2000-3000 TL bisiklet önerisi

Kutimuti

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, ben İstanbul'da yaşıyorum. Malum yollar asfaltta olsa, yola paralel konan gider ızgaraları, kasisler, çukurlar derken sıkıntı olabiliyor. Bu yüzden şehir bisikleti gibi ince tekerli olmayan ve dağ bisikleti gibide ekstra güç sarf etmeyeceğim orta halli bir bisiklet arıyorum. Mesela yolda giderken birden ön kaldırıp kaldırıma çıkabilir ya da kaldırımdan yola inebilirim. Bu tarz durumlara dayanabilecek bisiklet önerilerinizi bekliyorum. 2. el olarak almayı düşünüyorum daha uygun olduğu için.

kilo 60-65, boy 165-170 civarı
Kaliteli olsun uzun yıllar bineyim. Bakımı zor olmasın mesela hidrolik frenlerin bakımı sıkıntıymış, V fren işimi görür ya da disk daha iyi derseniz o da olur. Beni çok yormasın ama dediğim gibi kaldırımlardan pat küt inip çıkacağım için bisiklet zarar görecek kadar narin olmasın. Gerekirse bütçeyi aşabilirim. Sonuçta ikinci el bakacağım için daha uyguna geliyor.

En ideali bu bence sizin için.
İkinci elde bunun fiyatına hidrolik disk olanları var bakabilirsiniz.

Merhaba, ben İstanbul'da yaşıyorum. Malum yollar asfaltta olsa, yola paralel konan gider ızgaraları, kasisler, çukurlar derken sıkıntı olabiliyor. Bu yüzden şehir bisikleti gibi ince tekerli olmayan ve dağ bisikleti gibide ekstra güç sarf etmeyeceğim orta halli bir bisiklet arıyorum. Mesela yolda giderken birden ön kaldırıp kaldırıma çıkabilir ya da kaldırımdan yola inebilirim. Bu tarz durumlara dayanabilecek bisiklet önerilerinizi bekliyorum. 2. el olarak almayı düşünüyorum daha uygun olduğu için.

Hocam bu dediklerinizi hibrit yani şehir bisikleti modeli oluşturuyor. Hem kaldırıma çıkıp ineyim diyorsunuz hem de dağ bisikleti gibi olmasın diyorsunuz e ikisinin ortası şehir bisikleti zaten.

Hocam bu dediklerinizi hibrit yani şehir bisikleti modeli oluşturuyor. Hem kaldırıma çıkıp ineyim diyorsunuz hem de dağ bisikleti gibi olmasın diyorsunuz e ikisinin ortası şehir bisikleti zaten.
Doğrudur hocam sınıflandırma hakkında çok bilgim yok. Önerebileceğiniz bisiklet var mıdır peki ?
En ideali bu bence sizin için.
İkinci elde bunun fiyatına hidrolik disk olanları var bakabilirsiniz.

Hocam Mosso bisikletleri seviyorum ama bu bisikletin tekerleri çok ince geliyor bana. Kaldırımda falan hoplayıp zıplarken jantlar zarar görür mü emin olamıyorum. Eğer sıkıntı olmazsa gayet güzel bence de. Bir de hidrolik fren istemiyorum o kadar mühim değil çünkü bakımı sıkıntılı. V fren ya da disk fren gayet iş görür gibi.
Salcano City Life aldım. Engebeli tarlalarda fena gitmiyor bence. Test edebileceğin bisikletçi varsa denemeni öneririm.
Olabilir hocam, aktarıcı ve zincir parçaları hangi markanın ne kadar kaliteli bilemiyorum. Başka varyantlar varsa da tavsiye edebilirsiniz.

Son düzenleme:
Doğrudur hocam sınıflandırma hakkında çok bilgim yok. Önerebileceğiniz bisiklet var mıdır peki ?

Hocam Mosso bisikletleri seviyorum ama bu bisikletin tekerleri çok ince geliyor bana. Kaldırımda falan hoplayıp zıplarken jantlar zarar görür mü emin olamıyorum. Eğer sıkıntı olmazsa gayet güzel bence de. Bir de hidrolik fren istemiyorum o kadar mühim değil çünkü bakımı sıkıntılı. V fren ya da disk fren gayet iş görür gibi.

Olabilir hocam, aktarıcı ve zincir parçaları hangi markanın ne kadar kaliteli bilemiyorum. Başka varyantlar varsa da tavsiye edebilirsiniz.
Hocam o ince teker yol/yarış bisikletlerinde, sizinki hibrit bisiklet olduğu için hemen hemen MTB lastiği kalınlığında, attığım videodan inceleyebilirsiniz (Videodaki hidrolik olan modeli sadece)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Önerileriniz için çok teşekkür ederim.
Hocam o ince teker yol/yarış bisikletlerinde, sizinki hibrit bisiklet olduğu için hemen hemen MTB lastiği kalınlığında, attığım videodan inceleyebilirsiniz (Videodaki hidrolik olan modeli sadece)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Mosso Legarda almayı düşünüyorum güzelmiş.
Bu arada merak ettiğim iki konu var:

İlk olarak hidrolik frenin bakımı sıkıntılıymış diye biliyorum, bu yüzden v fren tercih ettim fakat 500 lira fark vermeye değer mi hidrolik fren için ?

İkincisi de, LEGARDA 2121 CT MSM V diye şehir bisikleti var. Bunda ilaveten çanta koyma yeri ve çamurluk vesaire var, sizin önerdiğiniz LEGARDA 2124 MSM V ile hemen hemen aynı fiyat fakat parçalarından bazıları farklı görünüyor. Çok bilgim yok fakat sizin önerdiğiniz bisikletteki parçalar daha kaliteli diye biliyorum. Sizce hangisini tercih etmeliyim ? Arkada bir çanta koyma yeri olması güzel bir şey fakat lazım olursa sonradan da takılabilir diye düşünüyorum. Aşağıya link bırakayım.

LEGARDA 2124 MSM V

Son düzenleme:

Geri
Yukarı