2000-3000TL ekran kartı önerisi

cagatayhayta

Hectopat
Sistem:
İşlemci: i7 4790K.
Anakart: ASUS Maximus VL gene.
PSU: Seasonic X-650 80+Gold.
Corsair dominator Platinum Blue LED 4×4 16 GB 2133 MHz RAM.
Arctic I11 compact işlemci soğutucu.
Hybrid SSHD 500GB bellek.
Toshiba OCZ 480 GB TR200 2.5" SATA 3.0 SSD.
MSI Mag Forge 100M kasa.

Bu sistem için 2000-3000TL arası ekran kartı önerisi istiyorum 3000TL olmak zorunda değil. Ekstra para kalırsa kulaklık vesaire almayı düşünüyorum.

Sistem:
İşlemci: i7 4790K.
Anakart: ASUS Maximus VL gene.
PSU: Seasonic X-650 80+Gold.
Corsair dominator Platinum Blue LED 4×4 16 GB 2133 MHz RAM.
Arctic I11 compact işlemci soğutucu.
Hybrid SSHD 500GB bellek.
Toshiba OCZ 480 GB TR200 2.5" SATA 3.0 SSD.
MSI Mag Forge 100M kasa.

Bu sistem için 2000-3000TL arası ekran kartı önerisi istiyorum 3000TL olmak zorunda değil. Ekstra para kalırsa kulaklık vesaire almayı düşünüyorum.

4970K ile 1080 besleyenleri biliyorum, bu yüzden 2060 önereceğim. Ama garanti olsun istiyorsan ve kulaklık da alacaksan 1660S alabilirsin.
1660 Super ve 1660 Super Gaming arasında gözle görülür bir fark var mı? Eğer öyleyse 200 lira daha verip Super Gamingi tercih edecem. Bu arada genelde Valorant tarzı oyunlar oynuyorum ama Witcher 3ü bir kez daha bitirmek veya o tarz oyunları da oynamak istiyorum sıkıntı yaşar mıyım?
Bu arada 1920x1080 oynuyorum

1660 Super ve 1660 Super Gaming arasında gözle görülür bir fark var mı? Eğer öyleyse 200 lira daha verip super Gaming'i tercih edeceğim. Bu arada genelde Valorant tarzı oyunlar oynuyorum ama Witcher 3Ü bir kez daha bitirmek veya o tarz oyunları da oynamak istiyorum sıkıntı yaşar mıyım?

Bildiğim kadarıyla super Gaming X soğutmada çok daha iyi performans alıyor ama çok iyi bilmiyorum. Ayrıca bu kart seni çok götürür hiç korkma çatır çatır oynarsın. Bende RX 570 var her oyunu Ultra Very High arası oynuyorum iyi değerler alıyorum 60FPS civarında. Çoğu oyunu oynarsın bu kartla.

Bildiğim kadarıyla super Gaming X soğutmada çok daha iyi performans alıyor ama çok iyi bilmiyorum. Ayrıca bu kart seni çok götürür hiç korkma çatır çatır oynarsın. Bende RX 570 var her oyunu Ultra Very High arası oynuyorum iyi değerler alıyorum 60FPS civarında. Çoğu oyunu oynarsın bu kartla.
Açıkçası soğutma önceki ekran kartımda çok başımı ağrıtmıştı eğer böyle bir durum varsa tercihim o yönde olacaktır. Teşekkür ederim bilgilendirme için.

Açıkçası soğutma önceki ekran kartımda çok başımı ağrıtmıştı eğer böyle bir durum varsa tercihim o yönde olacaktır. Teşekkür ederim bilgilendirme için.

Rica ederim bende RX 570 Gaming X var MSI modeli 75 dereceyi daha geçmedi ses MSI ekran kartları çok perfomanslı gözün kapalı alırsın ve güle güle kullanırsın :)

MSI GTX 1660 Super Gaming X kullanıyorum. 1660 Super'in Hynix bellekli olanlarında masaüstü ve tarayıcı gibi gereksinimli senaryolarda ekranın üst kısmında titreme oluyor. Şans işi ama bu ihtimali de dikkate alın derim. Oyunlarda falan hiçbir sorun yok. Soğutma ve performansı da gayet iyi.

Geri
Yukarı