2000 TL F/p Laptop Tavsiye

Cagritek

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaslar, yazılım muh. 1. Sınıfa baslicagım icin yeni laptop almayı dusunuyorum 2. El. 1550TL'ye Msi ge60 0nd 453-tr buldum. GTX 660m ekran kartı i7 3630qm islemci 8gb ram 750 gb hdd var. Aynı pc vatanda 3600 tl gözüküyor. Su an aklıma en cok yatan pc bu 2000 tl butcem var. HDD'yi ssd ile degistiricem o yuzden normal hddnin bi onemi yok sececegim pcde.
Aklımdaki baska bi nokta ise bu pcye ekran kartı degisimi yapabilir miyim ilerde ya da bunun dısında ornek pc gosterebilirseniz bana ona gpu ekleyebilir miyim?
Veya 2. El cpu ve gpu eklenebilir ucuz bi pc alıp cpu gpu yenilemesinden sonra kullanmaya baslayım.

Gördügünüz gibi kafam karısık durumda. Yardımlarınızı bekliyorum. Dolar cok ucuk oldugu icin 2. El daha cazip geliyor ama bunu da belirtiyim.

asus x550jk i5 4. nesil gtx850m 2000 tl ye alabileceğin en iyi pc, ama bence msı ı al git eğer satan arkadaş güvenilirse ve parça değişimi yapmamışsa.Bide gtx660m iyi bi mobil ekran kartıdır seni rahat ettirir i7 olmasıda cabası.

Ürün Vatan'da aktif olarak satılmıyor yani bu linkin bir anlamı yok, eski link ona aldanma. Ürünü yarı fiyatına alıyor değilsin.

GE60 NOTEBOOK CORE İ7 2.40 GHZ-8GB-750GB-15.6-2GB-W8 TASINABİLİR BİLGİSAYAR

Aslında ürün güzel ama yorulmuştur, elinde 1550lik makinayla tamirci gezmek istemezsin, yeni makinada en azından 2 yıl garantin olur, benim tavsiyem de x550jx olur.
Oyun beklentin yoksa daha ucuza ekran kartı daha düşük ürünler de bulabilirsin tabii.

Bütce 2000 olunca pcnin 1750 ye falan gelmesi lazım ssdsiz kullanmicam cunku simdi bu ms60 ı 1400 e dusurmus satan bu en mantıklı geliyo suan ama 2. El pc alırken nelere dikkat etmeliyim fatura yokmus kutuyla canta varmıs pcnin tam kontrolunu nasıl yapabilirim ozel sınayan program falan var mıdır

660M'in MXM slotlu yani çıkarılabilir olduğunu varsayıyorum, bu sadece bir varsayım.
Ekran kartında sorun varsa ve satıcı onu fırınlayıp elden çıkarıyorsa sen bunu anlayamazsın. Ben de yeri geliyor ikinci el öneriyorum ama mevcut durumda ilk önerim geçerli.
2. el laptop alırken kontrolleri nasıl yapılır?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı