2000 TL APU sistem toplama

Bütçe
2000

habuforzenttir

Hectopat
Arkadaşlar selam, bütçem 2000 TL ve APU sistem toplamak istiyorum. Sitelerde bir tane YouTuber'ın kasasını gördüm fakat 1900 TL verilir mi bilmiyorum. Buradan daha iyi bir kasa toplayabilirsek direkt alacağım, ileride ekran kartı da takacağım için güçlü bir işlemci ve PSU önerirseniz çok iyi olur. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen bilgisayarı satılsın diye öve öve bitiremeyen bir kanalı izlediniz. Muhtemelen içinde de dandik kasa ve PSU bulunuyor.

Kasa ve PSU: Fsp Mid Tower 500w Cmt110a Atx Pc Kasası Çelik,pencereli Siyah - n11.com
İşlemci: Amd Ryzen 3 3200g 3.6 Ghz Am4 Soket 6mb 12nmişlemci Yd3200c5fhbox - n11.com
RAM: Xpg Gammix D30 8 Gb Ddr4 3000 Mhz Ax4u300038g16a-sr30 - n11.com
Anakart: Gigabyte Gigabyte A320M-S2H Amd A320 AM4 Ryzen Soket 3200MHz O.C. DDR4 DVI&HDMI Anakart 970143 | Trendyol
SSD: Gigabyte Gp-gstfs31240gntd 2.5" 240 Gb Sata 3 Ssd - n11.com

2123 TL tutuyor. Daha da düşmüyor, hazır sistemlere de baktım hepsinde en ucuz kasa ve PSU kullanılmış. Madem ileride upgrade olacak kaliteli al.

123 TL de fazla gelirse mecburen kasadan kısacağız, onu da bunu tercih edebilirsin: AEROCOOL Streak 500W 1x12cm Renkli LED Ön Fan, Akrilik Yan Panel, USB 3.0 Mid Tower Oyuncu Kasası AE-STRK-1 | Trendyol
Notebook RAM koymuşsunuz.

A1 sistemi şu değişikleri yaparak da alabilirsiniz. 2100 TL oluyor.
aa.PNG

Notebook RAM koymuşsunuz.
Düzenlendi.

8 GB RAM'e 370 TL çok. 280 TL'ye 8 GB RAM bulunuyor. Elinizdeki kasa hadi yine idare eder, ne de olsa APU sistem ama PSU olarak Gamepower'a emanet etmem sistemi.
418 liraya A320 alınmaz.
789 TL'ye 3200G mi? Kahkaha attım resmen. Çocuk mu kandırıyormuş orası? Üstteki mesajda belirttim. Onları al alacaksan.

O kadar uğraştım insan bakar değil mi mesaja? Teker teker link attım gitmişsin 789 TL'ye 3200G bulmuşsun.

8 GB RAM'e 370 TL çok. 280 TL'ye 8 GB RAM bulunuyor. Elinizdeki kasa hadi yine idare eder, ne de olsa APU sistem ama PSU olarak Gamepower'a emanet etmem sistemi.
418 liraya A320 alınmaz.
789 TL'ye 3200G mi? Kahkaha attım resmen. Çocuk mu kandırıyormuş orası? Üstteki mesajda belirttim. Onları al alacaksan.

O kadar uğraştım insan bakar değil mi mesaja? Teker teker link attım gitmişsin 789 TL'ye 3200G bulmuşsun.

Attıklarına baktım fakat N11'in üzerinden fazla alışveriş yapmadığım için böyle önemli parçaları böyle sitelerden almıyorum çünkü bir kere kazıklandım ve ondan sonrasında da nasıl desem birazcık tedbirli davranıyorum evet attığın ucuz ve aynı işlevde bir işlemci fakat garantisi ve güvenilirliği ne kadar eğer sen aldıysan buradan böyle bir sistem topladıysan sana güvenip alabilirim buradan toplayabilirim.

Ne gibi bir kazık yedin N11'den? En azından git Trendyol'dan 712 liraya al N11'den almayacaksan. 789 TL nedir be kardeşim?
Ayrıca şahsen ben sorun olacağını da düşünmüyorum. Yine de kendi kararın. Seçim senin. Para senin, alacak olan da sensin ama yazık yani. O ürüne o para verilmez. Dolar da olmuş 6.70, maşallah.

Ayrıca kasa var mı yoksa alacak mısın? Alacaksan alma o kasayı. Attığım FSP'yi al.
Bir de madem elinde var, konu açarken belirtirsen daha iyi olur. Biz de ona göre sistem önerirdik. Önerdikten sonra bunlar var diyorsun.

Ne gibi bir kazık yedin N11'den? En azından git Trendyol'dan 712 liraya al N11'den almayacaksan. 789 TL nedir be kardeşim?
Ayrıca şahsen ben sorun olacağını da düşünmüyorum. Yine de kendi kararın. Seçim senin. Para senin, alacak olan da sensin ama yazık yani. O ürüne o para verilmez. Dolar da olmuş 6.70, maşallah.

Ayrıca kasa var mı yoksa alacak mısın? Alacaksan alma o kasayı. Attığım FSP'yi al.
Bir de madem elinde var, konu açarken belirtirsen daha iyi olur. Biz de ona göre sistem önerirdik. Önerdikten sonra bunlar var diyorsun.

SSD konusunu daha sonra karar verdim çünkü öğrenci olduğumdan dolayı okula getir götür yapma sorunum oluyor SSD'yi bir yerden ayarlama şansım olduğunu unuttuğum için hatırladığımda yorumlarda belirttim ama topladığın sistem gayet iyi fakat dediğim gibi N11 sitesine bir ön yargım var ama bu ön yargımı kıracağım kasam yok maalesef, dediğin kasaya baktım ilk attığında da benim gösterdiğim Gamepower Aether 500W 80+ lığını kuzenim kullanıyordu ondan dolayı onu attım, kuzenimde gayet memnun. Ondan dolayı Gamepower Aether 500W 80+lığını önerdim. Yardımların için teşekkürler bakmadım değil sadece kendi önerimi sundum yanlış anlaşıldıysam kusuruma bakma iyi geceler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı