2000 TL GTX 1660S için 24 Flat Monitör Tavsiyesi

must82

Kilopat
Merhaba. 24" Curved olmayan düz ekran, mümkünse ince çerçeveli bir monitör tavsiyesi istiyorum. Bütçe olarak Max 2000 diyelim ama o kadar para vermek de istemiyorum. GTX 1660 Super ile kullanılacak genellikle oyun ve ofis için olacak. O sebeple vs veya IPS panel tercihimdir.
Bir de şöyle bir durum var, 2K mı almalıyız? - ki o zaman bu bütçe yetmez ama tavsiyelere göre düşünülebilir - Yoksa 1980x1080 çözünürlükte mi almalıyız? Bu ekran kartıyla hangisi daha akıcı. İlk başta 1 ms. Tepkime süresi olsun. 144 / 100 / 75 gibi HZ ölçülerini de bütçe ve estetiğine göre değerlendirsek? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
2K alırım kaliteyi iliklerime kadar hissederim , masaüstünde ,filmde, google'da gezerken akarım, elit hissederim derseniz;

144Hz alırım, yağ gibi oyun oynarım, zirvede oyun deneyimi yaşarım derseniz;
Veya üstteki arkadaşın attığını alabikirsiniz.
Şahsen ben 2K tercih ederim ama ben sadece oyun oynamıyorum ve çözünürlük/netlik takıntım var. Takıntı değil de yüksek çözünürlükten çok hoşlanıyorum. Eğer sadece oyun oynayacaksanız 1080p alabilirsiniz ama 2K monitör de bir tık daha uzun ömürlü olacaktır bence. Yeni oyunlara göre değişir tabii. RDR 2 gibi ağır ve grafikleri şahane oyunlar seviyorsanız 2K daha uzun ömürlü ama CoD Warfare, PUBG gibi oyunlardan hoşlanıyorsanız 1080p 144hz derim.

En iyilerinden GYSNC ekran kartıyla uyumlu.
Bu da IPS GYSNC destekli. Hepsi yükseklik ayarlı.

2K alırım kaliteyi iliklerime kadar hissederim , masaüstünde ,filmde, google'da gezerken akarım, elit hissederim derseniz;

144Hz alırım, yağ gibi oyun oynarım, zirvede oyun deneyimi yaşarım derseniz;
Veya üstteki arkadaşın attığını alabikirsiniz.
Şahsen ben 2K tercih ederim ama ben sadece oyun oynamıyorum ve çözünürlük/netlik takıntım var. Takıntı değil de yüksek çözünürlükten çok hoşlanıyorum. Eğer sadece oyun oynayacaksanız 1080p alabilirsiniz ama 2K monitör de bir tık daha uzun ömürlü olacaktır bence. Yeni oyunlara göre değişir tabii. RDR 2 gibi ağır ve grafikleri şahane oyunlar seviyorsanız 2K daha uzun ömürlü ama CoD Warfare, PUBG gibi oyunlardan hoşlanıyorsanız 1080p 144hz derim.
En iyilerinden GYSNC ekran kartıyla uyumlu.
Bu da IPS GYSNC destekli. Hepsi yükseklik ayarlı.

Tercih yapmak ne kadar zor işmiş. Karar veremiyorum. CS:go, pubg oynadığım oyunlar. ama bunu yanında ofis programları nette surf ve autocad. 2k ileriye dönük bir yatırım olur.. AOC marka nasıldır?

Tercih yapmak ne kadar zor işmiş. Karar veremiyorum. CS:go, pubg oynadığım oyunlar. ama bunu yanında ofis programları nette surf ve autocad. 2k ileriye dönük bir yatırım olur.. AOC marka nasıldır?
AOC gayet iyi markadır ve o modeli de gayet F/P iyi bir modeldir. Evet karar vermek zor. Karar vermek için 1080p 30fps ve 720p 60fps videolar izleyip tercih yapabilirsiniz. Ben 2K taraftarıyım çünkü Photoshop / Premiere kullanıyorum ama siz rekabetçi oyunlar da oynuyorsunuz. 2K'dan sonra 1080p bulanık geliyor, 144hz'den sonra da 60hz kötü geliyormuş. Yani sizin bikeceğiniz iş.
Bence en iyi yöntem virüsün pik yaptığı bir yer olmadığı sürece ve evde de riskli birisi olmadığı sürece maskeyi takıp herhangi bir mağazada monitörleri denemek bence.

Bulunduğum ilde vatan bilgisayar var sadece oradan bakabilirim. :(
AOC gayet iyi markadır ve o modeli de gayet F/P iyi bir modeldir. Evet karar vermek zor. Karar vermek için 1080p 30fps ve 720p 60fps videolar izleyip tercih yapabilirsiniz. Ben 2K taraftarıyım çünkü Photoshop / Premiere kullanıyorum ama siz rekabetçi oyunlar da oynuyorsunuz. 2K'dan sonra 1080p bulanık geliyor, 144hz'den sonra da 60hz kötü geliyormuş. Yani sizin bikeceğiniz iş.
Bence en iyi yöntem virüsün pik yaptığı bir yer olmadığı sürece ve evde de riskli birisi olmadığı sürece maskeyi takıp herhangi bir mağazada monitörleri denemek bence.
Şimdi anakart b450 tomahawk düşünüyordum ancak bu anakarta disiplay port çıkışı yok dvi ve hdmi var. yukarıdaki AOc marka monitörü alsam hdmi dan bağlayabilirim ancak dp dan bağlamak istesem bu anakart işime yaramayacak mı? DP hdmi a göre daha yenileme hızı olarak daha hızlı diye biliyorum. Bu konuda bilginiz var mı?
Bulunduğum ilde vatan bilgisayar var sadece oradan bakabilirim. :(
Bulunduğum ilde Vatan Bilgisayar var sadece oradan bakabilirim. :(
yanlış anlaşılma olmuş önceki mesajı da silemiyorum. :(

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı