2000 TL G-Sync destekli monitör önerisi

Bütçe
2000 Tl
Önerebilirsiniz. Dün bir konuda bu monitörü önerdim. Önce beğenip sonra gülenler falan oldu. Technopat'ın bizzat incelemesi var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Samsung panel kullanılan bir üründen söz ediyoruz. Sırf isim algısından kötüleniyor. TN'de değil, VA'ya yer verilmiş.

renk kalitesi nasıl kanka
Renk gamı iyi yalnız parlaklık güneşli günlerde falan az gelebilir.
Samsung panel kullanılan bir üründen söz ediyoruz. Sırf isim algısından kötüleniyor. TN'de değil, VA'ya yer verilmiş.
Gamepower' da Samsung panel kullanıyor. Ama kalite olarak kötü paneller. Odyssey G5' te önermem mesela. 240 Hz olmasına rağmen ghosting var diyorlardı kullananlar. Haliyle FPS oyunlarına önerilmez bence. He hikayeli oyunlar için olabilir belki. Renk gamı yüksek, siyahlar iyi, giriş seviyesi HDR var. Ama kalite olarak Gamepower ile aynı malzeme, aynı kasa.

Renk gamı iyi yalnız parlaklık güneşli günlerde falan az gelebilir.

Gamepower' da Samsung panel kullanıyor. Ama kalite olarak kötü paneller. Odyssey G5' te önermem mesela. 240 Hz olmasına rağmen ghosting var diyorlardı kullananlar. Haliyle FPS oyunlarına önerilmez bence. He hikayeli oyunlar için olabilir belki. Renk gamı yüksek, siyahlar iyi, giriş seviyesi HDR var. Ama kalite olarak Gamepower ile aynı malzeme, aynı kasa.
Herhangi bir konuda ürün önerirken neye bakmamız gerekiyor? Objektif açıdan yapılmış incelemesi/incelemeleri, içeriği, desteği/garantisi. Cooler Master, DARK, Aigo etiketi altında satılan çoğu ürün arasında benzerlikler veyahut kopyalar önümüze gelebiliyor. Bazen sadece ürünün Cooler Master olarak seçiyoruz. Bunun temelinde de Cooler Master'ın sağlamış olduğu garanti ve ürün desteği ağır basıyor. Monster'ın bu monitörüne Technopat üzerinden ayrıntılı bir bakışa rastlayabiliyorum. İçeriğine, artılarına ve eksilerine yine bu incelemede ulaşabiliyorum. @Ali Güngör hocamın bir şeyi sırf "çok güzel" diye önermeyeceğini de biliyorum. O zaman bu ürünü önermemekteki temelimiz nedir? Monster. Biz bu monitörü Cooler Master çatısı altında görseydik yorumların %99'u değişecekti. Sırf algıdan yana hareket etmenin ben çok acımasız olduğunu düşünüyorum. Buna özellikle bir miktar araştırma yapıp bilgilendiğim güç kaynaklarında denk geliyorum. Rampage alınmaz deniyor ama hangi Rampage? Forza Sama modelse ve ucuzsa alınır. Power Boost hususunda da aynı durum geçerli. He bunların hangi fiyattan alınacakları çok önemli. İçeriğine erişebildiğim, incelemesini bulabildiğim, objektif yorumların olduğu ürünleri sırf "marka algısından" dolayı önermemeyi ben makul bulmam, bulamam.

Hayır tabii ki de, niye önereyim. MSI Optix (Amazon ve Hepsiburada dışı satılıyorsa, ASUS TUF, Odyssey G3, G5 27 inç önermem mesela.)
Ben burada sizden ziyade genel bir algıdan söz ediyorum. MSI Optix konusunda da ölü piksel durumlarına denk geldiğimiz için iade durumları rahat olsun diye bazı satış kanallarını öneriyoruz. Ama orada da kesin ölü piksel çıkar mı? Bilmiyoruz. Daha öncesinde yaşananlardan yola çıkıyoruz. O açıdan Monster'ın bu ürününü önermemizde bir noksanlık göremiyorum. Elimizde önerilmesini sağlayacak bazı materyaller var. Bunların hiçbiri olmasaydı ve sıfır bilgiyle 240 Hz monitör denilseydi kesinlikle duraksardım.

Geri
Yukarı