2000 TL Bütçeli Oyun Bilgisayarı Toplama

Sertifikayı bende göremedim sanırım yazmıyor ama hem vatan'da ürünün yorumlarında hem de Neutral'dan öyle duyunca doğru olduğunu düşündüm. Bir de gücün yetmesi için amd geçmen gerekli demişsin, ben tam tersi diye biliyorum ama emin değilim. Benim bildiğim intel parçalar amd'den daha az enerji tüketiyorlar hatta ısınma sorunlarının daha az olmasının sebebi de bu diye biliyorum, ben mi yanlışım acaba? intel'de diretmemin asıl sebebi daha yüksek bi psu geçmeye bütçemin olmamasıydı çünkü :)

Güç konusunda demedim. Fiyat konusunda daha iyi sistem için demiştim. i5-4460 istiyorsun fakat yanında da r9 285 istiyorsun. Bu yüzden AMD işlemciye yönelmeni söyledim.

Thermaltake Versa 2 içinde Thermaltake TT-500NL2NL PSU var ve bende sertifika bulamadım.

Güç konusunda demedim. Fiyat konusunda daha iyi sistem için demiştim. i5-4460 istiyorsun fakat yanında da r9 285 istiyorsun. Bu yüzden AMD işlemciye yönelmeni söyledim.
Yanlış anlama lütfen amacım senin dediklerini terslemek değil kesinlikle, sadece fikir alışverişi yaparak daha çok şey öğrenmek. Benim incelemelerime göre şöyle bir olay var fiyatlara bakarsak ;
Amd Fx X8 8320 Soket Am3+ 3.5Ghz 16Mb Cache 32Nm İşlemçi - Vatan Bilgisayar 389 tl
Core i5 4460 Soket 1150 3.2GHz 6MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar 503 tl
yani aralarında 100tl'lik küçümsenmeyecek bir fark var senin de dediğin gibi amd burda kar sağlıyor, ancak iş anakarta geldiğinde ;
intel için şu anakartı kullanabiliyorum
Msi H81M-P33 İntel H81 Soket 1150 Ddr3 1600Mhz Sata 3.0 Usb 3.0 Dvı&Vga Anakart - Vatan Bilgisayar
lakin amd için ise ;
Gigabyte 970A-Ud3P Amd 970/Sb950 Am3+ Ddr3 2000Mhz (O.C.) Usb 3.0 Sata 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar 272tl
bunu kullanmam gerekiyor, çünkü 8320 ile i5 4460 'ın verimini yakalamam için OC yapmam gerekecek yani daha iyi bir anakart lazım, ve bu yüzden anakart+işlemci ikilisinde Intelin daha uyguna geldiğini farkettim.
Son olarak r9 285 istemem, 280x'e göre çok daha az enerji tüketmesi . (youtube'dan benchmark videolarını izlediğimde ve yine yanlış hatırlamıyorsam technopat'ın 285 incelemesinde bunu gördüm )
Üniversite öğrencisiyim ve bu işlerde daha yeniyim atladığım bir nokta varsa affola, sadece uygun fiyata en iyi bilgisayarı toplama peşindeyim :)

Sistem tavsiyelerini bekliyorum arkadaşlar karşılıklı tartışmaya döndürmesseniz sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle yanlış anlama gibi bi olay yok. Alacak olan sizsiniz ben sadece önerdim.
8320 önermemin sebebi hem indirimde hemde OC ile daha çok performans verecektir. UD3P almak zorunda değilsiniz. OC çok yapmıyacaksanız düşük fiyatlı Anakart alabilirsiniz. Hatta onun yerine Fx6300+G43 ile daha az para harcamış olursunuz. Eğer illa R9 285 istiyorsanız yeni bir sisteme sığdırabilirim.

Kesinlikle yanlış anlama gibi bi olay yok. Alacak olan sizsiniz ben sadece önerdim.
8320 önermemin sebebi hem indirimde hemde OC ile daha çok performans verecektir. UD3P almak zorunda değilsiniz. OC çok yapmıyacaksanız düşük fiyatlı Anakart alabilirsiniz. Hatta onun yerine Fx6300+G43 ile daha az para harcamış olursunuz. Eğer illa R9 285 istiyorsanız yeni bir sisteme sığdırabilirim.
R9 285 ya da r9 280x tabanlı bir sistem kurabilirseniz çok sevinirim o zaman, ancak arkadaşın konusunu daha fazla karıştırmamak amacıyla benim konumum altında devam edersek daha güzel olur, şimdiden teşekkür ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı