2000 TL Ekran Kartsız Sistem

Z97 anakart alınacaksa çarpan kilidi açık işlemci almamak olmaz.
Maalesef şu an bütçe bu kadar. Yoksa ben de isterim bir 4790k :) Anakartı H97 de yapabilirim. Ancak Z97 ile arasında hızaşırtma uygunluğu dışında bir fark var mı bilmiyorum.

Alacağın ekran kartın belli mi ?

Eki Görüntüle 96380 2 tane fan koydum ama bütçeyi 30 tl geçince geri vazgeçtim hani 30 tl daha verebilirseniz 2 fan alın. Evet bundan daha iyi sistem toplanabilir fakat malumunuz Afrika sıcakları. Ekran kartını monitöre DVI kablosuyla bağlayacaksınız çünkü HDMI desteklemiyor fakat monitör Full HD'dir. Ayrıca alacağınız ekran kartı 500w desteklesin çünkü daha fazlası olursa güç kaynağı patlayabilir. Ha ben soğutucu, macun, fan istemiyorum dersen de ya ssd alırsınız veya gamepad (f310 öneririm f710 gereksiz pahalı yani bana öyle geliyo) ya da rami 8 gb yap sonradan yine eklersiniz. Korkunuz olmasın anakartta 4 tane ram slotu var yani 4 tane ram koyabiliyorsunuz. İleriye dönük bir anakart (Bana göre). Monitörünüz mutlaka Full HD olsun çünükü 1366x768 ile Full HD arasında kocaman bir fark var. İyi günler
Seçtiğiniz monitör IPS değil. Acaba IPS'in tek artısı izleme açısını artırması mı ? Yoksa performansa etkisi var mı ? Bir de H97 ile Z97 anakart arasında yalnızca hızaşırtma konusunda mı fark var yoksa tümleşik ses kartı vesaire farkı da var mı ? Ekran kartı olarak da Gtx970 düşünüyorum aralık-ocak gibi en geç.

O kasayı hemen iptal et. Zalman Z3 Plus al. Sistemi sinerjiden topla. İşlemciyi de İ5-4690 yapabilirsin aynı parayla.
Ne yazık ki Zalman Z3 Plus bu kasaya oranla çok pahalı. Sinerji'den topladığım zaman da 30-40 Tl'lik bir fark oluyor. Montaj ve kargo parası ile eşitleniyor diyebiliriz.

Ne yazık ki Zalman Z3 Plus bu kasaya oranla çok pahalı. Sinerji'den topladığım zaman da 30-40 Tl'lik bir fark oluyor. Montaj ve kargo parası ile eşitleniyor diyebiliriz.
Tekrardan bir hesapla çok daha fazla fark olacaktır. O sistemi o kasaya emanet etmek kuzuyu kurda emanet etmek gibi birşey... Yine de sen bilirsin.

@ARDOWA
İnternetten araştırdığıma göre IPS ekranın oyun için önerilmediği bilgisine vardım. IPS ekranı kimler alır dersen de işi photoshop olan, renklerle uğraşan kişilerin tercih ettiği ekrandır.
IPS ekranda nereden bakarsan bak görüntü kaybı yaşamazsın, renk canlılığında azalma olmaz. Ama her IPS'te gerçek IPS deneyimini yaşatmaz çünkü düşük fiyata da IPS var yüksek fiyata da IPS var :) . Kanımca performansa da etki sağlamaz. İki anakartta da ses çipseti var. Ses kartına yakın deneyim sunar, beğenmezseniz de ses kartı alabilirsiniz. GTX 970 güzel bir seçim marka olarakta Galax veya Gigabyte seçin. Yanlışım varsa affola, iyi günler.

@ARDOWA
İnternetten araştırdığıma göre IPS ekranın oyun için önerilmediği bilgisine vardım. IPS ekranı kimler alır dersen de işi photoshop olan, renklerle uğraşan kişilerin tercih ettiği ekrandır.
IPS ekranda nereden bakarsan bak görüntü kaybı yaşamazsın, renk canlılığında azalma olmaz. Ama her IPS'te gerçek IPS deneyimini yaşatmaz çünkü düşük fiyata da IPS var yüksek fiyata da IPS var :) . Kanımca performansa da etki sağlamaz. İki anakartta da ses çipseti var. Ses kartına yakın deneyim sunar, beğenmezseniz de ses kartı alabilirsiniz. GTX 970 güzel bir seçim marka olarakta Galax veya Gigabyte seçin. Yanlışım varsa affola, iyi günler.
Bilgileri için teşekkürler. Kararımı H97 anakart ve LED ekrandan yana kullanacağım :)

Tekrardan bir hesapla çok daha fazla fark olacaktır. O sistemi o kasaya emanet etmek kuzuyu kurda emanet etmek gibi birşey... Yine de sen bilirsin.
Zalman Z3 Plus alarak bir sistem topladım Sinerji'den. Vatan ile arasında 219 Tl fark oldu. Sanırım parçadan parçaya göre değişiyor aradaki fark. Öneri için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı