2000-3000 TL arası Oyun için toplama bilgisayar önerileri

İlk öneriyi almamanızı tavsiye ederim. Ekran kartı çok zayıf ve sistem çok dengesiz.

Bu mesajımdan bir önceki arkadaşın önerdiği sistem gayet başarılır. Ancak R9 285 güç tüketimi oldukça az yani kasa ve psuyu kaldırıp 200tlye cmp 350 500w alıp fiyatı düşürebilirsiniz ancak yine de zalman z3 plusın soğutması daha iyi ve yanında 4 adet fan geliyor. Ayrıca yakın zamanda ram ekleme düşünceniz varsa tek 8gb (2x4gb değil) alıp daha sonradan tekrar 8gb ekleyebilirsiniz. Ancak 2-3 yıl rame dokunmam derseniz 2x4 daha iyi olacaktır.

İntel sistemler fazla ısınmadığı için soğutucu önermedim. Aynı şekilde SSD'yi iptal edip GTX970 alabilirsiniz.

İlk öneriyi almamanızı tavsiye ederim. Ekran kartı çok zayıf ve sistem çok dengesiz.

Siz neyden bahsediyorsunuz ? Nerde dengesizlik var ? Ekran kartı nasıl çok zayıf ? 1080p de ultrada açmadığı oyun neredeyse yok.

R9 270x Oyun Testleri

Ayrıca sistemi isteyen arkadaş SSD istediğini yazmış. Bende SSD ve Monitöre bütçe kalıcak şekilde önerimi yaptım.

Siz neyden bahsediyorsunuz ? Nerde dengesizlik var ? Ekran kartı nasıl çok zayıf ? 1080p de ultrada açmadığı oyun neredeyse yok.

R9 270x Oyun Testleri

Ayrıca sistemi isteyen arkadaş SSD istediğini yazmış. Bende SSD ve Monitöre bütçe kalıcak şekilde önerimi yaptım.
SSD şart değil. Sonradan eklenebilir. Polemiğe gerek yok. 285 gayet yeterlidir.

SSD şart değil. Sonradan eklenebilir. Polemiğe gerek yok. 285 gayet yeterlidir.

Hocam haklısınız 285 daha güçlüdür ancak SSD istediğini söylediğini için 270x önerdim yoksa bütçe kalmıyordu. Arkadaşta sizin SSD eklemediğinizi görmediğinden sadece ekran kartlarına bakarak yorum yapmış yoksa SSD yi çıkartıp ekran kartına yatırmayı herkes bilir.

R9 270x Oyun Testleri

O mantıkla bilgisayar mı toplanır? R9 270x alacaksan zaten fx6300 de yeter i5'e boş masraf yapmaya gerek yok (amacın fiyatı düşürmekmiş zaten). Senin bakış açınla GTX TITAN SLI yapan adam da salak durumuna düşüyor. Ultrada açamadığı oyun yoksa daha iyi kart almayalım, 1 ay sonra açamadığı oyun gelince kartı değiştiririz (bkz GTA5). Ayrıca R9 270X'in ultrada açamadığı onlarca oyun var.

O mantıkla bilgisayar mı toplanır? R9 270x alacaksan zaten fx6300 de yeter i5'e boş masraf yapmaya gerek yok (amacın fiyatı düşürmekmiş zaten). Senin bakış açınla GTX TITAN SLI yapan adam da salak durumuna düşüyor. Ultrada açamadığı oyun yoksa daha iyi kart almayalım, 1 ay sonra açamadığı oyun gelince kartı değiştiririz (bkz GTA5). Ayrıca R9 270X'in ultrada açamadığı onlarca oyun var.

Hocam yazdığım mesajı nasıl değerlendirdiniz hiç bir fikrim yok ancak bol bol kitap okumanızı öneririm.

Kartın ultrada "neredeyse" açamadığı oyun yok cümlesini kullanmıştım, herhelde anlamışsınızdır diye umuyorum.

Uzatmaya gerek yok SSD almayacaksa son önerilen sistemi alsın arkadaşımız. :)

Hocam yazdığım mesajı nasıl değerlendirdiniz hiç bir fikrim yok ancak bol bol kitap okumanızı öneririm.

Kartın ultrada "neredeyse" açamadığı oyun yok cümlesini kullanmıştım, herhelde anlamışsınızdır diye umuyorum.

Uzatmaya gerek yok SSD almayacaksa son önerilen sistemi alsın arkadaşımız. :)

Benim kitap okumama gerek yok ancak siz mübağlağa sanatı araştırarak başlayabilirsiniz. Bende suç aramadan önce önerdğiniz sistem dengeli mi diye bir bakın. Sizin için küçük bir detay, mesaj olabilir ancak karşınızdaki kişi 2000-3000tl verip bu sistemi alacak ve 1-2 yıl en az bunu kullanacak.

Bu arada benim Türkçeme laf edeceğinize Sapphire'in nasıl yazıldığına bakın. (Shappfire diye ekran kartı üreten bir marka yok.)

i5 4460 + Asus P33 + Sapphire r9 270x yerine FX 6300 + AMD 970A-G43 + Powercolor r9 285 sistem toplanır o fiyata.

Arkadaşlar öncelikle hepinize teşekkür ederim, ama tartısacak bişey yok :) sakin olun, herkes fikirlerini sunsun diye açtım zaten bu konuyu , inanın her bir yorumdan farklı bişey kapıyorum
Lütfen tartısmayalım

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı