2000-3000 TL arası sistem önerileriniz

Von

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba. Başlıkta da belirttiğim gibi sağlam bir sistem toplamak istiyorum. Maximum 3000 lira olacak şekilde (içine monitör dahil olursa daha iyi olur) kendimce oradan buradan araştırarak bir sistem hazırladım. Oyun odaklı bir bilgisayar olacağından 3-4 yıl idare etmesini istiyorum. Bazı insanlar mutlaka ultra-high şekilde oyunları açabileyim gibisinden şeyler söylerler ama benim öyle bir gerekliliğim yok(ama bu sistemimin ultra-high açmayacak bir sistem olacak olması anlamına gelmez tabi ki yani açsın sorun yok :p). Sizin önerileriniz nelerdir ? Neler eksik veya neler gereksiz bunları söylemeniz beni mutlu eder. Benim hazırladığımdan daha iyilerini ya da daha ucuza daha iyisini tavsiye edebilecek olanlar varsa yardımlarını bekliyorum :) Not: Pek bir bilgim olduğu söylenemez bu konularda o yüzden yanlışlarım varsa güzel dille uyararak açıklama yapmaya çalışın lütfen.

PC Toplama.png

Son düzenleyen: Moderatör:
O işlemciyi galiba kalorifer diye alıyorsun.:D Işlemci çok güç tüketiyor ve watt başına az performans gösteriyor Recep abi bir konuda söylemişti. Onun yerine 8350 modelini alman gerekiyor hem israf hemde daha az performans alıcaksın birde parayı daha fazla vericeksin. Ekran kartı için 300 lira daha koyup GTX-780 alabilirsin veya R9 290 da alınabilir. Yani işlemciden para kazancın olucak ona da bir üst seviye ekran kartı alabilirsin.

O işlemciyi galiba kalorifer diye alıyorsun.:D Işlemci çok güç tüketiyor ve watt başına az performans gösteriyor Recep abi bir konuda söylemişti. Onun yerine 8350 modelini alman gerekiyor hem israf hemde daha az performans alıcaksın birde parayı daha fazla vericeksin. Ekran kartı için 300 lira daha koyup GTX-780 alabilirsin veya R9 290 da alınabilir. Yani işlemciden para kazancın olucak ona da bir üst seviye ekran kartı alabilirsin.

Haklı.

O fiyata İntel işlemci alabilirsin.

Fiyatı biraz pahalı geliyor bana, tercih edebilirim ama önceliğim paylaştığım sistem çerçevesinde olacak.

Dediğim gibi pek bir bilgim olduğu söylenemez bu konularda :D Tavsiyeni kesinliklle dikkate alacağım. Ekran kartı için çok fazla model var kafam karıştı o konuda da yardıma ihtiyacım var ve bunlara ek olarak herhangi bir soğutucu almam gerekiyor mu veya güç kaynağı yeterli-az mı ?
Bu arada ilgilendiğiniz için ayrıca teşekkür ederim :) Cevap veremedim ceza yemişim farkında olmadan yaptığım bir hata yüzünden :)

İçinde SSD de olması lazım onu da ekleyince fiyat biraz yükseliyor. İntel'i tercih etmeyebilirim belki. Sizin benim topladığım sistem hakkında görüşünüz nedir ? İşlemciyi 8350 yaptım bu arada :D İlginiz için teşekkürler

SSD çok gerekli bir bileşen değildir. Bir oyuncu için sadece loading ekranlarının kısa sürmesini sağlar. İşlemciyi FX 8350 yapmak gibi bir hataya düşmeyin. :)

İntel almayacaksanız FX X8 8320 alacaksınız. FX X8 8350 ile arasında sadece 0.5 Ghz bir O.C. farkı var ve bunu O.C. ile kendiniz de yapabilirsiniz. FX X8 8320 + M5A97 R2.0 alarak sisteminize SSD ekleyebilirsiniz. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı