2000 TL 144 Hz 1ms Monitör Önerisi

QART

Kilopat
Daha fazla  
Şu anda GTX 970M'li bir dizüstü bilgisayarım var, Ağustos ayında satıp 1660 Ti ya da RTX 2060’lı bir dizüstü bilgisayar alacağım. Oynadığım oyunlarda şu an bile (970M) 60FPS'in üstünde sonuç veriyor, yeni bilgisayarda neredeyse tüm oyunlarda 100 FPS üstüne çıkabileceğim. Uzun zamandır monitör klavye ile kullanıyorum, bu bağlamda yeni cihazımı da öyle kullanacağım ve güzel bir monitör almak istiyorum. Evet oyun oynuyorum ancak başka işler de yapıyorum sadece oyun değil hayatım. Tercihen VA panel bir monitör bakıyorum. (Forumda birçok konuda TN ve VA konularını okudum VA daha mantıklı geldi bana.)

Bütçem 2000TL'ye kadar,
144Hz,
1ms,
Curved olup olmaması benim için bir sorun teşkil etmiyor,
24” de olur 27” de olur benim için. Hiç 27 kullanmadım nasıl olur merak etmiyor değilim,
Mümkünse yeni bir ürün olmasını isterim gidip de 6/7 senelik XL2411 falan almak istemiyorum.
Önerilere ve tavsiyelere açığım bilgi birikiminizi ve deneyimlerinizi paylaştığınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Mesela araştırmalarımda bu ürünü buldum ve hoşuma gitti ;

Samsung LC24FG73FQMXUF 23.5" 1ms (Display+2xHDMI) FreeSync Full HD Curved Oyuncu Monitör
Samsung LC24FG73FQMXUF 23.5" 1ms (Display+2xHDMI) FreeSync Fiyatı

Böyle iki seçenek daha buldum, açıkcası ikincisi 27” 144hz ama 4ms tepki süresi var. 2k çözünürlüğü var diye görmezden gelsem mi diye düşündüm , diğeride zaten baya popüler bir monitör,yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Son düzenleyen: Moderatör:
Önce curved mı yoksa düz ekranlımı istiyorsun ona karar vermelisin çünkü farketmez denilecek bir durum kesinlikle değil. Forumlarda okuduğum ve va panelin yeni bir teknoloji olmasından dolayı arkadaşıma curved va monitör almaya gittik ikimizde hiç beğenmeyip 144 hz tn panel asus monitör aldık

Açıkcası VA panel curved monitör kullandım internet kafede gayet güzeldi, aynı kafede BenQ xl2411 de kullandım o da güzeldi şahsen benim için yok illede düz olacak illede şöyle olacak şeklinde keskin çizgilerim yok.

Nedense şu ürün çok aklıma yatmaya başladı;

Gerek 2k çözünürlük ,144hz ve 27” olması ve herşeyden öte 4ms IPS panelli bir cihaz. İncelemelerini araştırdım ama göremedim kullanan bilen gören varmı acaba?

dogant @dogant hocam diğer konuda yorumlarınızı okudum ve cidden bilgili olduğunuz anlaşılıyor. Yorumunuzu okumadan önce VA panel almaya tam kararlıydım ama 10ms i geçer tepki süreleri dediğiniz anda gözüm korktu. Bu konudaki önceki monitörleri de saymazsak maksimum 2000 tl olacak şekilde monitör öneriniz nedir? Sadece ve sadece oyun oynamıyorum bolca film dizi izliyorum arada photoshop kullanıyorum video işliyorum. Ama oyun da aşırı oynuyorum o yüzden oyun performansı çok önemli.

Bakın açık konuşmak gerekirse eski monitörümü değiştirmeme değmeyecekse yeni bişey almamın hiçbir anlamı yok. Bu bağlamda yorumunuz çok önemli; eski monitörüm LG D2342 23” tn panel bir monitör..
Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen teşekkürler..
@dogant

Son düzenleme:
Nedense şu ürün çok aklıma yatmaya başladı;

Gerek 2k çözünürlük ,144hz ve 27” olması ve herşeyden öte 4ms IPS panelli bir cihaz. İncelemelerini araştırdım ama göremedim kullanan bilen gören varmı acaba?

dogant @dogant hocam diğer konuda yorumlarınızı okudum ve cidden bilgili olduğunuz anlaşılıyor. Yorumunuzu okumadan önce VA panel almaya tam kararlıydım ama 10ms i geçer tepki süreleri dediğiniz anda gözüm korktu. Bu konudaki önceki monitörleri de saymazsak maksimum 2000 tl olacak şekilde monitör öneriniz nedir? Sadece ve sadece oyun oynamıyorum bolca film dizi izliyorum arada photoshop kullanıyorum video işliyorum. Ama oyun da aşırı oynuyorum o yüzden oyun performansı çok önemli.

Bakın açık konuşmak gerekirse eski monitörümü değiştirmeme değmeyecekse yeni bişey almamın hiçbir anlamı yok. Bu bağlamda yorumunuz çok önemli; eski monitörüm LG D2342 23” tn panel bir monitör..
Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen teşekkürler..
@dogant
Söylediğin Samsung modeli IPS değil VA panel. Hepsiburada/n11 gibi sitelerde yazan özellikler doğru olmayabiliyor, en doğrusu ürünün kendi sitesinden bakmaktır. Ayrıca FreeSync teknolojisini destekleyen bir monitör almanı da tavsiye ederim GTX 1xxx serisi ve sonrasında FreeSync destekleyen monitörlerde G-Sync açabiliyorsun.

Son düzenleme:
Söylediğin Samsung modeli IPS değil VA panel. Hepsiburada/n11 gibi sitelerde yazan özellikler doğru olmayabiliyor, en doğrusu ürünün kendi sitesinden bakmaktır. Ayrıca FreeSync teknolojisini destekleyen bir monitör almanı da tavsiye ederim GTX 1xxx serisi ve sonrasında FreeSync destekleyen monitörlerde G-Sync açabiliyorsun.
Evet hocam dediğiniz doğru sonrasında girip iyice baktığımda ips değil VA panel olduğunu bende gördüm ve uzaklaştım üründen.Ancak hala seçemiyorum ürün gerçekten buiş çok zor şöyle renkleri falan çok iyi olan bi TN panel monitör yokmu yav en olmadı onu alayım diye düşünüyorum.Çünki bu VA panallerin ghosting olayı beni rahatsız edebilir korkusu yaşıyorum. Ama hiç problem etmeyebilirimde elimdeki monitörde ghosting varmı yokmu dikkatimi çekmedi hiç :D

Evet hocam dediğiniz doğru sonrasında girip iyice baktığımda ips değil VA panel olduğunu bende gördüm ve uzaklaştım üründen.Ancak hala seçemiyorum ürün gerçekten buiş çok zor şöyle renkleri falan çok iyi olan bi TN panel monitör yokmu yav en olmadı onu alayım diye düşünüyorum.Çünki bu VA panallerin ghosting olayı beni rahatsız edebilir korkusu yaşıyorum. Ama hiç problem etmeyebilirimde elimdeki monitörde ghosting varmı yokmu dikkatimi çekmedi hiç :D
Ben VA ve Curved bir model kullanıyorum 4ms, açıkçası çok rahatsız etmiyor. Eski monitörümün ms değerini kendi sitesinden bile göremiyorum ve muhtemelen 15-20 civarındadır :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı