2000-3000TL Sistem Toplama

SpeedTroller

Kilopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
Grafiker, Webmaster
Aşağıda belirtiğim programları beklemeden, donmadan, PC kasmadan kullanabileceğim bir sistem tavsiyesi bekliyorum. Bütçemde başlıkta belirttiğim aralıklarda olması benim için iyi olacaktır.

1- Adobe programları
2- Android Studio, Visual Studio vb. programlar
3- Cinema4D, AutoCad vb. programları

Öneri yaparken sadece HDD ve SSD eklemenize gerek yok. İkisi de şu anki sistemimde mevcuttur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistemi almanızı öneririm. Alırken işlemciyi 2300x ve rami 3000 mhz yaparak alın. İçinde ssd var ama fazla depolama göz çıkarmaz. Hepsini çalıştırır güncel oyunların hepsini oynatır.
Tavsiye için teşekkürler. 1-2 arkadaş daha öneri yaparsa dahada iyi olur. Onları da karşılaştırarak almak istiyorum.

Oyun oynamayacakmısınız ?
İşlemci dahili GPU ( ekran kartı ) barındırıyor. Ufak tefek oyunlar oynatır. İsterseniz RX 570 ekleyebilirsiniz sisteme. Geriye kalan bütçe ile.

Dosya Ekleri

• 2000TL RYZEN 2200G.png
    2000TL RYZEN 2200G.png
    59,2 KB · Görüntüleme: 78
Oyun oynamayacakmısınız ?
İşlemci dahili GPU ( ekran kartı ) barındırıyor. Ufak tefek oyunlar oynatır. İsterseniz RX 570 ekleyebilirsiniz sisteme. Geriye kalan bütçe ile.
Oyunda oynarım ama %95lik kısımda yukarıdaki programları kullanacağım. RX570i eklediğimde @Patrick Jane nin tavsiye ettiği sistemin fiyat aralığına denk geliyor. Tavsiyeniz için teşekkürler.

Oyunda oynarım ama %95lik kısımda yukarıdaki programları kullanacağım. RX570i eklediğimde @Patrick Jane nin tavsiye ettiği sistemin fiyat aralığına denk geliyor. Tavsiyeniz için teşekkürler.
Yanlış düşünüyorsunuz. Arkadaşın önerdiği sistem de Anakart olarak A320M kullanılmış, geleceğe dönük olması açısından B450M tercih etmelisiniz. Kasa olarak da çok dandik bir kasa kullanılmış. Power Boost`a para verilmez.

Yalnız anakart konusu MenT4LisT arkadaşımızın dediği gibi geleceğe yönelik onunla kıyaslama. İmkanın varsa 3GB 1060 da düşün.

Yalnız anakart konusu MenT4LisT arkadaşımızın dediği gibi geleceğe yönelik onunla kıyaslama. İmkanın varsa 3GB 1060 da düşün.
GTX 1060 3GB önermek istediniz sanırım. O karta para verilmez, 6GB versiyonu alınabilir ama onun da fiyatı yüksek.

@Aghayev13 sizin önerdiğiniz sistemi tekrardan gözden geçirdim ve işlemciyi amd ryzen 5 2600 ve yukarda dediğiniz B450M ana kartını seçtim. Şuanda son durum bu şekilde sistemi önerir misiniz?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    33 KB · Görüntüleme: 56
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı