2000 Liraya Telefon Önerisi

MetehanKlc

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle selamlar, bir süredir ortamlardan uzak olduğum için pek bilgim yok son dönemlere dair. Telefon alacak olduğum için tekrar bir araştırmaya girmiştim ki Xperia piyasasında bir tuhaflık sezdim. Ya telefonlar hiç yok ya da saçma-tutarsız fiyatlardalar. Bunun sebebi ne?

Ardından da ikinci bir konu açıp kalabalık yapmayayım diye, 2000 lira civarında telefon önerisi alabilir miyim? Birkaç belli kriterim var onlar dışında önerilere açığım.
1) İnç olarak 5.5 inçten fazlasını düşünmüyorum.
2) Kamerası 'iyi' olmalı
3) Türkiye Garantili olmalı
Dip Not: Xperia'lara sempatim var, şu an da zaten Xperia X kullanıyorum.

Son düzenleme:
Öncelikle selamlar, bir süredir ortamlardan uzak olduğum için pek bilgim yok son dönemlere dair. Telefon alacak olduğum için tekrar bir araştırmaya girmiştim ki Xperia piyasasında bir tuhaflık sezdim. Ya telefonlar hiç yok ya da saçma-tutarsız fiyatlardalar. Bunun sebebi ne?

Ardından da ikinci bir konu açıp kalabalık yapmayayım diye, 2000 lira civarında telefon önerisi alabilir miyim? Birkaç belli kriterim var onlar dışında önerilere açığım.
1) İnç olarak 5.5 inçten fazlasını düşünmüyorum.
2) Kamerası 'iyi' olmalı

Dip Not: Xperia'lara sempatim var, şu an da zaten Xperia X kullanıyorum.
iPhone kameraları mükemmel olur genelde. Xiaomi alabilirsin, kameraları fena değil. Huawei fena değildir, kameraları iyi olması gerekir, hiç görmedim bir şey diyemem. Bu markaları araştır bence. Samsung kamerasını bilmem ama iyi telefonları var, tavsiye ederim. Xperia artık eski cazibesi kaybetti çoğunluk için.

Sony Türkiye'den çekildi o yüzden piyasada yeni telefonu yok eski modelleride saçma fiyatlara satılıyor. 5.5 İnç yeni nesil telefonlar için çok ufak 6.0 6.5 inç arası bütün yeni telefonlar. Ufak olup yeni nesil gözüme çarpan telefon meizu var bu fiyatlara.

Bu sitede 2000 tl ve 2000 tl altına alınabilecek telefonlar yazıyor.Kısaca telefonlar şunlar:
Galaxy A6 Plus
Asus Zenfone Max Pro
Huawei P20 Lite
Xiaomi Mi 8 Lite
ZTE Nubia Z17 MiniS
Veya şu siteden de bakabilirsin:

Sony Türkiye'den çekildi o yüzden piyasada yeni telefonu yok eski modelleride saçma fiyatlara satılıyor. 5.5 İnç yeni nesil telefonlar için çok ufak 6.0 6.5 inç arası bütün yeni telefonlar. Ufak olup yeni nesil gözüme çarpan telefon meizu var bu fiyatlara.
:( Üzücü oldu, severdim Sonygilleri. Bu arada yazmayı unuttuğum kriteri de Meizu önerinizle hatırladım, Türkiye Garantili olsun istiyorum, herhangi bir sorun olursa ortada kalmayayım

:( Üzücü oldu, severdim Sonygilleri. Bu arada yazmayı unuttuğum kriteri de Meizu önerinizle hatırladım, Türkiye Garantili olsun istiyorum, herhangi bir sorun olursa ortada kalmayayım
Türkiye garantili olması bence çok önemli değil yaşayacağın sorunların hepsine kullanıcı hatası diyecekler. Ekran kırma sıvı teması vb. Tr garantili en uygun telefoınlar Meizuda X8 ve Meizu 16
Xiaomi tarafında Mi 8 Lite var uygun fiyatlara veya Honor play flan var.

Galaxy A6+ hoş duruyor da ben Samsunglara önyargıyla yaklaşırım, amirallerine yazılım desteği veriyorlar da mesela bu (A6+) telefona yazılım desteği ne olur? Eskiye göre konuşuyorum, eskiden doğru düzgün bir destek yoktu. Sürekli telefon yumurtladıklarından çabuk eskiyordu çıkan telefonları
Nokia 8 var ama 2.400 lira civarında.
Bütçemi aşıyor maalesef :/

Galaxy A6+ hoş duruyor da ben Samsunglara önyargıyla yaklaşırım, amirallerine yazılım desteği veriyorlar da mesela bu (A6+) telefona yazılım desteği ne olur? Eskiye göre konuşuyorum, eskiden doğru düzgün bir destek yoktu. Sürekli telefon yumurtladıklarından çabuk eskiyordu çıkan telefonları

Bütçemi aşıyor maalesef :/
Galaxy A6 Plus ı kardeşim kullanıyor.Fiyatına göre çok güzel ve kullanışlı bir 6 inçlik telefondur.32 gb ve 64 gb lık versiyonlarıda var.Yaklaşık ilk Türkiye'ye çıktığı zamanlar 32gb ı 1600 tlden satılıyordu mağazalarda.Şuan genelde 1700 tl 2000 tl arası satılıyor mağazalarda.Özellikleri bu linkte var:
Şahsi görüşümü sorarsan Casper telefonlar fiyatına göre iyi ama teknik destek kötü olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı