2000-3000 TL bisiklet önerisi

Önerileriniz için çok teşekkür ederim.

Mosso Legarda almayı düşünüyorum güzelmiş.
Bu arada merak ettiğim iki konu var:

İlk olarak hidrolik frenin bakımı sıkıntılıymış diye biliyorum, bu yüzden v fren tercih ettim fakat 500 lira fark vermeye değer mi hidrolik fren için ?

İkincisi de, LEGARDA 2121 CT MSM V diye şehir bisikleti var. Bunda ilaveten çanta koyma yeri ve çamurluk vesaire var, sizin önerdiğiniz LEGARDA 2124 MSM V ile hemen hemen aynı fiyat fakat parçalarından bazıları farklı görünüyor. Çok bilgim yok fakat sizin önerdiğiniz bisikletteki parçalar daha kaliteli diye biliyorum. Sizce hangisini tercih etmeliyim ? Arkada bir çanta koyma yeri olması güzel bir şey fakat lazım olursa sonradan da takılabilir diye düşünüyorum. Aşağıya link bırakayım.

LEGARDA 2124 MSM V

2121 CT MSM V Modelinde 21 Vites oluyor, dişli oranı biraz düşüyor aşırı bir fark olmaz.
Ön attırıcı Altustan Tourney'e geçiyor. (Altus>Tourney)
Zincirin kalitesi biraz düşüyor.
1 küsür kilo artıyor. (Bagajdan ve çamurluklardan dolayı)
Arkadaki bagajı sonradan da takabilirsiniz 2124 modeli bagaj takmaya uygun.

Sırf çanta koymak için bagaj almamalısınız bence, sürekli bir yerden bir yere ağır şeyler taşımanız gerekiyorsa olabilir ancak keyif için bisiklet sürecekseniz ağırlık size zorluk çıkartır. Yama kiti, atıştırmalıklar, telefon vb. için kadro üzerine ek çanta alabilirsiniz şunun gibi:

Su taşımak için ise:

2121 CT MSM V Modelinde 21 Vites oluyor, dişli oranı biraz düşüyor aşırı bir fark olmaz.
Ön attırıcı Altustan Tourney'e geçiyor. (Altus>Tourney)
Zincirin kalitesi biraz düşüyor.
1 küsur kilo artıyor. (Bagajdan ve çamurluklardan dolayı)
Arkadaki bagajı sonradan da takabilirsiniz 2124 modeli bagaj takmaya uygun.

Sırf çanta koymak için bagaj almamalısınız bence, sürekli bir yerden bir yere ağır şeyler taşımanız gerekiyorsa olabilir ancak keyif için bisiklet sürecekseniz ağırlık size zorluk çıkartır. Yama kiti, atıştırmalıklar, telefon vb. için kadro üzerine ek çanta alabilirsiniz şunun gibi:

Su taşımak için ise:

Doğru söylüyorsunuz hocam. Toparlayacak olursak, bagajlı olan CT modeli yerine sizin önerdiğiniz normal modeli tercih ediyorum ve 24 vitesli modeli düşünüyorum çünkü dediğiniz gibi bazı aparatların kalitesi düşüyor hem de 200 TL farka değer. Fakat hidrolik fren için 500 TL fark verilir mi bilemiyorum. Hem sorun çıkarsa tamir edemem bir yere götürmem gerekir hem de V fren yağmurlu hava olmadığı sürece neredeyse aynı miktarda fren yapabiliyor. Yağmurlu havalarda da herhalde hiç tutmayacak değil ya. 😄 Siz ne düşünüyorsunuz? Eğer bu çok önemliyse 21 vites versiyonunun hidroliğini alabilirim en azından kabul edilebilir bir fiyata geliyor.

Doğru söylüyorsunuz hocam. Toparlayacak olursak, bagajlı olan ct modeli yerine sizin önerdiğiniz normal modeli tercih ediyorum ve 24 vitesli modeli düşünüyorum çünkü dediğiniz gibi bazı aparatların kalitesi düşüyor hem de 200 TL farka değer. Fakat hidrolik fren için 500 TL fark verilir mi bilemiyorum. Hem sorun çıkarsa tamir edemem bir yere götürmem gerekir hem de v fren yağmurlu hava olmadığı sürece neredeyse aynı miktarda fren yapabiliyor. Yağmurlu havalarda da herhalde hiç tutmayacak değil ya. 😄 siz ne düşünüyorsunuz? Eğer bu çok önemliyse 21 vites versiyonunun hidroliğini alabilirim en azından kabul edilebilir bir fiyata geliyor.

Yani yağmurlu havalarda çok sürmüyorsanız v-fren sıkıntı çıkarmaz bence. 500TL farka değer olarak görmüyorum ben.

Doğru söylüyorsunuz hocam. Toparlayacak olursak, bagajlı olan CT modeli yerine sizin önerdiğiniz normal modeli tercih ediyorum ve 24 vitesli modeli düşünüyorum çünkü dediğiniz gibi bazı aparatların kalitesi düşüyor hem de 200 TL farka değer. Fakat hidrolik fren için 500 TL fark verilir mi bilemiyorum. Hem sorun çıkarsa tamir edemem bir yere götürmem gerekir hem de V fren yağmurlu hava olmadığı sürece neredeyse aynı miktarda fren yapabiliyor. Yağmurlu havalarda da herhalde hiç tutmayacak değil ya. 😄 Siz ne düşünüyorsunuz? Eğer bu çok önemliyse 21 vites versiyonunun hidroliğini alabilirim en azından kabul edilebilir bir fiyata geliyor.
Şehir içinde kullanacaksanız aşırı gerekli değil. Yağmurda zaten çok kullanmayacağınızı düşünüyorum.
Hidrolik fren bozulursa tamiri biraz pahalıya mal olur. (Düzgün kullandığınız sürece 2-3 yıl bir sorun olmaz.)
V-Fren ise tamiri çok basit ve ucuzdur, kullanımınıza bağlı pabuçlar eridiğinde alıp kendiniz değiştirebilirsiniz.

Şehir içinde kullanacaksanız aşırı gerekli değil. Yağmurda zaten çok kullanmayacağınızı düşünüyorum.
Hidrolik fren bozulursa tamiri biraz pahalıya mal olur. (Düzgün kullandığınız sürece 2-3 yıl bir sorun olmaz.)
V-Fren ise tamiri çok basit ve ucuzdur, kullanımınıza bağlı pabuçlar eridiğinde alıp kendiniz değiştirebilirsiniz.
Kesinlikle ben de öyle düşünüyorum. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı