2000 TL 2. El PC toplama

Gittik

Hectopat
Merhabalar, geçende kendi bilgisayarımı satmak zorunda kaldım sattığım bilgisayar;

• Intel® Core™ i3-2100 işlemci.
  • ecs H61h2-M. 2 socket 1155 Intel H61 DDR3.
  • Kingston 4 GB 1333MHz DDR3 RAM (2x4GB)
  • MSI Radeon HD 6870 1GB.
  • Everest 450W PSU.
  • Frisby stream FC-9260G.
Şimdi toplıyacağım kasa.
  • Intel® Core™ i5-3470 işlemci.
  • ASUS H61 anakart.
  • Kingston 2x8GB RAM.
  • RX 570 ROG STRIX.
  • PSU bulamadım arayış içindeyim.
Sizce bu darboğaz yapar mı bir sıkıntı çeker miyim bu PC'de?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem güzel bence. Darboğaz olacağını sanmıyorum, belki işlemciye yük bindiren oyunlarda hafif darboğaz olabilir.

• Ryzen 5 1600
  • B450M ya da B350M
  • 8GB RAM (2666MHz ve üstü, soğutuculu)
  • RX580 ya da RX570 (Garantisi mutlaka en az 6 ay devam etsin)
  • 240GB SSD
  • Kaliteli bir kasa (Önerim piyasası iyi olan Cooler Master HAF, Corsair Spec, Thermaltake, Zalman, Xigmatek, Aerocool GT kasalardır.)
  • Kaliteli bir 500W PSU (Bu bütçede iyi Tier ve yarı modüler bile denk getirebilirsin)

• Ryzen 5 1600
  • B450M ya da B350M
  • 8GB RAM (2666MHz ve üstü, soğutuculu)
  • RX580 ya da RX570 (Garantisi mutlaka en az 6 ay devam etsin)
  • 240GB SSD
  • Kaliteli bir kasa (Önerim piyasası iyi olan Cooler Master HAF, Corsair Spec, Thermaltake, Zalman, Xigmatek, Aerocool GT kasalardır.)
  • Kaliteli bir 500W PSU (Bu bütçede iyi Tier ve yarı modüler bile denk getirebilirsin)
Çok güzel bir sistem önerdin'de Rx 570 Rog Strix 2.el 700 Liraya buldum oyun bile oynanmamış diyor temiz kart ve diğer parçaları 2.el bulmak çok zor samsunda yaşıyorum. Ama yinede teşekkür ederim sistem önerin için.

Çok güzel bir sistem önerdin'de Rx 570 Rog Strix 2.el 700 Liraya buldum oyun bile oynanmamış diyor temiz kart ve diğer parçaları 2.el bulmak çok zor samsunda yaşıyorum. Ama yinede teşekkür ederim sistem önerin için.
GET ya da havale ile ikinci el alabilirsin. DH ikinci ele de bak, alacağın kişinin sorunlu alışverişlerde kaydı olmamasına ve referansı olmasına dikkat et ama. Ekran kartının da garantisi mutlaka olsun, Mining çıkması kartların fanları arıza yapabiliyor çünkü.

GET ya da havale ile ikinci el alabilirsin. DH ikinci ele de bak, alacağın kişinin sorunlu alışverişlerde kaydı olmamasına ve referansı olmasına dikkat et ama. Ekran kartının da garantisi mutlaka olsun, Mining çıkması kartların fanları arıza yapabiliyor çünkü.
Evet öyle düşündüm, 6 aylık bir ekran kartı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı