2000 TL i3 4160 Sistem Toplama

Deniz Bodur

Hectopat
Daha fazla  
Resim1.png
Merhaba arkadaşlar öncelikle, ben oyun meraklısıyım. Ondan yeni çıkan oyunları oynamak istiyorum (Mad Max, GTA 5 vs.). Ancak nasıl bilgisayar alsam bilemedim. Yardımcı olur musunuz? 2000 TL maks. sınır. Ancak ben kendime şöyle bir sistem düşündüm. İyi midir efendim:

RAM: Kingston 8 GB Hyperx Savage RED DDR3
Kasa: Cooler Master RC-K282
HDD: Toshiba 3.5" 1TB
CPU: Intel Core i3 4160
GPU: MSI R7 Gaming
Anakart: MSI H81M
Monitör: LG 21.5" 22M37A LED
Klavye: Everest Rampage DLK-5110
Fare: Everest SGM-x9

Everest'i sadece ucuz olduğu ve dıştan "Ne Almış Bee" dedirttiği için düşünüyorum.

NOT 1 : Klavye olarak Logitech G103 varmış hem ucuz hem kaliteli ne dersiniz?
NOT 2:Kulaklık olarak Snopy SN-R10 Rampage alsam iyi midir?
NOT 3: Eğer bunları Vatan Computer'de olan fiyattan daha ucuza bulan varsa söyleyebilir mi? Öğrenciyim 2000 Lira neremden çıksın. Bide PS4 almayı düşünüyordum şuan.
NOT 4: Bu sondan bir önceki not :D Bu arada ingilizce hocaları falan "Essay yazcaksınız. Sadece essay. Essay yazın gelin okula!" demezlerse (%55 ihtimal demezler ama bir ara basmışlardı.) her dakika oynayacağım. Bilkent'te okuyorum.
DİPNOT: Bu kadar yazdığım şeyi okulda yazsaydım 1. olurdum :D Bu arada yardım ederseniz çok sevinirim. Hoparlör almam gerekir mi yoksa kulaklıkla yeter mi? Ve anakartta falan oyunun laglanmasını önleyecek zımbırtılardan var mıdır? Her öneriye açığım n.n

Son düzenleme:
DDR3 bellek DD4 anakarta? Güncel işlemci kullanacağız diye iyice atıp tutmaya başladınız. O bütçeye 4460 bir sistem çok daha iyi olacaktır.

Anakart
ASUS A68HM-K

İşlemci

AMD Athlon X4 840

Bellek

G.Skill 8 GB Sniper Kit 1600 MHz CL 9

Ekran Kartı

MSI R7 360 2GD5 OC

Ortak Bileşenler

Depolama

WD 3.5″ 1TB Caviar Blue 7200 RPM

Kasa

Cooler Master RC-K350

Güç Kaynağı

Kasaya dahil 600W

Monitör

ASUS 21,5” VS228NE

Fiyat (KDV Dahil)

2038 TL
[TBODY] [/TBODY]

Bu sistem daha mı iyidir? Ve nerede satıldıklarını Ankara'da söyler misiniz. Ailem internetteki alışverişe pek güvenmiyor sonuçta 2000 TL vercez boşa gitmesin.

Bu sistem daha mı iyidir? Ve nerede satıldıklarını Ankara'da söyler misiniz. Ailem internetteki alışverişe pek güvenmiyor sonuçta 2000 TL vercez boşa gitmesin.

Şu ana kadar belkide yüzlerce alışveriş yaptım kargodan kaynaklanan sorunlar haricinde siteden kaynaklı bir sorunla bile karşılaşmadım. Bilgisayar bileşenleri konusunda güvenilir çok iyi siteler var. Paranızın boşa gitmesi söz konusu değil hatta tam tersi paranız cebinizde bile kalabilir. Zira internetteki fiyatlar çok daha uygun.

2000 TL bütçeyle AMD Athlon X4 almak bence çok saçma. Ayrıca bu bileşenler maximum 400W harcar. 600W bu kasa için çok fazla.

@Onur Özkan arkadaşımızın yazdığı sistem çok ideal. Onu almanızı tavsiye ederim.

Şu ana kadar belkide yüzlerce alışveriş yaptım kargodan kaynaklanan sorunlar haricinde siteden kaynaklı bir sorunla bile karşılaşmadım. Bilgisayar bileşenleri konusunda güvenilir çok iyi siteler var. Paranızın boşa gitmesi söz konusu değil hatta tam tersi paranız cebinizde bile kalabilir. Zira internetteki fiyatlar çok daha uygun.

2000 TL bütçeyle AMD Athlon X4 almak bence çok saçma. Ayrıca bu bileşenler maximum 400W harcar. 600W bu kasa için çok fazla.

@Onur Özkan arkadaşımızın yazdığı sistem çok ideal. Onu almanızı tavsiye ederim.
Teşekkürler konu kilitlenebilir.

Yalnız kafama bir soru takıldı. DDR4 anakarta DDR3 Ram nasıl takacağım?

Yalnız kafama bir soru takıldı. DDR4 anakarta DDR3 Ram nasıl takacağım?

DRD4 Anakart olduğunu siz söyleyince bende farkettim. Dikkatsizliğimden dolayı kusura bakmayın. DRD4 Anakartlar hakkında pek bilgim olmadığını belirtmekle birlikte webdenal.com sitesinde böyle bir sistem topladığımı göstermek isterim.

2000.png

i3 4170 oldukça güçlü bir işlemci ve bu işlemcinin darboğaz yapmayacağını düşünüyorum. Bu sistemdeki SSD çıkartıp Monitör ilave edebilirsiniz.

Not : Bu sistemi uykulu halimle topladığımı da belirtmek isterim. Bir hatam varsa diye forumdan başka arkadaşlarında fikrini almanızı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı