mini atx kasa modelleri yanlış seçim olucak :)

Slim kasa düşünebilirsiniz. Taşıması kolaydır , estetiktir. Eksileri ise 1. Sadece low profile ekran kartları takılabilir. 2. Sadece SFX PSU kullanılabilir. Suraya kendi kullandıgım kasayı bırakayım. :)
Frisby Fc-s6020b Mini Slim Bilgisayar Kasası 300w Psu Güç Kaynağı - n11.com
Teşekkürler :) aklımda şuan model olarak bi kasa yok ama sadece küp kasaları düşünüyorum. Ama anladığım kadarıyla seçtiğim anakart için kasa olarak micro atx kasalara bakmam gerek. mini atx kasa modelleri yanlış seçim olucak :)

Önerinizin için teşekkürler :) Sorum şuanda bu seçmiş olduğum 3 parça uyumluluk sorunu olur mu sizce? stabil çalışma konusunda doğru seçim mi?

Önerinizin için teşekkürler :) Sorum şuanda bu seçmiş olduğum 3 parça uyumluluk sorunu olur mu sizce? stabil çalışma konusunda doğru seçim mi?
Uyum konusunda sorun yasamazsiniz. Biraz nette dolandim. O islemci icin uygun fiyatli bi mini-ITX anakart goremedim malesef. Elinizde PSU ve ekran karti da varmis ona dikkat etmemistim o yuzden benim verdigim kasa ornegini silebiliriz. :) 7. Nesil bi islemci dusunebilirsiniz isterseniz.

işlemci 8. nesil galiba fiyat olarakta uygun geldi ama. incehesap üzerindende çok uyguna geldiği için tercih etmiştim. :)
Uyum konusunda sorun yasamazsiniz. Biraz nette dolandim. O islemci icin uygun fiyatli bi mini-ITX anakart goremedim malesef. Elinizde PSU ve ekran karti da varmis ona dikkat etmemistim o yuzden benim verdigim kasa ornegini silebiliriz. :) 7. Nesil bi islemci dusunebilirsiniz isterseniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı