2000 TL Bilgisayar Toplama

Ysfcry

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
2000 TL bütçem var ve oyun odaklı bir sistem toplamak istiyorum. Yaklaşık olarak 3 gün içinde de satın almayı düşünüyorum.

Birkaç araştırma yaptım ancak parça uyumluluğu vs. riske girmek istemedim. Intel G xxxx serisinden işlemciler önerilmiş hep ancak ben Ryzen serisini kullanmak istiyorum.

Bilgisayarı da Teknobiyotik'ten toplamak istiyorum ancak kullanılmış parça yolladıkları söyleniyor. Bu konuda da bilgisi olan yardım ederse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buyur dostum :

2198.jpg

İşlemci
1 x AMD Ryzen ™ 3 1200 3.1GHz (Turbo 3.4GHz) 8MB AM4 İşlemci (Wraith Stealth Soğutuculu)

Anakart
1 x Asrock AB350M Ryzen AM4 Socket, 3200+ MHz (OC), DDR4, M.2 SSD, mATX Oyuncu Anakart - ASRAB350M

Bellek
1 x Team T-Force Vulcan 8GB DDR4 2400MHz Gaming Soğutuculu Ram Bellek (TM4TVUL240081RD)

Ekran Kartı
1 x Galax GeForce GTX1050Ti EX OC 4GB 128Bit GDDR5 Ekran Kartı (50IQH8DVN6EC)

HDD
1 x Toshiba 1TB 3.5'' P300 7200RPM SATA III Disk - (HDWD110UZSVA)

Kasa
1 x TX K8S 500W 1xUSB 3.0, 2xUSB 2.0, 1x12cm Fanlı Mid-Tower Siyah Oyuncu Kasası (TXCHK8S500)

Birde bu bilgisayarı alırsam yıllarca kullanmam gerekecek. Ona göre de seçimimi yapıp 2 gün içinde alacağım. Teşekkürler.

Alacağım monitör freesync destekli olduğu için kafam AMD ekran kartlarına kaymadı değil. Sizce 1050ti'yi freesync için değiştirmeye gerek var mıdır? O kadar iyi bir teknoloji ise AMD ekran kartı alabilirim. Tabi AMD ekran kartı önerisi de verirseniz güzel olur.

Birde bu bilgisayarı alırsam yıllarca kullanmam gerekecek. Ona göre de seçimimi yapıp 2 gün içinde alacağım. Teşekkürler.

Alacağım monitör freesync destekli olduğu için kafam AMD ekran kartlarına kaymadı değil. Sizce 1050ti'yi freesync için değiştirmeye gerek var mıdır? O kadar iyi bir teknoloji ise AMD ekran kartı alabilirim. Tabi AMD ekran kartı önerisi de verirseniz güzel olur.
AMD tarafindan RX470-570 çok tatlı olurdu ama miningciler yüzünden fiyatları uçuk.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı